Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мизерни станции.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Мизерни станции.

    Не съм споменавал магазин.

    Добре ще опитам да обясня пак... По законен или не начин мога да си купя радиостанция работеща в този диопазон или пистолет. Също така мога и да си сглобя радиостанция работеща в този доапазон или пистолет. Обаче и в двата случая няма да е законно да ги използвам. В случая с радиостанцията търговците длъжни ли са да ми искат разрешително за всеки чарк? Ами търговците на метали в случая с пистолета? И за двете може да се напазарува всичко без никакви необходими разрешителни.

    От друга страна наистина има разлика. Пистолет е незаконно да притежавам във всички случаи. Радиостанция обаче не е незаконно да притежавам. Незаконно е само да я използвам. В Геотрейд например продават моделите Рино, които са ГПС плюс станция... но работеща в щатския диопазон, за който в Европа се изисква лиценз. Имам право да притежавам този модел и да му ползвам ГПС-а, обаче не и станцията. От друга страна мога да си го купя и да отида с него в щатите или другаде където тази честота е публична и да си го ползвам. Същото е като с адаптерите за електричество. Мога да си купя щатски адаптр за 110 волта, за да си го ползвам в чужбина. Купуването му тук не изисква лиценз. Обаче не трябва да го включвам в България...

    4х4, за твое добро най-добре го уволни този адвокат... Или се консултирай с друг относно това, че не познаването на закона, не е оправдание да не го спазваш. В книжката със спецификации на уокитокито няма как да не пише на какви честоти работи. Това, че не знаеш, че за тях се иска лиценз не те оправдава пред закона. За това направих и аналогия с пистолет. Ако кажа, че не знам, че е незаконно да се притежава това оправдава ли ме(ако съм го купил "второ употреба" от човек или съм си го направил сам)?
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      Re: Мизерни станции.

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Не познаването на закона, не е оправдание да не го спазваш. В книжката със спецификации на уокитокито няма как да не пише на какви честоти работи. Това, че не знаеш, че за тях се иска лиценз не те оправдава пред закона. За това направих и аналогия с пистолет. Ако кажа, че не знам, че е незаконно да се притежава това оправдава ли ме(ако съм го купил "второ употреба" от човек или съм си го направил сам)?
      Да, така, съгласен съм с теб.
      Аз руптая поради факта, че когато го продава дадения търговец, той не те предупреждава, че се изисква специално разрешително (в случая за БГ. не за USA) това е с търговска цел и те се оповават точно на този факт който си описал по-горе " незнанието не те отървава от наказателна отговорност".
      Простичко е: тези стоки да са с етикет който те информира, че използването изисква разрешително-това е.
      LZ1PER

      Коментар


      • #48
        Re: Мизерни станции.

        Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
        Значи, според мен ако се изисква лиценз за станцийте които се коментират, то продавача трябва да го изисква от купувача при продажбата.
        Според мен не сме длъжни да знаем всичко, дали е забранено или разрешено, наистина щом е в магазинната мрежа и е достъпно за всеки, не би трябвало да е незаконно.
        Добре де, искат ли ти шофьорската книжка, когато отидеш да си купуваш кола? Не.
        Имаш ли право обаче да караш колата без да имаш шофьорска книжка? Отговорът пак е не.

        Сравнението с търговията с оръжие не е коректно. Защото в случая с пистолета законът предвижда да имаш разрешение за самото притежание .
        Докато никой няма да ти каже нищо, ако притежаваш не 1, а 100 коли, но нямаш книжка. Стига да не ги караш по пътищата.
        Същото и за радиостанциите. Изисква се разрешение за използване на определени честоти. Не знам да има забрана за притежаване на радиостанции.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          Re: Мизерни станции.

          Ето това имах впредвид:

          Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
          Простичко е: тези стоки да са с етикет който те информира, че използването изисква разрешително-това е.


          Примерът ти с автомобилите също не е коректен, всеки знае, че за да управляваш трябва да имаш книжка, но не всеки знае, че от Тенополис станциите изискват лиценс . И все още твърдя, че това е до самосъзнаието на търговеца.
          Последно редактирано от Peppy; 09-03-07, 16:36.
          LZ1PER

          Коментар


          • #50
            Re: Мизерни станции.

            Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
            И все още твърдя, че това е до самосъзнаието на търговеца.
            Абсолютно съм съгласен с тебе, че е редно търговецът да предупреждава клиента, ако стоката, която му продава е с някакви ограничения.

            Само че търговците в случая действат на принципа, на който е и колегата - "Законът е врАта у пОле ...". Който е балама - да го спазва, а тарикатите междувременно връткат бизнес по балкано-ориенталски.

            Ей затова тази страна е в това състояние, в което е ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              Re: Мизерни станции.

              Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
              Ето това имах впредвид

              Примерът ти с автомобилите също не е коректен, всеки знае, че за да управляваш трябва да имаш книжка, но не всеки знае, че от Тенополис станциите изискват лиценс . И все още твърдя, че това е до самосъзнаието на търговеца.
              А, не съм твърдял, че Технополис са коректни да ги продават. Става дума, че това, че си си ги купил от там без да са ти казали, че не можеш не означава, че можеш си говориш по тях и, ако те хванат ще си носиш последствията(ако на някой му се занимава да ти търси отговорност естествено...).
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                Re: Мизерни станции.

                Край, разбрахме се, говорим за едно и също нещо.
                LZ1PER

                Коментар


                • #53
                  Re: Мизерни станции.

