Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква антена за кола на 144/430

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква антена за кола на 144/430

    От коя антена за кола сте най-доволни - каква да не си взимам в никой случай и коя според вас е оптималния вариант ... защо..
    Ще си поръчвам от китай или другаде или ще си купувам от тук, но искам да прочета мнения за плюсове и минуси на различни антени.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    До: Каква антена за кола на 144/430

    Аз си взех такава антена и субективно работи по-добре от щатната, но не съм мерил с уреди.
    LR Discovery I 300 TDI

    Коментар


    • #3
      До: Каква антена за кола на 144/430

      Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
      Аз си взех такава антена и субективно работи по-добре от щатната, но не съм мерил с уреди.
      в тоя сайт точно така посочването не става..
      дай item ID на антената...

      Коментар


      • #4
        До: Каква антена за кола на 144/430

        Не знам, при мен като кликна върху връзката с левия бутон на мишката става. Иначе антената е NAGOYA NL-770R DUAL BAND с Item ID: NL-770R.
        LR Discovery I 300 TDI

        Коментар


        • #5
          До: Каква антена за кола на 144/430

          Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
          Не знам, при мен като кликна върху връзката с левия бутон на мишката става. Иначе антената е NAGOYA NL-770R DUAL BAND с Item ID: NL-770R.
          така е друго нещо - става
          благодаря

          Коментар


          • #6
            До: Каква антена за кола на 144/430

            Взех си къса антена, за да може да стои винаги на булбара и да не закача клоните. Оказа се много добра - съгласува се перфектно, не вибрира по пътя въобще. Правил съм връзка на около 100 км с нея до София на VHF. Няма съществена разлика с дългите Daimond.
            Модела е Diamond Slim Gainer AZ506 2.5 dBi(144MHz), 4.5 dBi(430MHz) 0.67m
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #7
              До: Каква антена за кола на 144/430

              Ето и моя избор.

              Коментар


              • #8
                До: Каква антена за кола на 144/430

                Точно с SG-7500 я сравнявам, монтирани на булбара отпред. Малката AZ506 е еднаква на приемане, с много малки разлики на предаване.
                Обаче няма начин да карам с дълга антена отпред. А и ще се счупи от многото клатене и закачане.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  До: Каква антена за кола на 144/430

                  Веско, щом казваш, че приемат еднакво и е с пренебрежима разлика в предаването, приемам като основно важно предимството на по-късата антена, още повече, че явно и Венци-малкия е имал проблеми точно заради дължината. Темата му, обаче ме навежда на мисълта дали пък не е лошо да се монтира антената толкова близо до задната врата? Все си мисля, че не е правилното място...
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каква антена за кола на 144/430

                    Да ви кажа явно практиката показва удачният избор за монтаж върху предната броня. Не случайно всички фабрични брони имат там планка/и за закрепване на антена... Хем е достатъчно високо, хем нищо няма директно до антената "да я дава на късо", хем е пред очите и ако е с оптимална дължина няма много да се закача... Нали все пак на мястото къде ще преминавате ще трябва да мине и купето...

                    Към посочената от Веско антена която показа уникални данни и която е монтираната точно на бронята в горната и част..., (Веско дай някоя снимка...) бих добавил и фактът, че с ATAS 120 монтирана така, още в първите няколко минути направихме връзка с Казан Русия (КВ) на 2350км. с идеално качество... А изборът на място за КВ е много по-критичен...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каква антена за кола на 144/430

                      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                      още повече, че явно и Венци-малкия е имал проблеми точно заради дължината. Темата му, обаче ме навежда на мисълта дали пък не е лошо да се монтира антената толкова близо до задната врата? Все си мисля, че не е правилното място...
                      Ферозата е само пластмаса/стъкло от нивото на задното стъкло нагоре, та проблемите с близостта не са чак толкова големи.

                      Иначе, Веско е прав че щом 2 антени се представят почти еднакво, от дългата няма особен смисъл. С късата хем имаш по-голяма свобода къде да я сложиш, хем не стърчи и се клати по-малко.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каква антена за кола на 144/430

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Да ви кажа явно практиката показва удачният избор за монтаж върху предната броня. Не случайно всички фабрични брони имат там планка/и за закрепване на антена... Хем е достатъчно високо, хем нищо няма директно до антената "да я дава на късо", хем е пред очите и ако е с оптимална дължина няма много да се закача... Нали все пак на мястото къде ще преминавате ще трябва да мине и купето...

                        Към посочената от Веско антена която показа уникални данни и която е монтираната точно на бронята в горната и част..., (Веско дай някоя снимка...) бих добавил и фактът, че с ATAS 120 монтирана така, още в първите няколко минути направихме връзка с Казан Русия (КВ) на 2350км. с идеално качество... А изборът на място за КВ е много по-критичен...
                        Това имате в предвид, нали...:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каква антена за кола на 144/430

                          A какво ви е мнението за тази Diamond RH999 http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=103785
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каква антена за кола на 144/430

                            За к'во ти е това бре??
                            Какво ще закачаш на 1,2 Г ...

                            Нещо широколентово .... равно на нищо .....

                            Те ти една правилна:

                            The Diamond SG7500 is a 2 meter and 440 MHz (70 cm) mobile antenna. It is a 1/2 wave on 2 meters providing 3.5 dBi gain and a 2 x 5/8 wave on 440 providing 6.0 dB gain. This antenna can handle up to 150 watts. 105CM

                            Направи ли разликите в гейна .....??? .....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каква антена за кола на 144/430

                              Знам, че колкото повече - толкова повече, но не ми е ясно усилването "6.0 dB gain" как е свързано с мощността "up to 150 watts" и колко ще е gain-a aко и подадеш на тая антена 1W? Имат ли въобще връзка двата показателя и каква?
                              А 105CM си е 105CM, за добро или за лошо.
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X