Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Р-31М

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Р-31М

    Здравейте!Необходима ми е схема на микротелефонната гарнитура от радиостанция Р-31М.Малко е от каменната ера но си е класика .Ако някой може да помогне ще съм благодарен .

  • #2
    До: Р-31М

    Потърсих схема на радиостанцията но нищо
    Ако искаш пробвай да откриеш сам разпиновката, комутацията трябва да става към маса, слушалките също лесно ще откриеш къде са, за микрофона ще ти трябва още една станция на която да слушаш.
    Ако мислиш че няма да можеш, намери някой който служи в свързочна рота, за да ти пречертае схемата на гарнитурата, не вярвам да няма схема, но по-големия ти проблем ще е буксата.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      До: Р-31М

      На буксата от радиостанцията имам схема с +,-,сл.,и мик.,но на самата гарнитура са копчетата за пускане и шумоподавитела.Това е главния проблем.Ще опитам комутация към" - ",както каза.Благодаря за съвета .

      Коментар


      • #4
        До: Р-31М

        Ми да ти дам цял кабел с комутатора и гумата на гарнитурата, някой ДЭМШ ще се намери, капсул на слушалката нямам.

        Коментар


        • #5
          До: Р-31М

          Ами,ако не ти е проблем и имаш!Само кажи какво ще ми струва?

          Коментар


          • #6
            До: Р-31М

            За да не отварям нова тема, някой би ли ми обяснил дали може да се ползва такава станция от радиолюбител?! В момента напредвам с материала и ще се явя на следващия изпит. Но сега ми попадна такава станция и се двоумя дали да я взема...
            П.С.....запознат съм със законите и няма да я ползвам за момента..
            Ще се ползва само за преходи в гората + лек офф
            [SIGPIC]http://picbg.net/u/14372/36944/427687.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              До: Р-31М

              Станцията р31м е за 50 мхц обхват 44-54 мхц. през 12.5 кхц. 1 Ват мощност. За радиолюбителска не става. Навремето когато от чужбина радиата бяха безбожно скъпи си правехме конвертор за 144 мхц. за работа на симплекс и на репитри. Сега е безсмислено при наличието на толкова евтина техника. Като обем допълнителните платки бяха горе долу колкото р31м. за да сглобиш конвертора ти трябват познания по радио техника, и после да намериш апартура за настройка.

              Ако ти е попаднала стария модел р31 с дупка в корпуса за кръгла батерия, а не новия р31м с закопчалки отстрани за батерията просто я изхвърли

              Коментар


              • #8
                До: Р-31М

                Не знам защо съм го пропуснал.
                Нищо няма да ти струва разбира се. Ако още ти трябва - кажи как да се срещнем да ти го дам.

                Коментар


                • #9
                  До: Р-31М

                  Първоначално публикуван от antena Преглед на мнение
                  Здравейте!Необходима ми е схема на микротелефонната гарнитура от радиостанция Р-31М.Малко е от каменната ера но си е класика .Ако някой може да помогне ще съм благодарен .
                  Колегата LZ4DP e постнал схемата на Р31М в форум бфра.орг
                  http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=8&t=481
                  Последно редактирано от Pacific; 27-02-10, 10:37.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Р-31М

                    Ако още е наличен кабела за Р-31М , мога да го взема аз.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X