Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Транспортиране на радиостанция в самолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

    Да споделя личен опит. За периода 2007 - 2011 имам 4 или 5 пътувания до САЩ, като всеки път портативното ми радио vx-7r го нося в ръчния багаж (чанта с лаптоп). При напускане на България никой не се е интересувал какво имам в чантата (освен минаването на скенер). На другите летища обикновенно ме отделят настрани за детайлна проверка , защото чантата е пълна с какви ли не кабели и си прилича на IED отвсякъде , но дори и когато видят радиостанциите (на връщане от САЩ обикновенно има поне и две мобилни) само питат какво е и аз казвам HAM Radio и не съм имал проблеми и документи не съм показвал.
    В самият самолет си слушам ( с слушалки ) разговорите по летищата и между самолетите , като стюардесите са ме виждали , но не са ми правили забележка.
    Друго което се сетих е , че 2007 -ма звънях на летище София да питам за този казус и ми казаха , че може, но батерията трябва да бъде в багажа който се чекира.

    Коментар


    • #17
      От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Яаааааа колко нови и интерсни неща научих
      ...
      Ами да не чуват КАТ-аджиите за паранои и рестрикции, ми беше мисълта. И без това се пътува с папка.
      Като гледам пропуските по летищата за дребните неща и ми става все по-спечено да летя. Примерно скапаните билетни автомати не се усещат, че нямат хартия. Не е само тук, и не е само тая простотия. При резервиран полет колегата за малко да го оставят, че свършили местата.
      п.с. Нета е пълен с клипчета, дето пътници са снимали на излитане и кацане. За пропуски при самите проверки не ща да приказвам.
      Не знам дали уцелих за кое точно ме бъзикаш.
      Последно редактирано от Rabin; 01-04-13, 23:09.

      Коментар


      • #18
        От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Не знам дали уцелих за кое точно ме бъзикаш.
        Понеже осовното ми образование е "гаден шапкр инженер по авиационно електро-приборно и кислородно оборудване....." да сме живи и здрави, да се видим, ще си клюкаме на дълго и на широкоА за "сигурността" на полетите... със сигурност ще си умрем от смях.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

          Надявам се хората, дето поддържат тия машини да знаят какво правят. Щото тия дето са долу по организацията не знаят. До ден днешен не мога да осъзная логиката, че ти прави check-in, нужен ти е хартиен билет, а не се усеща за тъпата хартия, eлементарни пропуски. И в София и у Виена го видях това.
          Не ща да приказвам в ефир още колко недомислици виждам по проверките.
          п.с. Военната авиация имате парашути
          Последно редактирано от Rabin; 02-04-13, 10:46.

          Коментар


          • #20
            От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            .... Военната авиация имате парашути
            Пък съм забеуезл че на гражданските летиЩа пагони и фуражки носят много(било секси и стюардесите сами падАли по гръб с вирнати крака ) и за това беше майтапа в горният ми пост, а парашути има само ....тук там, според доктрината на текущия ЗКПЧ ...............
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #21
              От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Аз мойто Yeasu си го донесох от щатстко в ръчния багаж.
              Само антените бях махнал и ги сложих в големия куфар.
              Никой нищо не пита и не се интересува.

              Отделно носех още 2 таблета, 2 киндъла, 2 фотоапарата и 2 лаптопа

              Рекорда на колегите миналата година беше да си пренесат 3ма човека общо - 17 киндъла, 4 таблета, 4 лаптопа и 6 фотоапарата и няколко смартфона
              Никой не ги и закача.
              Мога да споделя аналогичен опит, не са ми правили никакъв проблем на летищата, вкл. и на JFK.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #22
                От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Разнасял съм си радиото вече няколко пъти в ръчния багаж ... никакъв проблем.
                Даже на Стамбулското летище беше включено, когато минава скенер. Скенера полудя .... наложи се да го изключа ...
                Румба, вярно така беше
                Никой нищо не ни каза за радиата на 3 летища (освен да ги изключим )...
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #23
                  От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

                  Здравейте , ще пътувам след 3 дни,открих и изчетотох темата . Пътувам от Лондон за Варна и след 2 седмици обратно. Мисля да си взема 2 токита 2бандови и Yaesu FT100 което е с размера на ЦБ радио. От прочетеното стигнах до извода да им махна батериите и антенките а на FT-to ще махна предния панел и микрофона.Англииския лиценз ще си взема за всеки случай.... нещо пропускам ли?
                  Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

                  Коментар


                  • #24
                    От: Транспортиране на радиостанция в самолет?

                    Носил съм в самолети из цяла Европа ръчни радиостанции, скенер ICOM, с който даже съм слушал комуникацията през цялото време, даже и при излизатне и кацане (на слушалки и малко инкогнито, щото стюардесите правят забележка ако видят, че е включено). Не съм свалял нито антени, нито батерии, всичко си е било накуп и никога никъде не съм имал проблем!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X