Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка на Bosch KFE 165 - КАК?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Настройка на радиостанция - КАК?

    Първоначално публикуван от just_m Преглед на мнение
    Ето антената, която използвам. Начинът за захват към станцията не е много удачен, но за пробата мисля че става. След като я включа, въртя цифрите от 00 до 99 и нищо.
    Провери кабела и основата да не е прекъснато или окислено някъде
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #17
      От: Настройка на радиостанция - КАК?

      Маса, маса, маса?

      Коментар


      • #18
        От: Настройка на радиостанция - КАК?

        Маса, маса........... + и - към акумулатора не стигат ли?

        Коментар


        • #19
          От: Настройка на радиостанция - КАК?

          Първоначално публикуван от just_m Преглед на мнение
          Маса, маса........... + и - към акумулатора не стигат ли?
          На антената масата има предвид колегата, а и с тази бърза връзка отзад на станцията незнам колко добре контактува,може и да е окъсила основата,имаш ли с какво да премериш КСВто колко е, ако не си наясно как трябва да е защо не идеш при някой майстор да я погледне, за 5 минутки ще се знае проблема
          Последно редактирано от auto_marin; 06-06-12, 05:44.
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #20
            От: Настройка на радиостанция - КАК?

            приятел, не си прави експерименти по този начин с антената освен ако не си прежалил станцията.
            Станцията е ЕДНОБАНДОВА. В зависимост от модела работи "горе" или "долу" . най- елементарното отиди в един сервиз за телевизори. и я измерете с един честотомер къде излъчва. после ще го мислим къде и какво може да се говори с нея.

            поздрави.

            Коментар


            • #21
              От: Настройка на радиостанция - КАК?

              Вижда ми_се солидно радио.нтенната букса SO-239 е позлатена, досега само посребрени съм виждал.адиото е 100 канално, със ПЛЛ синтезатор доста стар модел.ипа е сименс С187.естотите са запаметени в_памет тип ПРОМ(еднократно програмируема), пак сименс С353.то линк но_е на немски:http://www.dh1tz.de/eigenbau/kfe165/kfe165.htm
              Много близки по конструкция са българските ЛЕН-160 и ЛОТОС.иповете са СМ1630П и СМ7704 съответно.
              Последно редактирано от Pacific; 14-06-12, 13:21.

              Коментар


              • #22
                От: Настройка на радиостанция - КАК?

                Добре, айде кажете на кого да я пратя да я види и евентуално настрой?

                Коментар


                • #23
                  От: Настройка на радиостанция - КАК?

                  Колега и аз така мисля, трябва да се види на каква чистота излъчва и тогава да видиш и нагласиш КСВто на антената за тая чистота.Тази връзка изобщо не е хубава. Аз тук от Англия съм си сложил Президент Линкълн радио,усилвател 100вата ФМ/200вата на SSB и антена сирио 5/8 - 6.60м висока ,говоря с цяла европа и с тираджиите на 25 канал редовно,някой колега ако иска може да пробваме да се чуем .
                  Искам да кажа че хубава антена имаш ли имаш и връзка. АКо не ти е настроена антената ще се чувате с някой на 500метра и може да си повредиш радиото.
                  Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

                  Коментар


                  • #24
                    От: Настройка на радиостанция - КАК?

                    На вратата където си монтирал антената нямаш хубава маса- тъй като минава през пантите,пусни си един допълнителен кабел за маса-минус

                    Коментар


                    • #25
                      От: Настройка на радиостанция - КАК?

                      Здравейте,
                      според поизбледнелите ми познания от немския език, от това ,което прочетох на сайта на DH1TZ стана ясно,че радиото
                      е монобандер, в твоя случай от 136 до 174 МХц , разполага с Два канала, програмирани чрез диодна матрица на Сименс,
                      която вече не се произвежда.Ако отвориш капака - виж снимките на германеца, на листчето ,прикрепено към споменатата
                      матрица,ще прочетеш програмираните честоти.Спазвайки точно инструкциите на германеца, можеш да си направиш матрица от диоди,
                      която ще ти позволи да работиш симплекс на 145.500 и 145.525, т.е. в радиолюбителския банд 2М.
                      Врътките от 00 до 99 отпред са за избор на селективно повикване в рамките на двата запаметени канала.
                      Понеже германеца си е поиграл явно с това радио, има шанс то да се направи и за работа през репитер, втория вариант на матрицата
                      е с един симплексен и един репитерен канал.
                      Малко повече заигравка сигурно може да го подкара на 100 канала, някъде имаше такава схема за Лен,
                      даже с бутони ъп/даун за каналите и цифрова индикация за номер на канала
                      Като гледам няма много място в кутията,така че подобна преработка ще трябва да е в отделна кутия,което малко
                      го обезсмисля за мобилна работа.
                      Ако ти се занимава си заслужава - изглежда кораво радио ( като изработка ).
                      Поздрави
                      На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X