Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Чакам с нетърпение. На снимката изглежда добре. Най-много да е WOUXUN в друга пластмаса, но пък току виж пооправили това-онова.
    Абе като гледам клавиатурата, май само малка част от пластмасата е различна, ама да видим... Като дойде ще организирам биропиене в южния парк със сравнителен тест на машинката и който к'вото донесе за теста.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Първоначално публикуван от ivoj_bg Преглед на мнение
      Колеги имам проблем,Вземах 3бр wouxun kg-uvd1p и след като ги нагласих всичките на еднакви честоти едната нечуваше,свети диода зелено,показва на дисплея че приема но в говорителя несе чуваше нищо,когато махна кодировката няма проблем -повтарям че всичките са програмирани по един и същи начин с едни и същи кодировки на каналите.Ако са нагласени на ПМР обхвата задалжително ли е това Narrow,и скакво ми помага?
      Благодаря ви предварително


      Колеги имате ли някаква идея????
      Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

      Коментар


      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Абе като гледам клавиатурата, май само малка част от пластмасата е различна, ама да видим... Като дойде ще организирам биропиене в южния парк със сравнителен тест на машинката и който к'вото донесе за теста.
        Хайде чакаме го Тест ли ще е ...дегустация ли - не е ясно . Монтира ли антената?
        LZ1DWW

        Коментар


        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от ivoj_bg Преглед на мнение
          Колеги имате ли някаква идея????
          През кабел от компютъра ли ги програмира, или ръчно? Очевидно проблема е в "кодировките".
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            През кабел от компютъра ли ги програмира, или ръчно? Очевидно проблема е в "кодировките".

            Да всичките съм ги програмирал през компа с един и същи фаил
            Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

            Коментар


            • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от ivoj_bg Преглед на мнение
              Да всичките съм ги програмирал през компа с един и същи фаил
              Опитай така всички канали с кодировка и виж дали на всички ги прави. И двете станции трябва да са на един и същи канал, с една и съща кодировка, когато тестваш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                Монтира ли антената?
                Ъъъ - нямам време да се кача на покрива, щото тряа да ходя до човека с ключа, пък той тука само между толко и толко часа, пък аз тогава .... и т.н. Поне си взех кабелче и чакам SMA конекторче. Утре съм в Русе, а вечерта ще се прибера късно, така че най-рано в петък ще успея.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  Ъъъ - нямам време да се кача на покрива, щото тряа да ходя до човека с ключа, пък той тука само между толко и толко часа, пък аз тогава .... и т.н. Поне си взех кабелче и чакам SMA конекторче. Утре съм в Русе, а вечерта ще се прибера късно, така че най-рано в петък ще успея.
                  Сложна работа

                  Ако имаш нужда от "едно рамо" за монтаж или тестове - обади се
                  LZ1DWW

                  Коментар


                  • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                    Сложна работа

                    Ако имаш нужда от "едно рамо" за монтаж или тестове - обади се
                    Е, много ясно! Аз на теб разчитам за тестовете, а за рамо е мноооого тясно горе
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      За двубандера на TYT - нещото, което още от сега не ми харесва е че няма ротатор за каналите отгоре. На WOUXUN-а това е едно от предимствата, които на мен си ми харесват.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        За двубандера на TYT - нещото, което още от сега не ми харесва е че няма ротатор за каналите отгоре. На WOUXUN-а това е едно от предимствата, които на мен си ми харесват.
                        Да дойде пък ще видим по-подир.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Мани ... аз мойто радио го отключих ....122-500 това обаче не ми стигна и ... реших да му "пипна" и модулацията .... че нещо много крещя пред него ....
                          Да ама, тримера е безкраен ...... "изненадаааа" ....
                          На всичкото отгоре .... си разпродадох всичките станции и сега ... дори няма с какво да тествам. R3 си го действам ... ама колегите казват, че чуват само пращене. Та тия дни ще продължа да го боря .... интересно е цялото съпротивление на входния контур, от шунтирания резистор до точка MOD. Уцеля ли го точно, ще го постна тука, да не се мъчат други като мен.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Опитай така всички канали с кодировка и виж дали на всички ги прави. И двете станции трябва да са на един и същи канал, с една и съща кодировка, когато тестваш.

                            Еднакви са на 100%-досега имам програмирани с този фаил 4станций,трите работят перфектно едната се бози-Колега Sparkybg дай някакъв тел за връзка с теб!!
                            Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

                            Коментар


                            • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                              Мани ... аз мойто радио го отключих ....122-500 това обаче не ми стигна и ... реших да му "пипна" и модулацията .... че нещо много крещя пред него ....
                              Да ама, тримера е безкраен ...... "изненадаааа" ....
                              На всичкото отгоре .... си разпродадох всичките станции и сега ... дори няма с какво да тествам. R3 си го действам ... ама колегите казват, че чуват само пращене. Та тия дни ще продължа да го боря .... интересно е цялото съпротивление на входния контур, от шунтирания резистор до точка MOD. Уцеля ли го точно, ще го постна тука, да не се мъчат други като мен.
                              За съжаление при всяка станция настройката на тоя тример е различна, тъй че съпротивлението няма да е универсална настройка за всички.

                              ...а тримера не е безкраен. Просто няма ограничител. Модулацията, до колкото помня, се увеличава, въртейки го по часовниковата стрелка. Лошото е че с това безкрайно въртене може и да си го повредил (не тримера, а радиото). Имам един скапан PUXING от заигравки с тоя тример.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Съгласуват ли се външните антени на 144 и 440 Mhz? Ако да, има ли някой уреда за измерване на КСВ?
                                LZ1AID

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X