Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следващ изпит за радиолюбители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Следващ изпит за радиолюбители

    Ами аз съм с актуална снимка.

    Двамата Trveling - закъняхме, заради катастрофите от новините.
    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

    Коментар


    • До: Следващ изпит за радиолюбители

      Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
      Мился, че бъркаш.Просто таксата за изпита през декември няма да е 45лв а 35лв.(или по малко беше, но има такса!)
      Казвам само мацката какво ми каза. А със сигурност ще звънна да питам г-жа Велинова.

      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
      Леле колко съм заспал,щом от тук разбирам ,че си бил на изпита.Дължа извинение на всички колеги които не съм познал.Явно не ми е било ден.
      А иначе да ни е честит 2 клас
      Ами ти точно влезе в залата и аз ти кимнах, и ти ми кимна, но май не ме позна. Аз бях точно срещу вратата.

      Коментар


      • До: Следващ изпит за радиолюбители

        Май днес доста хора сме били на едно място и не сме се познали.
        FORD MAVERIK 2.7TD
        Тел.0898662817
        LZ1IID

        Коментар


        • До: Следващ изпит за радиолюбители

          Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
          Май днес доста хора сме били на едно място и не сме се познали.
          Аз очаквах да видя максимум 10 човека и учудването ми бе голямо при препълнената зала

          Ако си поръчвате KG-UVD1P 136-174/400-480Mhz Dual Band Radio на Wouxun си вземете и:

          1. Някакъв комутатор, много е удобен. Аз лично ползвам този:
          http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=103759
          Rainproof Mic Speaker for KENWOOD 41-29K
          2. SMA - female to BNC- female adaptor x1 for Radio
          адаптор за външна антена
          3. (опционално) кабел за програмиране
          LZ1VPT

          Коментар


          • До: Следващ изпит за радиолюбители

            Знае ли се със сигурност кога ще е следващият изпит, че не успях да дойда поради факта, че не успях да се освободя от работа.

            Коментар


            • До: Следващ изпит за радиолюбители

              по-назад в темата пише, че като се запишат 5 души, което се оказа не много вярно - за изпита бяхме около 40.
              Едната кака каза, че ще е около декември, а другата, че ще е след 6 месеца. Най-добре се обади и питай, но надали някой може да ти даде точна информация.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                Първоначално публикуван от vasstop Преглед на мнение
                ...
                2. SMA - female to BNC- female adaptor x1 for Radio
                адаптор за външна антена
                Това не е баш така. Първо си избирате външна антена, после виждате с какъв конектор е и чак тогава си взимате адаптор (и то само ако е нужен такъв).
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • До: Следващ изпит за радиолюбители

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  Това не е баш така. Първо си избирате външна антена, после виждате с какъв конектор е и чак тогава си взимате адаптор (и то само ако е нужен такъв).
                  Абсолютно си прав, явно понеже аз вече имам такава и съм заблудил колегата.
                  Въпреки че аз си взех първо станцията, адаптора, а след това външната антена. Може би защото знаех какво точно ще купя
                  Извинявам се ако съм заблудил някого.
                  LZ1VPT

                  Коментар


                  • До: Следващ изпит за радиолюбители

                    И въпреки всичко BNC е много по удобен от SMA. С четвърт оборот закачваш и откачваш, а не въртиш по 10 пъти за да закачиш антената. Според мен за китайките най-удобно е преходник SMA->BNC и после да се ползва само антена с BNC.

                    Всеки сам си решава обаче
                    LZ1DWW

                    Коментар


                    • До: Следващ изпит за радиолюбители

                      Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                      И въпреки всичко BNC е много по удобен от SMA. С четвърт оборот закачваш и откачваш, а не въртиш по 10 пъти за да закачиш антената. Според мен за китайките най-удобно е преходник SMA->BNC и после да се ползва само антена с BNC.

                      Всеки сам си решава обаче
                      То за тая велика мощност от 5 вата, друго не е и нужно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Следващ изпит за радиолюбители

                        Браво отличници,
                        Вероятно следващия изпит ще е през декември, за да могат явилите се в Казанлък да вземат 1 клас.
                        И на повечето от вас това ви трябва, за да вземете международните разрешителни.
                        73, Анна

                        Коментар


                        • До: Следващ изпит за радиолюбители

                          Ще има ли някакъв начин да ни изпратят китапите чрез куриер за наша сметка , че е малко глупаво да пътуваме по 300км някои и по повече .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • До: Следващ изпит за радиолюбители

                            Те май си идват по пощата по подразбиране(с препоръчано писмо). Поне моите документи от КРС винаги така са пътували.
                            LZ1DWW

                            Коментар


                            • До: Следващ изпит за радиолюбители

                              Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                              Те май си идват по пощата по подразбиране(с препоръчано писмо). Поне моите документи от КРС винаги така са пътували.
                              Само документа с позивната. Ламинираното картонче-лично. Но не виждам проблем да ги разпратят при уговорка. Момичетата от отдела са много любезни.
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                                Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                                Само документа с позивната. Ламинираното картонче-лично. Но не виждам проблем да ги разпратят при уговорка. Момичетата от отдела са много любезни.
                                До сега нямаше такава практика, или поне не знам за това. А с куриер или препоръчано писмо и на мен би ми било много по-удобно, макар да съм от София. Покрай КРС e почти невъзможно да паркираш, а стигането до там също не е съвсем безпроблемно. На мен ми отиват едни 2 часа като минимум, които все не мога да отделя.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X