Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авиошоу на 11.10.2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авиошоу на 11.10.2014

    Здравейте,

    Както сигурно знаете в събота ще се проведе авиошоу на летище София:
    http://pan.bg/view_article-1-25282-V...RAZhDEBNA.html

    Ако някой знае честоти, на които може да се слуша комуникацията между участниците, моля да сподели. Също ако искате, нека си набележим няколко симплекс честоти, на които може да се чуват присъстващите радиолюбители.


    73

  • #2
    От: Авиошоу на 11.10.2014

    Преди малко (около 16:00) един самолет правеше пируети във въздуха в района на летището. Беше впечатляващо! Сигурно е тренировка за авиошоу-то.

    Коментар


    • #3
      От: Авиошоу на 11.10.2014

      Не знам дали е добре да ги има тук честотите на пилотите. Представи си, че случайно си седнеш на ПТТ-то баш преди някой важен "въртел" и забиеш комуникацията на хората
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        От: Авиошоу на 11.10.2014

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Не знам дали е добре да ги има тук честотите на пилотите. Представи си, че случайно си седнеш на ПТТ-то баш преди някой важен "въртел" и забиеш комуникацията на хората
        Прав си, но все пак повечето портативни радиа не могат да излъчват в този диапазон (говоря за АМ ~120MHz), освен това при запаметяването на подобни канали аз ги заключвам да не може да се предава (точно заради неволно излъчване, а и не се знае в чии ръце може да ти попадне радиото).

        Другият вариант е да се публикуват в списъка в клуб 'Радиолюбители', как мислите ?

        Коментар


        • #5
          От: Авиошоу на 11.10.2014

          Аз имам един Tecsun PL-660, мисля да го взема, все пак е само приемник.

          Коментар


          • #6
            От: Авиошоу на 11.10.2014

            Късно виждам темата, но нека все пак седи като архив за следващи подобни събития.
            От друг форум - "130.550 MHz AM"

            А сега някой ако има и предложение за евтин китайски скенер на тези честоти ще е идеално .

            Коментар


            • #7
              От: Авиошоу на 11.10.2014

              Колкото и да е странно, с Wouxun uvd1p (FM) чувам авиобанда на АМ, но живея до летището.

              Коментар


              • #8
                От: Авиошоу на 11.10.2014

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                Късно виждам темата, но нека все пак седи като архив за следващи подобни събития.
                От друг форум - "130.550 MHz AM"

                А сега някой ако има и предложение за евтин китайски скенер на тези честоти ще е идеално .
                В bgspotters имаше такава тема за избор на скенер.
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: Авиошоу на 11.10.2014

                  Аз слушах на 123.45 MHz AM, но бяха хеликоптерите (май), защото към края на шоуто вече нямаше никой на честотата.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X