Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на лаптоп с телевизор посредством HDMI кабел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на лаптоп с телевизор посредством HDMI кабел

    Здравейте!
    Понеже не съм в час с нещата ми трябва помощ за следния проблем. Свързвам си лаптопа с телевизора, за да гледаме филми, с HDMI кабел. Когато са свързани, всичко с телевизора е ок. Има си картина и звук. Обаче звукът на лаптопа се спира и остава само картина, а аз искам, ако е възможно разбира се, звукът на лаптопа да не се спира и да може филмът да се гледа и да има звук както на телевизора, така и на лаптопа. Това е така защото използвам слушалки включени към лаптопа и искам този звуков канал да си е активен. Възможно ли е?
    Операционната система на лаптопа е уин10 хоум.

  • #2
    И аз ползвам такава комбинация и на моя комп. спира звука при включване към ТВ - то.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      Отвори настройките на звуковата карта , ако не се лъжа имаше опция да се избира от къде да излиза звука .
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        Ако използваш VGA кабел,и телевизора има такъв вход,звука ще си е от лаптопа.Само от лаптопа.От настройките на звуковата карта ,би трябвало да можеш да укажеш разните опции.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Двигателист
          Двигателист коментира
          Редактиране на коментар
          Този лаптоп няма VGA изход. Стария имаше, но кел-файда, като телевизора има само HDMI.

        • mendi
          mendi коментира
          Редактиране на коментар
          VGA не предава звук. Иначе на ХДМИ може да се оказва дали звука да е от телевизора или от лаптопа.

      • #5
        Открай време няма компютри с VGA изход, че май и телевизорите с такъв вход намаляват.
        Отделно, да се преобразува сигнала от цифров в аналогов, и след това обратно от аналогов в цифров е... не е особено гениална...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
          Възможно ли е?
          Лично не съм пробвал, но Чичо Гошо казва, че може -



          --
          • Plug in your HDMI cable
          • Right click on the speaker icon on the desktop and select 'Playback devices'
          • Set the default playback to your local speakers
          • Next go to the recordings tab and look for 'Stereo Mix', if you don't see it right click on an empty spot and select 'Show Disabled Devices'
          • Enable Stereo Mix
          • Right click on Stereo Mix and click on the "Listen" tab
          • Check the "Listen to this device"
          • In the drop down menu select the TV
          • On the "Levels" tab you can adjust the volume, also go to the advanced tab and uncheck the "Allow applications to take exclusive control of this device"
          Последно редактирано от cross4funbg; 22-08-21, 10:47.
          Life is good... on a dirt bike!

          Коментар


          • Двигателист
            Двигателист коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря, но засега не става.Утре може да опитам пак.

        • #7
          Здравейте, момчета! Реших да ползвам тази стара тема и за моя въпрос към знаещите. Имаме: лаптоп Дел с Линукс Минт, 4К телевизор Сони, кабел HDMI, Wi fi интернет. Проблемът, който се получава, когато се вържат всички работи на куп е разминаване (изоставане) на звука с картината, което е досадно и прави филмите направо негледаеми. Има ли лечение за тази болежка и какво е то?

          P.P. Ползвам и друга комбинация от лаптоп, 24: монитор, VGA кабел и кабелен интернет под Уиндоус 7. При нея няма такива проблеми.
          Последно редактирано от коко келеша; 20-07-22, 17:01.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #8
            Това се случва с един и същи плейър и един и същи видео файл?

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Това се случва с един и същи плейър и един и същи видео файл?
              Плеера е един и същи - VLC (стандартен за линукс). Файловете са различни - който и филм да пуснеш, все тая.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #10
                Имам предвид следното: взимаш файл, който има проблем със синхрона на звук и картина и точно този файл го пускаш на windows машината, която предполагаме е със същата версия на VLC. Казваш резултата.

                На мен linux десктоп ми е слабост, да се чете съм много слаб, но имам упорито впечатление, че драйвърите за видеокартите са доста гъзоръко написани. Пробвай да ъпдейтнеш. С риск да разпаля дребна linux/windows кавга - колкото по-рано стигнеш до извода, че liunx за desktop е мъртъв за масовите потребители, толкова по-добре.

                Коментар


                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, под Уиндоус със същия плеер и същия файл няма никакъв проблем. Преди няколко години Дела си дойде с качен линукс. Купих го от фирма за компютърна техника втора ръка. След няколко експеримента се прецака биоса и сега работи само благодарение на линукса - зарежда и тръгва (доста бавно, но сигурно ) без да показва начален екран с лого и списък с клавиши.

