Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За радиолюбителите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За радиолюбителите

    Първоначално публикуван от DOBERMANN® Преглед на мнение
    Защото сега като гледам едни са на СБ-27 MHz, други на LPD-433MHz трети PMR-466MHz.
    Сега, поне като гледам резултатите от анкетата в този форум, най-голяма е групата на ползващите "мизерните" PMR радиостанции, следвани от тези, които нямат никаква. Притежаващите СВ са чувствително по-малко, а пък за радиолюбители с други станции - да не говорим.

    Част от плюсовете и минусите на един или друг тип радиостанции е доколко те удовлетворяват потребностите.

    Това, че някой е дал 40 лв за да получи радиолюбителски лиценз и е обогатил познанията си, по никакъв начин не означава, че всички останали трябва да направят същото, при положение, че имат възможност да ползват техника, за която:
    а) не се изисква да губят време за подготовка в област, която най-вероятно не ги интересува
    б) не се изискват някакви по-сериозни разходи
    в) им осигурява максимална съвместимост с техниката, използвана от масово от други хора и която
    г) могат да ползват безпроблемно и при пътувания в други страни.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: За радиолюбителите

      Първоначално публикуван от DOBERMANN® Преглед на мнение
      Мисля, че в случея сравявахме два банда и недостатъците им, а не кой от какво има необходимост.
      аз ли се бъркам или заглавието на темата е различно от това, което чета
      V93 Явно не сте ме разбрали правилно в горния ми пост, както и вероятно заглавието на темата...*?x*"?.
      И мисля, че няма смисъл да коментирам каквото и да е повече.
      Весели празници!
      Последно редактирано от DOBERMANN®; 30-12-07, 22:55.

      Коментар


      • #18
        От: До: За радиолюбителите

        За преносима бих препоръчал YAESU FT-817, малка чантичка с две прегради , отпред радиото, отзад два последователно вързани акумулатора (Conrad energy LiPo 5000 mAh 7.4V ) в моя случай са 4 вързани 2 по 2 и един страничен джоб за антени и кабели и става приказка.
        Станцията е универсална. ползваш я като преносима, като мобилна в колата със стъпало RF ITALY HLA 150 и като стационарна със RF ITALY HLA 300
        Тази станция се модва много добре, има големи възможности и не напразно е моето малко бижу.
        Последно редактирано от mmdimitrov; 16-09-14, 14:31.

        Коментар


        • #19
          От: За радиолюбителите

          Не е късно да се препоръча 817 по принцип, обаче последното мнение в темата е било преди 7 години и не вярвам човекът да е имал търпението да дочака препоръката ти
          Враг усраине

          Коментар


          • #20
            От: За радиолюбителите

            Aз пък бих препоръчал един icom 706 или по-добре един kenwood ts-990s да речем. Като цяло коментираната тема е интересна и все още актуална. За мен гражданските бандове са с големи възможности, а при избор между единия и другия банд, винаги избирам и двата Човек е добре да има и СБ и ПМР и ХАМ-ско радио на всички разрешени обхвати, както и някоя служебна станция за всеки случай . При всички положения е добре да имаш и един добър скенер за всички честоти, обхвати, модулации и цифрови протоколи или поне лаптоп и солидни познания по темата. Тук идва и най-важното - добре е да имаш бюджета и времето за една такава комплектовка на всичките си джипки за който ги има - добре. За останалите, малко по малко. С времето всичко си идва на място.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #21
              От: За радиолюбителите

              E, тя си е евъргрийн и понеже не става въпрос за смартфон, който е демоде още с излизането от магазина, коментарите от няколко години са си направо фреш
              Обаче чак такова имане за каквото говори upi и на мен ми идва много, хи-хи!
              817 наистина е бижу и с удоволствие бих придобил едно такова но в никакъв случай не за основно радио.
              Това е класически QRP трансивър и ползването му за всяка цел (като медна тел) ми се струва свързано с доста компромиси.
              Еле пък за преносима в ролята на токи...
              Според мен ако бюджета позволява, някакво токи за портативна работа, в жипката и за стационарна работа комбинирано може Icom 706 или 7000 ама и двете държат едни цени...
              Обаче работят навсякъде и имат всички режими на работа без цифровите.
              Стига естествено да има антена, каквато универсална за възможностите на радиото няма как да има, особено на кола.
              Но тези двете за разлика от FT-817 имат 2 антенни входа за ниският и високият банд, което поне на теория би позволило да се боцнат на колата CB и УКВ антени без да се налага превключване.
              Та пак си мисля, че за джипка или кола, мобилно радио на 2m и 70cm, което да покрива и PMR каналите с 50W е предостатъчно.

