Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КСВ метър WELZ SP-420

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КСВ метър WELZ SP-420

    Здравейте,
    Днес ми пристигна КСВ метър, който си поръчах през ebay за $53! Марката е wlez sp-420 за обхват 140-525Mhz и възможност за настройка на power range - 4, 200 и 300 W. Уредчето е в перфектно състояние, работещо и калибрирано! Само дето му липсва ръководството за потребителя.

    Та въпроса ми е някой може ли да ме упъти горе-долу как се работи с него, понеже интуитивно се оправям с повечето функции, но за другите не знам...
    Има три CK ключета - range, function, power и един бутон с потенциометър.
    За RANGE ясно - там се избира обхвата на скалата за мощност; FUNCTION - има 3 опции - power, call и swr. power и swr са ми ясни, call не знам за какво е.
    POWER ключа има 2 положения - fwd и ref, него не го знам как се използва и също и за ключа с потенциометъра не знам.

    Благодаря предварително!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: КСВ метър WLEZ SP-420

    call е за калибрация. Как се прави тя, зависи от устройството на прибора. Може да е необходима преди всяко измерване на КСВ. fwd и ref са мощност на правата и отразената вълна, КСВ се измерва като съотношение на двете.

    Коментар


    • #3
      До: КСВ метър WLEZ SP-420

      Мерси много! Довечера ще се заиграя с него да го разуча.
      А потенциометъра с превключвателя имаш ли идея за какво е?

      Коментар


      • #4
        До: КСВ метър WLEZ SP-420

        Мисля, че той Е калибрацията.

        Това е най-простия по устройство КСВ-метър. За да измериш КСВ, пускаш предавалото, включваш CAL и калибрираш стрелката на мястото за калибрация с потенциометъра. После превключваш на SWR и отчиташ КСВ по скалата за КСВ. Ако смениш мощността, честотата или антената, трябва да калибрираш наново.

        А превключвателят на врътката е за средна (AVG) / върхова мощност.

        Коментар


        • #5
          До: КСВ метър WLEZ SP-420

          Ясно, мерси много!
          Очертава се яка заигравка тия дни

          Коментар


          • #6
            До: КСВ метър WLEZ SP-420

            Ясен е отговорил как се работи. Само да добавя че това
            си е копие на Yaesu SWR meter
            http://forums.radioreference.com/att...0715091031.jpg

            Този от снимката е на КВ ама има и УКВ вариант. Ако работи толкова
            добре колкото Yaesu си направил добра покупка. Абе тези китайци
            са опасни....

            Наско
            На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

            Коментар


            • #7
              До: КСВ метър WLEZ SP-420

              Даааам, чудесно е КСВ метърчето, до сега си играх с него и го тествах с различни импровизирани антени. Мисля, че си показва всичко перфектно.
              Въобще качествена работа, дори не знам дали е китайско щото по табелките навсякъде пише Tokyo Japan, включително и вътре (естествено първото нещо беше да го отворя )! Доволен съм от покупката

              Коментар


              • #8
                До: КСВ метър WLEZ SP-420

                Здрасти имам същия на Yaesu.....ползвам го професионално вече 6-7 години работи си но има и по добри...питай ако има нещо
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  До: КСВ метър WLEZ SP-420

                  Аз оставам твърд привърженик на тези с двойните пресичащи се стрелки.

                  Коментар


                  • #10
                    До: КСВ метър WLEZ SP-420

                    Порових из нета за да търся тази интересна играчка и никъде не я открих.Е,как да я открия като търся WLEZ,както е заглавието на темата,а то било WELZ.Добре,че се загледах в снимката.
                    LZ1MKI
                    Stilo JTD 115+

                    Коментар


                    • #11
                      До: КСВ метър WLEZ SP-420

                      Първоначално публикуван от pepojtd Преглед на мнение
                      Порових из нета за да търся тази интересна играчка и никъде не я открих.Е,как да я открия като търся WLEZ,както е заглавието на темата,а то било WELZ.Добре,че се загледах в снимката.
                      Ахахах, ооо, да, сбъркал съм, WELZ е правилното...

                      Коментар


                      • #12
                        До: КСВ метър WLEZ SP-420

                        Тюх и мен ме заблуди.
                        WELZ си е японско и много добро.
                        WLEZ ми звучи като китайско копие.

                        Абе SONY и SONASHI с две думи...
                        На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                        Коментар


                        • #13
                          До: КСВ метър WLEZ SP-420

                          А да попитам друго - SWR метъра има ли защита примерно когато антената по някаква причина да речем изобщо не е съгласувана и чукна станцията с 5W и цялата мощност се върне по кабела, SWR метъра спира ли я да не изгори крайното стъпало на станцията?

                          Коментар


                          • #14
                            До: КСВ метър WLEZ SP-420

                            Първоначално публикуван от bobs Преглед на мнение
                            А да попитам друго - SWR метъра има ли защита примерно когато антената по някаква причина да речем изобщо не е съгласувана и чукна станцията с 5W и цялата мощност се върне по кабела, SWR метъра спира ли я да не изгори крайното стъпало на станцията?
                            мечти...

                            Преди всичко, това не е работа на КСВ-метъра. Повечето мощни радиостанции имат собствена защита на предавателя, а маломощните просто са преоразмерени откъм охлаждане, защото е по-евтино. Ако пък имаме предавател, чувствителен на КСВ, краткотрайно претоварване обикновено не го впечатлява заради топлинната инертност.

                            Коментар


                            • #15
                              До: КСВ метър WLEZ SP-420

                              Хахах , ааа ок, мерси за бързия отговор!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X