                • bokomo
                  bokomo коментира
                  Редактиране на коментар
                  Дошло му е време за пенсия. Ориентировъчно това е компютър на 10 години и не е в състояние да се сбори със съвременните файлови формати, еле пък на 4к монитор и още повече с потенциално силно неоптимизирани драйвъри плюс някакво напълно неясно за мен хардуерно омазване. Вероятно ще кажеш, че windows машината ти не е много по-нова - но реалностите са такива. Пробвай ъпдейт на mint-a и ако тръгне тръгне, ако не - взимаш някакъв китайски андроид плеър от китайския хоремаг и вероятността да ти се решат проблемите рязко се увеличава.


                  VGA е архаичен аналогов интерфейс, който предполага едно преобразуване от цифров източник към аналогов сигнал за да излезе от компютъра и още едно от аналогов към цифров в монитора за да излезе на матрицата, плюс отделна обработка на звука през звуковата карта. Щом целия този цирк работи безпроблемно на другата машина, представи си какъв батак е в linux компютъра ти.

                  Алтернативно - виж телевизора да не се окаже, че има вграден приличен плеър или дори си има андроид на него.

                  И последна най-неудобна алтернатива - vlc има възможност за корекция на синхронизацията звук/картина, даже беше изнесена на клавишна комбинация, ако не се лъжа.

              • #11
                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                Плеера е един и същи - VLC (стандартен за линукс). Файловете са различни - който и филм да пуснеш, все тая.
                И според мен резолюцията идва в повече на хардуера, тоест на компютъра.
                Опитай да я намалиш до нещо като HD и опитай пак.
                Предполагам видеата не са с 4К резолюция.

                Също така H.265 кодек може да е препъни камък за този хардуер въпреки, че според описанието не това е проблем в случая.

                Всъщност какъв е модела на дел-а, какво има под ламарините?
                Враг усраине

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                  И според мен резолюцията идва в повече на хардуера, тоест на компютъра.
                  Опитай да я намалиш до нещо като HD и опитай пак.
                  Предполагам видеата не са с 4К резолюция.

                  Също така H.265 кодек може да е препъни камък за този хардуер въпреки, че според описанието не това е проблем в случая.

                  Всъщност какъв е модела на дел-а, какво има под ламарините?
                  По начало резолюцията се избира автоматично и обикновено седи на 1080р. Дела е с i5 процесор на интел на 2.7 Гхц, 8рам и SSD диск 256ГБ.

                  Ооообаче, ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН, благодарение на подсказка от един форум за телевизори. Оказа се, че по-новите модели телевизори имат HDMI вход, който е предвиден специално за работа с компютър. Даже в моя случай е поставен отделно в една кутийка заедно с жак за слушалки. След превключването на кабела към него, нещата заспаха. Благодаря на включилите се в решаването на проблема
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                    ...Оказа се, че по-новите модели телевизори имат HDMI вход, който е предвиден специално за работа с компютър...
                    Ти да видиш!
                    Не съм обръщал внимание, че някой от входовете може да е предназначен конкретно за PC.
                    То не че имам такъв модерен TV та да го видя!

                    Иначе машината би трябвало да се оправя задоволително с плейване.
                    Зависи от видеото но ако е вграденото в CPU има вероятност някои H.265 кодеци да го сгънат.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #14
                      Обикновено не ползвам телевизорите за монитори, но от известно време се налага точно тоя телевизор да се ползва по този начин. В случая, има три HDMI входа на страничната част на капака а 4-я, който е за компютър е поставен почти в средата на задния панел. Дет се вика, даже не съм знаел, че съществува. А по принцип, аз съм си индианец по отношение на подобна техника, особено, когато е по-умна от мене. RTFM, както се вика на чист български език
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        Така, така! Ритайте падналия, сега ви е дошло на сгода ))))))))))))))))

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Че то има ли такива телевизори?
                        Тъч монитори е ясно ама за чий хуй му е на един телевизор такова нещо?
                        Обичайната му позиция е на няколко метра от оператора.

                      • p-pleven
                        p-pleven коментира
                        Редактиране на коментар
                        коко келеша, никой не те рита, евала, че писа за HDMI-я, макар че скоро нямам намерение да сменям телевизор, пак е полезно. Просто се сетих, как по принуда се наложи да RTFM-ам ,че инак бе по-голем проблем с мрънкянето.

                        Иначе употребих понятието "телевизор", понеже един дисплей за 6к лв се ползва с функции на телевизор за 500 лв и не можах да свикна да се дават пари за глупости...

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X