              П.С: В категорията на айкомите забравих за и за FT-857 като алтернатива.
              Лично на мен ми изглежда като гротеска но това няма значение, понеже е субективно.
              А и е по-компактно - на снимка изглежда по-така ама на живо си е голямо колкото авто-касетофон
              Последно редактирано от Esper; 17-09-14, 08:44. Причина: Допълване
              Враг усраине

              Коментар


              • #22
                От: За радиолюбителите

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                П.С: В категорията на айкомите забравих за и за FT-857 като алтернатива.
                Лично на мен ми изглежда като гротеска но това няма значение, понеже е субективно.
                А и е по-компактно - на снимка изглежда по-така ама на живо си е голямо колкото авто-касетофон
                Имам едно yaesu FT857d и го взех именно заради компактния размер и покритието на HF, VHF и UHF банда. За съжаление, впечатленията ми от него (макар и след пълно профилактиране в официалния сервиз) са негативни в сравнение със същия клас радиа на кенууд и айком. Може би мнението ми е субективно, но компромисът не си струва за мен. Всъщност въобще не бих сложил йезу в категорията на айком и кенууд, ама айде - колегите сега ще гракнат
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #23
                  От: За радиолюбителите

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  .....Стига естествено да има антена, каквато универсална за възможностите на радиото няма как да има, особено на кола.
                  Ето това е евтиния и доста по-прост вариант на небезизвестния Atas 120.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqV,!pEE9lZf4mL-BPcFIQ750w~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:8.0 КБ
ID:5612599

                  CARATTERISTICHE TECNICHE
                  Bande di frequenza (Centrobanda): 80m (3,7 MHz)
                  40m (7,05 MHz)
                  30m (10,1 MHz)

                  20m (14,15 MHz)
                  17m (18,2 MHz)
                  15m (21,1 MHz)

                  12m (24,95 MHz)
                  10m (28,5 MHz)
                  6m (50,5 MHz)
                  2m (146 MHz)
                  Polarizzazione: Verticale
                  Impedenza: 50 Ohm
                  Potenza max.: 200W (p.e.p.)
                  Connettore: UHF Maschio PL-259

                  Единствено UHF банда не покрива, но това е най-малкия проблем според мен, за него антени под път и над път. Познавам човек, който я ползва, мнението му е, че се представя учудващо добре.
                  Последно редактирано от Peppy; 23-09-14, 19:47.
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #24
                    От: За радиолюбителите

                    Много интересно - не бях чувал, че има такива решения
                    Италиянската няма някакви данни като усилване по обхвати но определено изглежда практична въпреки, че иска ръчна комутация за различните обхвати.

                    Другата може и да е известна но също не съм попадал на нея.
                    Доколкото виждам автоматиката и работи със някаква система на йезу налична само с конкретни радиа.
                    Но пък покрива и 70см банда и ако радиото може да я клати определено поне звучи като панацея.
                    За съжаление 817 не е от тях доколкото виждам.
                    Мерси Пепи - интересна информация е това.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #25
                      От: За радиолюбителите

                      Да, работи с няколко модела от високия клас. FT-100, FT-897, FT-857, FT-847, но за съжаление само с YAESU, Ето тук можеш да видиш как работи и как се самонастройва. Имам преки наблюдения, като мобилна антена тази няма аналог!



                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #26
                        От: За радиолюбителите

                        Гледах го това клипче още одеве и даже мисля от любопитство да попитам на каква цена ще дойде тази антена тук.
                        Но това е само с опознавателна цел - нито харесвам този тип радия на йезу нито пък ползвам кола повече от 3-4 месеца в годината че да я оборудвам с такива играчи.
                        Имам само едно FT-1500 в мечока просто щото това ми изпадна...
                        Определено не знаех, че има такова чудо и въпреки че за мен не е приложима може да се окаже практично за човек, който има нужда.
                        300 гущера не са чак толкова много пари предвид, че хобитата ни са доста далеч от нискобюджетните други, като колекциониране на кибрити, примерно... [emoji2]

                        П.С: Добре де това като се разгъне на ниските бандове не става ли много чупливо при скорост и не дай боже в трънаци? Едно е да нагънеш проста пръчка и такава от 500лв примерно...
                        Все ми се стрива че си трябва известна доза съобразяване с нея по време на движение.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #27
                          От: За радиолюбителите

                          Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                          Да, работи с няколко модела от високия клас. FT-100, FT-897, FT-857, FT-847, но за съжаление само с YAESU, Ето тук можеш да видиш как работи и как се самонастройва. Имам преки наблюдения, като мобилна антена тази няма аналог!

                          Atas-120 е перфектна антенка за FT-857 но като и видях цената от около 700лв. ми мина желанието за нея. Сега си поръчах NR-770: http://eshop.integra-a.com/index.php...roducts_id=122 за 65лв. с доставката и Falcon Outback 2000: http://www.mwf-service.com/shop/outb...30-40-80m.html за 175лв. с доставката. Тези двете стигат за целия обхват на радиото. Е няма да мога да се глезя с автоматична антена но с останалите пари до атаса и SSB филтър ще купя и други екстри

                          Коментар


                          • #28
                            От: За радиолюбителите

                            Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                            Имам едно yaesu FT857d и го взех именно заради компактния размер и покритието на HF, VHF и UHF банда. За съжаление, впечатленията ми от него (макар и след пълно профилактиране в официалния сервиз) са негативни в сравнение със същия клас радиа на кенууд и айком. Може би мнението ми е субективно, но компромисът не си струва за мен. Всъщност въобще не бих сложил йезу в категорията на айком и кенууд, ама айде - колегите сега ще гракнат
                            Закарай го или го прати да го пипне "Kucha Hans" Hans Muller и след това ми кажи как е

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X