Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КСВ метър WELZ SP-420

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: КСВ метър WLEZ SP-420

    Ако случайно го продаваш,драсни едно ЛС.Имам нужда от такава играчка.
    LZ1MKI
    Stilo JTD 115+

    Коментар


    • #17
      До: КСВ метър WLEZ SP-420

      Ами за продаване - не. Аз си го купих съвсем скоро - преди 2 седмици от ebay и ми е първия КСВ метър и по тази причина вече има и сантиментална стойност и не бих го продал .
      Но по принцип се намира лесно - в ebay продават често всякакви доста хубави неща, гледаш, следиш и добре е да е от Англия щото идва най-бързо и най-евтино от там!

      Коментар


      • #18
        От: КСВ метър WLEZ SP-420

        На скоро и аз купих DAIWA DP-830, Търсих го почти половин година и накрая го намерих на фантастичната цена от 370 евро, но не съжелявам, дори един колега не спира да ми досажда с 500 евро за да му го дам, но тая неговата няма да стане. Имам правени КСВ метри, имам и MJF-828 който се счита за един от водещите модели, но дайвата , както изглежда толкова невзрачна и проста, аха да я помисли човек за настолен електронен часовник, си е уникален прибор с който се работи много лесно и бързо. За съжаление фирмата DAIWA спира от производство през 1989г. този модел, цената му е била висока и поради това не е вървял на пазара, но и до ден днешен се счита, че това е един от най хубавите SWR метри.

        Коментар


        • #19
          От: КСВ метър WLEZ SP-420

          По повод на драснатите няколко реда за SWR DAIWA DP-830 се сетих, че няма да е зле да ви пусна и снимки.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DAIWA DP-830 SWR front.jpg
Прегледи:1
Размер:33.2 КБ
ID:5481532

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DAIWA DP-830 SWR rear.jpg
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5481533

          Коментар


          • #20
            От: КСВ метър WELZ SP-420

            Цената наистина е фантастична за ксв и ватметър...Ама имал си бол пари, платил си.Е за това замиращото ни хоби е безбожно скъпо...Всеки с пари в джоба плаща, за да начеше егото си!

            Коментар


            • #21
              От: КСВ метър WELZ SP-420

              Правил съм много КСВ мери, по схеми които са ми чертали мои приятели, които са име в радиотехниката , и по руски схеми и по чешки схеми и си работят, но тази DAIWA наистина е голяма краста и толкова много ми се искаше да я имам в колекцията си от измервателни прибори, като се има в предвид, преди колко години е спряна от производство, че не издържах и я купих.

              За голямо съжаление вече много от тях не са сред живите, лека им пръст а съвсем на скоро загубихме един изключителен човек и голям специалист, който е направил толкова много, и винаги беше готов да обясни, да покаже, да даде от знанията си.

              Позволявам си да копирам скръбната вест от сайта на фирма КВАРТА като съм сигурен че никой от хората които толкова много обичам и ценя като приятели в тази фирма няма да възрази за това.

              17/09/2013

              Скръбна вест
              С дълбока скръб съобщаваме,че на 13.09.2013г почина нашия приятел,колега и съдружник Милко Иванов.
              Той е роден през 1946г.. Средното си образование завършва в Техникум по електротехника гр.Г.Оряховица., а висшето –специалност „Радиотехника”в Техническия университет гр.Варна.
              Трудовият си път започва в Лабораторията по медицинска техника към Окръжна болница гр.В.Търново.Още тогава се проявява като висококомпетентен и образован инженер. По нататъшната му дейност е белязана с изключителни успехи в развитието на българската радиотехническа промишленост. Повече от 15 години ръководи Лабораторията за радиоприемници в Института за радиотехническа апаратура и като такъв ,управлява проекти ,които през дълъг период са знакови за развитието на този дял от нашата електроника.
              Милко Иванов е създател и отговорен конструктор на радиоприемник „Кантата”,произведен в над 100-хиляди броя от Комбината за радиотехническа апаратура както и на всички изделия носещи името „Кантата“.
              Многократно е участвал в работни групи по създаването на международни стандарти в областта на битовата електроника.
              Ръководил е екип при кооперирано производство на фирма „Битова електроника“ с Филипс.
              През 1985 по негов проект и ръководство бе реализирано озвучаването на Патриаршеската църква на хълма Царевец във ВеликоТърново.
              От 1993г работи във фирма „Кварта” по създаването на сателитни приемници и телевизионни модулатори за главни станции за кабелна телевизия.Неговият опит и способности като конструктор са с решаващ принос за създаването на първия български еднолентов модулатор и сателитен приемник.
              Ние ,неговите колеги и съдружници, ще го запомним като изключително компетентен ,прецизен в работата си,който винаги е помагал с ерудиция и точен технически съвет.
              Светла му памет.

