Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка на Bosch KFE 165 - КАК?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройка на Bosch KFE 165 - КАК?

    Здравейте, искам да попитам някой знае ли как се настройва тази радиостанция - Bosch KFE 165
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kfe165.jpg
Прегледи:1
Размер:29.9 КБ
ID:5973462
    Станцията работи, пращи, всичко както трябва да е, но нито и глас от някъде.

  • #2
    От: Настройка на радиостанция - КАК?

    Първоначално публикуван от just_m Преглед на мнение
    Здравейте, искам да попитам някой знае ли как се настройва тази радиостанция - Bosch KFE 165
    [ATTACH=CONFIG]459030[/ATTACH]
    Станцията работи, пращи, всичко както трябва да е, но нито и глас от някъде.
    И аз имам подобна чисто нова от Англия, немога да я сработя с другите а не съм на ясно с тези играчки. Утре мога да кача снимки на това загадъчно радио.
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • #3
      От: Настройка на радиостанция - КАК?

      Възможно е просто да няма с кого да се свържете, защото английските станции са на друга решетка-разминават се с честотите на останалите...Това в случай, че говорим за СВ станция.

      Коментар


      • #4
        От: Настройка на радиостанция - КАК?

        Не е СВ станция, двубандер е на 160 и 450 Mhz щом не работи може и проблем да има
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Настройка на радиостанция - КАК?

          Станцията работи, но може да трябват някакви настройки, а тя няма много копчета. Дали може и от не добра антена да не мога да се свържа с никой?

          Коментар


          • #6
            От: Настройка на радиостанция - КАК?

            Първоначално публикуван от just_m Преглед на мнение
            Станцията работи, но може да трябват някакви настройки, а тя няма много копчета. Дали може и от не добра антена да не мога да се свържа с никой?
            Разбира се че без добра антена няма да стане работата, добре е и КСВто да се вкара в нормите
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Настройка на радиостанция - КАК?

              Вижте сайта на DH1TZ.
              Там той си е описал последователно как се разръчква едно такова радио, та да стане за любителска употреба.
              Най-грубо казано - нещата опират до печене на нов EPROM или заместването му с диодна матрица.
              То, горкото, си няма и тонове, така че ползването му за репитри изисква малко допълнително ръчкане
              От диагоналния прочит останах с впечатлението, че това си е еднобандово радио, което може да се докара до 2м любителски банд, но може и да греша.

              73!

              Коментар


              • #8
                От: Настройка на радиостанция - КАК?

                Hi,
                това е 100% еднобандова станция най-вероятно на 2-метра. Допреди няколко години ги ползвах таксита. Не помня кои точно. Конкретно за твоята:
                Работи ли? "Щракали я" без товар, антена? щото най-вероятно е заминало стъпалото. най-лесно сложи един честотомер и виж къде излъчва.
                Както са споменали и по нагоре трябва епром или диодна матрица за да "вкараш" в любителския банд. Лично аз не бих се занимавал.

                Ако искаш снимай отзад табелката с номера и конкретния модел/ако все още седи/ може и да успея да ти кажа и нещо повече.

                поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Настройка на радиостанция - КАК?

                  Няма нито табелка нито някакви надписи. Работи, но не улавя нищо. Смъкнах я от един бус, внос от Германия, ако това има значение. Може би ще трябват някакви настройки, поне да чуя някой бакшиш или любителски канал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Настройка на радиостанция - КАК?

                    Тука има инфо на немски http://www.dh1tz.de/eigenbau/kfe165/....htm#Fertigung

                    Коментар


                    • #11
                      От: Настройка на радиостанция - КАК?

                      Този сайт и аз го напипах ама е голям проблем, че е на немски. Google преводачът го превежда, но нищо не се разбира, изреченията нямат смисъл, иначе наистина е описано всичко подробно. Във Велико Търново вече двама ми отказаха да се занимават с нея. Толкова ли е сложно?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Настройка на радиостанция - КАК?

                        Първоначално публикуван от just_m Преглед на мнение
                        . Толкова ли е сложно?
                        Ми не е просто. Аз го учих отдавна. Бяха още с ламби....Иначе принципа е същия още от Маркони.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Настройка на радиостанция - КАК?

                          Ето каква информация има в сайта:
                          Спецификации KFE-165/455
                          Честотен обхват 136-174 MHz, 440-470 MHz
                          Честота обработка PLL осцилатор
                          Честота програмиране Diode матрица
                          Канално отстояние 12,5 / 20/25 KHz
                          Радиочестотно превключване на честотната лента 4 MHz
                          Предавателна мощност 1-25 вата (в зависимост от етапа)
                          Empfдnger Двойно преобразуване,
                          1-во , ако: 21,4 MHz, 2-ро Ако: 455kHz
                          Брой канали 1 или 2 (5 mцglich чрез преобразуване)
                          Става ли за бъбрене с офроуд колеги и улавяне на таксиджийски канали?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Настройка на радиостанция - КАК?

                            136 - 174 MHz, 440-470 MHz Ще вземе наистина двубандер да се окаже, колега пробва ли с истинска антена, може с доста хора да си бърбориш ако я подкараш и от такситата адреси може да взимаш даже
                            Последно редактирано от auto_marin; 05-06-12, 18:29.
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #15
                              От: Настройка на радиостанция - КАК?

                              Ето антената, която използвам. Начинът за захват към станцията не е много удачен, но за пробата мисля че става. След като я включа, въртя цифрите от 00 до 99 и нищо.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X