                  Веднъж влязох да разгледам такъв Технополис. Някъде на края на Младост. Веднъж ме хванаха да возя някви сандъци от там. И сега чета кво пишете тука.
                  По своя воля в тая кочина повече няма да влизам.

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Мизерни станции.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Веднъж влязох да разгледам такъв Технополис. Някъде на края на Младост. Веднъж ме хванаха да возя някви сандъци от там. И сега чета кво пишете тука.
                    По своя воля в тая кочина повече няма да влизам.
                    Общо взето наистина си е мизерия и не се струва човек да се разкарва до там. Единствената причина да влизам е, че работя баш до него и ми е най-лесно да проверя първо там като търся нещо... само дето в 3 от 5 случая го нямат колкото и да е елементарно...
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Мизерни станции.

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Общо взето наистина си е мизерия и не се струва човек да се разкарва до там. Единствената причина да влизам е, че работя баш до него и ми е най-лесно да проверя първо там като търся нещо... само дето в 3 от 5 случая го нямат колкото и да е елементарно...
                      Офтопик-Кое го няма в Технополис?И къде го има ако там го няма-просто за сведение да знам и аз.
                      По темата-станцийте от Технополис-а са играчки и за друго не стават много освен да си приказват хлапетата като се крият покрай блока или из двора дали са законни или не-това въобще не ме интересува-за мен е важно да имат станцийте чуваемост от по голямо разстояние-всичко друго е второстепенно и без съществено значение.

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Мизерни станции.

                        Бе не е съвсем така ... Преди години, един еърбус щеше да падне на софийското летище, щото няква кукундрела десет минути се интересувала колко и как е вечеряло внучето и. Телефонен удължител. Има такива радиотелефони, слушалката е нам си кви ватове на забранените честоти, а майката - още по-мощна. Покрива целия град. После ги събираха. Нещо към 50 тона, бяха ги мачкали с булдозер.

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Мизерни станции.

                          Горното написано от Стефан потвърждавам. Тогава МВР направиха скоростна пеленгация и изземване като по филмите... И още един подобен случай имаше само че със станция на такситата. Сиби беше станцията само че нали по едно време бяха на мода едни яки усилватели по 1 киловат. и от 27Мхц хармониците стигнаха до авиообхвата 110+Мхц Та от онзи ден всички таксита са без усилватели
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Мизерни станции.

                            Еееее!И до ден днешен имат.Ама не по киловат...по-скромничко.Времената се менят,Има нови,по-добри идеи.Аз например си бях "спретнал" репитер... .С 8килоома насочена,на 150мхц-овия,малииии,След 3-4 дена вече искаха да ме бият,хихихи.И работих с него почти година.И да ти кажа,още има 4-5 такива по фирмите... А в "евро"-то и "интерйес"-а има една друга "джуджавка",тарикатска...Там са с бип-номер...И си работи...
                            Тогава МВР направиха скоростна пеленгация и изземване като по филмите...
                            Помня го.И аз се бях притеснил по едно време,ама е мноооого трудна работа при мобилните.Трябва време...
                            И още един подобен случай имаше само че със станция на такситата. Сиби беше станцията само че нали по едно време бяха на мода едни яки усилватели по 1 киловат.
                            То,тъпотията...Този е плямпал почти денонощно.Сметай,за да го разпознаят чак...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Мизерни станции.

                              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                              Също така мога и да си сглобя радиостанция работеща в този доапазон или пистолет.
                              можеш да, но само в любителския обхват, за оръжие сам е абсурд...а за станция в друг обхват само след фирмено производство-ако ще ти е предмет на дейност...в противен случай си в разрез с закона...така че нямаш право да ги сглобяваш ...следва че другото като последствие отпада Не че тайничко неможеш и двете да изработиш (но още тук си настъпил закона по опашката) камо ли на мен отговорност да дириш
                              .....................................................................................................

                              ами нямаше други модерни станций тогава...бяха в зората на вноса си...затова имало е нужда от усилватели...правени са...и до ден днешен ако се загледате по покривите ще видите телефонните удължители...и аз съм имал..поне 3 бр. Мобифон влезе по късно а след него всички знаем ...
                              Така че да не си бучиме на главите викам аз за това кой с какво са го набутали в магазина/ако имаше лепенка че това е под лицензионен режим-щях да се замисля бая преди да платя/...ами ще си се ползва...пенило се непенило, ша си го ручам

                              чудя се как навън разрешават куп телефонни удължители и станций и.. ..и..и..ефира и там е не по малко пренаселен...па си се ползва викам аз ?

                              тука като видим че някой е около закона и...олееллееее...ма я всеки да се поогледа в себе си..може да намери друго такова пробивно място ? или за него : шшшшштттттт
                              Последно редактирано от 4x4; 10-03-07, 14:12.
                              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Мизерни станции.

                                Подарих на колега UNIDEN http://phones.market.dir.bg/xoffer.p...975&shop_id=28 а аз имам Cobra http://www.cobra.com/index.php?page=...ct_id=462&id=1 купени от USA - Unidena e 1.3W излъчвателна мощност а мойте са 5W и ги дават до 25 км. С Unidena си приказваме между колите докато караме на разтояние 200-300м.,с Cobrata на 1-2 км. Иначе на полето се чуваме както си е писано по спецификацията! Но пак зависи от местноста, ако е равно!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X