Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    А ти защо не вземеш да дойдеш на нашият баир бре...? През деня няма никакво КВ, тогава ще работи само барбекюто...
    Ще го мислим ..... а пък през деня има и 144 ....

    А между другото .... аз съм още "малък" за КВ .... нали ....
    Ъъм .... то май не само аз съм с клас 2 ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

      ОК, имаме още време да те навием..., за класа няма проблем... ще има достатъчно радиолюбители с клас 1...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        През деня няма никакво КВ, тогава ще работи само барбекюто...
        През деня има перфектна връзка на 20 метра.40 метра си работи добре.
        В събота на 7-ми след състезанието 130 години София столица само за идеята сложих пръчката за 20 метра и от колата ей така на шега изработих G4OBB,ON3BMF,RA3TUE,OH2FDQ,GW8IQC,PA3YH www.qrz.com

        За мобилна антена с дължина 2 метра и 100 вата станция си е съвсем прилично според мен.
        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

        Коментар


        • #19
          До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

          Гражданската честота (27MHz) ще я броите ли по време на експеримента
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #20
            До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

            Привет на всички любители на радиото!
            Пиша за първи път във вашия форум и бих искал да ви се представя.
            Казвам се Милчо Миланов - LZ1RF, радиолюбител, израсъл в столичния радиоклуб LZ1KAA /тази година честваме 50 год. от основаването му/. В момента съм председател на Българската федерация на радиолюбителите /БФРЛ/ - www.bfra.org.
            Приветствам ентусиазма и организацията на участниците във форума за изучаване възможностите на това чудо радиовълните.
            Конкретно за излета който се предлага за експериментиране на КВ антени мога да ви предложа да участвате на 18 април 2009 год. /това е официален международен ден на радиолюбителите/ в поредното упражнението, което БФРЛ организира за действия на радиолюбителите при кризи, бедствия и аварии всички всеки от вас ще може да се срещне със хора със значителин опит в областта на радиото, а и ще бъде хубаво да се опознаем. Ние също сме привърженици на барбекюто и хубавата бира.
            Мероприятието ще се проведе на 18 април 2009 год от изнесения център за действия при кризи бедствия и аварии на БФРЛ намиращ се между селата Житен и Доброславци, северозападно на 15 км. от центъра на София. Там има условия и за тестване на КВ антени.
            Ще ни бъде приятно да се видим.

            Коментар


            • #21
              До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

              Добре дошъл!
              Радвам се, че ще можем заедно да направим много интересни връзки, тестове, експерименти и сбирки!

              Винаги сме отворени за идеи и съвети от по-опитните и по-знаещите.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #22
                До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

                Първоначално публикуван от LZ1RF-Mike Преглед на мнение
                Привет на всички любители на радиото!
                Пиша за първи път във вашия форум и бих искал да ви се представя.
                Казвам се Милчо Миланов - LZ1RF, радиолюбител, израсъл в столичния радиоклуб LZ1KAA /тази година честваме 50 год. от основаването му/. В момента съм председател на Българската федерация на радиолюбителите /БФРЛ/ - www.bfra.org.
                Приветствам ентусиазма и организацията на участниците във форума за изучаване възможностите на това чудо радиовълните.
                Конкретно за излета който се предлага за експериментиране на КВ антени мога да ви предложа да участвате на 18 април 2009 год. /това е официален международен ден на радиолюбителите/ в поредното упражнението, което БФРЛ организира за действия на радиолюбителите при кризи, бедствия и аварии всички всеки от вас ще може да се срещне със хора със значителин опит в областта на радиото, а и ще бъде хубаво да се опознаем. Ние също сме привърженици на барбекюто и хубавата бира.
                Мероприятието ще се проведе на 18 април 2009 год от изнесения център за действия при кризи бедствия и аварии на БФРЛ намиращ се между селата Житен и Доброславци, северозападно на 15 км. от центъра на София. Там има условия и за тестване на КВ антени.
                Ще ни бъде приятно да се видим.
                Ха ха ха бай Милчо, не си губиш времето!!
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • #23
                  До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

                  Последно редактирано от cveti; 10-05-09, 13:48.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Неделен излет и тестване на КВ апаратура и антени

                    В предния постинг съм прикачил снимка от проведеното на 18.04.2009 год. мероприятие, касаещо работа в кризисни ситуации.
                    Участваха над 40 любители на радиото и агнешкото.
                    73
                    LZ1RF

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X