Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа на радио-любителски обхвати и на PMR 446 едновременно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Работа на радио-любителски обхвати и на PMR 446 едновременно?

    А може ли да се научи на мрежата на PRM - а? Вградена видимо я няма.
    И не пише нищо за кросбанд.

  • #2
    До: Радиолюбител съм вече, първи въпроси?

    Чакай сега, в колата винаги може да го включиш в нейната мрежа. Тогава собствения му акумулатор се изключва. Тъпото е, че май не се зарежда. Така че капацитета на батерията не е първостепенен проблем. Освен това, не евтино, но има касети като акумулаторната, в които може да слагаш обикновени батерии откъдето ги намериш. Авариен вариант имаш.
    Имането на ПРМ е от една страна добре - не се разправяш с две устройства. Които искат ръце и зареждане. От друга - лошо - като се счупи или изтощи, оставаш без всякаква връзка. Макар че едната не заменя другата.

    Коментар


    • #3
      До: Радиолюбител съм вече, първи въпроси?

      Имането и нямането на стъпката зa PMR е последната грижа, въобще не я мислете... С мойте две Yaesu станции, не само чувам всички наоколо, ами ме чуват по-добре даже, щото имам антена. А из без външна антена си е ОК където го ползваме обикновено. Тоест никакъв проблем.
      Гледайте другите неща, според приложението. Ако ще се ходи много пеш, си трябва батерия. Ако ще се мотаете около домашния или мобилния репитер - търсете по-малка и с по-малка мощност.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #4
        До: Радиолюбител съм вече, първи въпроси?

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Имането на ПРМ е от една страна добре - не се разправяш с две устройства. Които искат ръце и зареждане. От друга - лошо - като се счупи или изтощи, оставаш без всякаква връзка. Макар че едната не заменя другата.
        Ако говорим строго за Офроуд - там просто без две станции не става.
        PMR-ката си е за комуникация в колоната и за локална координация. Тя си работи самостоятелно и е достатъчно натоварена. Другата си е завинтена здраво, има си антена, микрофонче, и от колата за какво да излиза?

        Пробвахме го и така и иначе - трябват си две станции.

        А за акции, операции и т.н. има си репитри - да докарат малките до големите.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X