Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква антена за кола на 144/430

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Темата е доста поостаряла, но дано някой я види.
    Като чисто нов радиолюбител, все повече и повече въпроси в мен напират. А всичко започна от закупуването на един уж незначителен Baofeng 5R. Та реших да си взема тази антена :АНТЕНА NAGOYA 770S - 43см., VHF/UHF 144/430MHz, 150W, PL 259 мъжка букса (за автомобилни радиостанции, може да се ползва на UV-5R с преходник SO239 женски - SMA женски - 5лв.) - 19,99лв. (така е написал продавача)

    Дали ще подобри (увеличи ) обхвата.
    LZ1ACU

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
      Дали ще подобри (увеличи ) обхвата.
      На теория външната антена трябва да подобри всичко и то значително.
      На практика... Зависи колко всичките компоненти са качествени.
      Колкото и да са менте би трябвало пак да е по-добре отколкото "пръчката" на радиото.
      Враг усраине

      Коментар


      • #63
        Търговецът ме подведе! Нямало наличност, скоро нямало да има. Реших да проверя при китайците но се обърках от цени, реклами и мощности от по 150 W !!!!! уплаших се да не вземе да спре тока или да изчезне интернета в квартала, като я включа :-))))) Мисля да се доверя на това: Външна антена NAGOYA UT-108UV 47см, Външна антена NAGOYA за монтаж на автомобил, камион или в стационарен обект.
        Преносимата антена за е двубандова, с честотен обхват VHF: 136-174MHz/ UHF: 400-520MHz, дължина 47см, дълъг кабел 3 метра и магнитна поставказа лесно закрепване, с мъжки SMA конектор - подходяща за различни модели на BAOFENG, ZONTON, KENWOOD, ICOM, BFDX, AnyTone и други радиостанции със същия конектор.

        Честотен обхват:
        - VHF: 136-174MHz
        - UHF: 400-520MHz
        Максимална мощност: 20W


        LZ1ACU

        Коментар


        • #64
          Вземи и провери в Интегра-А.
          Въпреки, че в другият край на антената ще има бау-мяу.
          Враг усраине

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X