Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Baofeng UV-5R

    Според мен , Бау-5 не е мощен( минути за реклама ) .
    Той е ДЗВЕРСКИ мощен
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04385.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5446260

    Коментар


    • #77
      От: Baofeng UV-5R

      Някой има ли време да обясни как се задава скипиране на опр. канал ?
      Благодаря предварително .

      Коментар


      • #78
        От: Baofeng UV-5R

        Я, а при мен що не става туй чудо?!?
        LZ1OAL

        Коментар


        • #79
          От: Baofeng UV-5R

          Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение
          Някой има ли време да обясни как се задава скипиране на опр. канал ?
          Благодаря предварително .
          Би ли обяснил какво е "скипиране"? А после и "опр."?
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • #80
            От: Baofeng UV-5R

            Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
            Би ли обяснил какво е "скипиране"? А после и "опр."?
            Извинявам се - ( опр.- определен канал )
            Скипиране ... запаметил съм 50 канала , а искам да сканирам само два от тях .
            Команда skipping, skip в режим сканиране нарежда да се пропускат маркираните така канали , и бързо да се сканират само двата които искам .
            Става вероятно от позиция 27 на менюто ... вероятно .

            Номерът с лампата ( няма да впечатли любители , но някъде става за майтап )
            Светкам лампата на 220в с открита фасунга , натискам Бау-5 на предаване , и изключена от 220в лампата продължава да свети .

            Коментар


            • #81
              От: Baofeng UV-5R

              Ако искаш само два канала да слушаш натискаш един път бутона *scan горе ти излиза едно R това значи че двете честоти които са ти в момента на екрана слушаш тях. Изключение е когато имаш офсет /например репитер/ където си запаметил да приема на една честота а да предава на друга тогава ти излиза едно +-. В този случай си запамети като отделен канал само честотата за слушане че иначе ако е с +- го завърта на обратно. Аз съм с WACCOM UV-5R но доколкото знам само надписа е различен.
              Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
              Калоян Кирилов
              LZ2ZGT

              Коментар


              • #82
                От: Baofeng UV-5R

                Радиото няма възможност за "скиппинг" на канали. Което е голям минус при наличие на 128 канала памет. А иначе за слушане на 2 канала едновременно - ми включваш функция TDR ( позиция 7 на менюто ) и слушаш двата канала ( съответно двете честоти ) които са ти на дисплея. С натискането на * scan еднократно минаваш в режим "реверс" на репитър.
                LZ1OAL

                Коментар


                • #83
                  От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

                  Примерно казвам два канала , то два си ги слуша с двойното наблюдение ...

                  Floid , дано да има скип някъде скрито , макар , че изчетох маса материал, и не намерих .
                  Открих , че Шифт определя началото при сканиране , по 3 различни начина , а " офсет"- ( 26- то меню) задава границите на честотното сканиране .
                  Не вярвам , че някой създава станция с 128 канала , и няма ( пропускане , скип ) вероятно не можем още да командваме " офсет " .

                  Шифт и офсет според мен са създадени точно за видовете сканиране , те не се използват за репитрите .

                  Въведете шифт ( - ) минус после плюс , и офсет 0.600 и ще видите как променя началото при сканиране .
                  Съжалявам , че се изразявам нееднозначно и неточно ..
                  Има скрити функции , примерно най - долният в дясно бутон с ключето превключва голяма и малка мощност .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

                    Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение
                    Примерно казвам два канала , то два си ги слуша с двойното наблюдение ...

                    Floid , дано да има скип някъде скрито , макар , че изчетох маса материал, и не намерих .
                    Открих , че Шифт определя началото при сканиране , по 3 различни начина , а " офсет"- ( 26- то меню) задава границите на честотното сканиране .
                    Не вярвам , че някой създава станция с 128 канала , и няма ( пропускане , скип ) вероятно не можем още да командваме " офсет " .

                    Шифт и офсет според мен са създадени точно за видовете сканиране , те не се използват за репитрите .

                    Въведете шифт ( - ) минус после плюс , и офсет 0.600 и ще видите как променя началото при сканиране .
                    Съжалявам , че се изразявам нееднозначно и неточно ..
                    Има скрити функции , примерно най - долният в дясно бутон с ключето превключва голяма и малка мощност .
                    Функциите ШИФТ и ОФСЕТ са предимно за РАБОТА С РЕПИТРИ. Ако китаеца е решил да им придаде и друг смисъл, това е друга работа.
                    Прочете си книжките преди да давате такива заключения, които могат да объркат и други.
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • #85
                      От: Baofeng UV-5R

                      Това с шифта и офсета е по-скоро бъг, отколкото функция.
                      Сега видях, че в CHIRP може да се зададе SKIP на канали, но не съм го пробвал, че още нямам кабел.
                      LZ1OAL

                      Коментар


                      • #86
                        От: Baofeng UV-5R

                        Първоначално публикуван от Floyd Преглед на мнение
                        Това с шифта и офсета е по-скоро бъг, отколкото функция.
                        Сега видях, че в CHIRP може да се зададе SKIP на канали, но не съм го пробвал, че още нямам кабел.
                        Tочно това установих вчера и аз .
                        Да се надяваме , че в следващите версии ще го поправят .

                        Коментар


                        • #87
                          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение
                          " Защото на мен 10 честоти не ми стигат, а искам да ги имам всичките, за да е готово радиото за всякакви случай, а не само в 10 от тях"
                          По дяволите , така е , ден по- късно и аз съм на това мнение !
                          Сравних приемането при мн слаб сигнал на Бау-5 , и Алинко ДЖ- еС 11 , и Алинко ДЖ-195 което си е чудесно радио , ииии Бау не отстъпва на Алинко .
                          Смърт на Алинко , да живее Бау-5 !

                          Само , може ли да ме ориентира някои има ли файл тук , ( и кой) , където някой се е трудил и подредил симплекси , репитри и ПМР честоти наготово ?
                          Извинявам се че питам , но вече има твърде мн вариянти , и това ще ориентира и други нови Бау- фенове .
                          При мен обаче са коренно различни нещата - с една и съща външна антена колеги, които чувам директно на 59 с Alinko DJ196, на Бауто не излизат или отпушват скуелча на пресекулки. Даже като сложа оригиналната гуменка май по-добре приема от външната, която е на покрива. Чудя се дали е възможно да е от преходника BNC-SMA, ама какво пък толкова да му има на един преходник?!?
                          LZ1OAL

                          Коментар


                          • #88
                            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Mi ne e нормално това , да не би преходникът да не контактува с радиото , или антената ...?...
                            Не издържах и отворих зарядното , пускам снимките за да не го отварят и други , може би си губя гаранцията .

                            Имам въпрос - да оставям ли зареден Бау5 по цял ден в режим на приемане и включено зарядно , с цел батерията да не прави излишни цикли ? Още не съм си купил батерия/елиминатор .( и дали ги има на Илиенци?) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04387.JPG
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:5448748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04388.JPG
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5448749

                            Коментар


                            • #89
                              От: Baofeng UV-5R

                              Как се правят излишни цикли?
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • #90
                                От: Baofeng UV-5R

                                Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение

                                Номерът с лампата ( няма да впечатли любители , но някъде става за майтап )
                                Светкам лампата на 220в с открита фасунга , натискам Бау-5 на предаване , и изключена от 220в лампата продължава да свети .
                                Емо,с тоя врачански номер, дали ша ми работи и телевизора..
                                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X