Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Станция - 80 лв., кабел за програмиране - 15 лв. Цена от преди половин час.
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Имаше ли в Илиенци батерия-елиминатор, външен микрофон , и някакви антенки за Бау -5?


      Искам да препоръчам един интеграл ДС/ДС преобразувател LM 2576 Т адj , направих си стабилизирано захранване за Бау .
      Леко грозно е като за снимка в този форум , но никога повече няма да пипна ЛМ 317 или 7809 .
      Страхотно стабилно 2А в изходът , и никакво нагряване и шум .
      ( Има особености при изборът на индуктивноста, и електролитите )
      Още един ефект при Бау - при недобре включен ( контактуващ) външен микрофон при опит за предаване бъгвате софтуера и ... оправянето с рестарт .

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        А видяли ли сте да предлагат малките бау-бау UV-3R в Илиянци?

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          "батерия-елиминатор" - нямаше ( имаха само за вуксонг станции )
          "външен микрофон , и някакви антенки за Бау -5" - не проверих

          "малките бау-бау UV-3R" - мисля, че имаше

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Антени е нямало. Щяло да има след нова година началото на март някъде.
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение
              Имаше ли в Илиенци батерия-елиминатор, външен микрофон , и някакви антенки за Бау -5?


              Искам да препоръчам един интеграл ДС/ДС преобразувател LM 2576 Т адj , направих си стабилизирано захранване за Бау .
              Леко грозно е като за снимка в този форум , но никога повече няма да пипна ЛМ 317 или 7809 .
              Страхотно стабилно 2А в изходът , и никакво нагряване и шум .
              ( Има особености при изборът на индуктивноста, и електролитите )
              Още един ефект при Бау - при недобре включен ( контактуващ) външен микрофон при опит за предаване бъгвате софтуера и ... оправянето с рестарт .
              Много внимавайте с импулсните стабилизатори и радиостанции, при предаване връща висока честота в захранването и гори крайния транзистор в стабилизатора, при което изсипва зялото захранване в станцията и я изпържва . С такъв изпържих едно CB, a и няколко стабилизатора с подобни експерименти. Слагайте кондензатори и дросели и някакви защити от пренапрежение .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04411.JPG
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5453266
                Tова което каза Травелинг е задължително - втори дросел и 0.1 микро в изходът .
                Иначе мързелива защита имам с ценеров 5 ватов 9В диод в изходът , или сега направих и една с тиристор ( работи и е с три чарка ) .
                Пробвах със симистор , обаче защитата си сака тиристор .
                Направих си и външен микрофон , и външен говорител , с него е много по- добре .

                Коментар


                • И аз вече с UV-5R.
                  Обаче инсталирането на драйверите за кабела може да те накара да пожелаеш смъртта на ближния ;-) :banghead:
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Честит Бау5 колкото повече време минава , по ми харесва това радио .
                    В Северозападът имаме Бау-фен клуб обхващаш на запад от Брегово до Севлиево и Габрово ( далечният изток )
                    Повечето имат Бау3 и Бау5 .

                    Знам , че не става , но някой няма ли някакви идеи , как да се куплира Блутут слушалка към Бау петицата , макар и само на приемане ??

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Е точно затова трябваше да вземеш сериен кабел - като мен Ръгаш и действаш без драйвери. Стига да не си бил убеден, че имаш COM port на компютъра, а когато го издърпаш, за да включиш кабела, COM port да няма - пак като мен В такъв случай поръчваш и USB TTL към RS232 интерфейс, който може да ти свърши работа и за други неща.
                      LZ1OAL

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Com портове имам ама пращах друг човек да пазарува и каквото е взел той това. Индикатора на батерия показва ли нещо реално защото радиото изведнъж угасна днес пък индикатора на батерията пълен ? В момента му е тече първото зареждане иначе един ден изкара изкара с това с което си дойде в батерията. В момента тече разучаване щото с такава техника много не сме се борили. И едно нещо, мисля видях и в другите теми - как да сменя канал ръчно ?
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Трябвало е да сложиш батерията за 5 часа първо зареждане, поне така пише в книжката. Индикатора си показва, но падне ли на 2 чертички, много бързо пада на една и се изключва. Мацката трябва да ти ломоти, че ти е ниска батерията.
                          Каналите се сменят със стрелкичките нагоре или надолу или набираш директно номера на канала.
                          LZ1OAL

                          Коментар


                          • И аз си мислех така за стрелките обаче както са двете честоти като натисна стрелките почва да променя честотата. Трябва нещо в менюто ли да променя?
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Натисни червеното копче и прочети поне книжката .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Натисни червеното копче и прочети поне книжката .
                                Натиснато е ама си мислех че може и от там.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X