              Колегите от Кварта

              Коментар


              • #22
                От: КСВ метър WELZ SP-420

                Здравейте колеги,
                Харесал съм си този КСВ метър, и понеже виждам, че напрактика едно и също изделие го има при много производители Ви моля за мнения и впечатления. Подчертавам, необходим ми е за любителско ползване....
                http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=200968440052
                http://eshop.integra-a.com/index.php...products_id=52
                има и други марки от него
                LZ1JJJ

                Коментар


                • #23
                  От: КСВ метър WELZ SP-420

                  Те изобщо КСВ-мерите са два вида. С една и с две стрелки. Другото са подробности.

                  И ми е чудно, защо тези с две стрелки са толкова слабо популярни?

                  Коментар


                  • #24
                    От: КСВ метър WELZ SP-420

                    Хмм .. и ма и такива с екранче и цифрички те са без стрелки и са най-популярни. Изводът е :колкото по-малко стрелки има една техника, толкова е по-популярна

                    П.П. За протокола, според мен бъркаш - най-популярни са именно тези с 2 стрелки, поне сред радиолюбителите, които аз познавам.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #25
                      От: КСВ метър WELZ SP-420

                      Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,
                      Харесал съм си този КСВ метър, и понеже виждам, че напрактика едно и също изделие го има при много производители Ви моля за мнения и впечатления. Подчертавам, необходим ми е за любителско ползване....
                      http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=200968440052
                      http://eshop.integra-a.com/index.php...products_id=52
                      има и други марки от него
                      Ако споделиш и за какво ще го ползваш, може някой да ти е полезен. Любителското ползване ако ще е само на честотите за клас 2, излишно е да се ресурсиш толкова.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #26
                        От: КСВ метър WELZ SP-420

                        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                        най-популярни са именно тези с 2 стрелки, поне сред радиолюбителите, които аз познавам.
                        Явно познаваш правилните радиолюбители.

                        Коментар


                        • #27
                          От: КСВ метър WELZ SP-420

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Те изобщо КСВ-мерите са два вида. С една и с две стрелки. Другото са подробности.

                          И ми е чудно, защо тези с две стрелки са толкова слабо популярни?
                          Има и други, ама те са много повече от КСВ метри. Едно такова ползвах преди време, чудна работа, но да не беше толкова скъпо...



                          Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,
                          Харесал съм си този КСВ метър, и понеже виждам, че напрактика едно и също изделие го има при много производители Ви моля за мнения и впечатления. Подчертавам, необходим ми е за любителско ползване....
                          http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=200968440052
                          http://eshop.integra-a.com/index.php...products_id=52
                          има и други марки от него
                          Аз имам такъв. Продават го опакован като различни марки - гледам по снимките моя се казвал Avair Иначе - върши работа, нямам оплаквания, но тия двустрелковите са по-приятни и се работи по-бързо с тях. Имах такъв на един ръчен тунер и е много по-добре. Но там и цените са други.
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • #28
                            От: КСВ метър WELZ SP-420

                            Ясене, SWR метър с две стрелки е супер уред, аз най много ги харесвам тях , и те въобще не се ползват със слаба популярност, както си се изразил по горе. Хайде да кажем, че SWR биват 3 вида, защото с навлизане на дигиталната техника много фирм пуснах на пазара и цифрови, но нека да имаме в предвид, че най сигурният и безотказен SWR е този на който казват КРОС с двете пресичащи се стрелки. Между другото топ модела в света е "птичката" Bird, много стар, все още много скъп и труден за намиране и с невероятна популярност сред специалистите в занаята.

                            Коментар


                            • #29
                              От: КСВ метър WELZ SP-420

                              FARUN Означение на производителя: FS135 , FS145 или FS222,
                              все са КСВ метри по 16-20лева. До една седмица заедно с един колега ще тестваме един от тях и ще видим, каква работа вършат.
                              Последно редактирано от Pacific; 04-12-13, 12:08.

                              Коментар


                              • #30
                                От: КСВ метър WELZ SP-420

                                Може ли мнение за този новопоявил се уред SURECOM SW-102-VU http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=122178 , благодаря, поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X