Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с браузъри IE11 и Хром при отваряне на сайтове с разширения .bg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
    махнах Вистата и качих Win 7
    Хубаво де, ама това пак не оправдава качването на 32 битова, а не 64 битова версия.

    Впрочем, с Хром върху 32 битова XP виртуалка - пак нула проблем. Всеки ден го играя това.

    ПП: Аз пък имам друг проблем с Хром - имам VPN към офиса, там има страница, която трябва да достъпвам. FF я достъпва безгрижно, Хром ми дава "name not resolved". Подробност е че въпросния сайт се достъпва само по IPv6, но и FF и IE11 си я достъпва, а хрома не ще.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение


      Спарки, писах същото и по-горе, става въпрос за втори лаптоп с оригинална вградена Виста, покрай седенето в къщи не мога да се докопам до другия основен комп, затова реших да го оползотворя лаптопа ми от 2008 год, учудващо добре върви машинката за годините си като му махнах Вистата и качих Win 7, само с Хрома ми е проблема.

      п.с.Колеги, ще си карам с Мозилата, не е чак толкова важно да подкарам Хром, благодаря за съветите ви все пак.
      Не сменяй "Седмѝцата" с "Десятка" ! Особено пък 64-битова. Ако не искаш да сменяш лаптопа след това. Бъговете на "Win 10" и многобройните му версиЙ (1909, 1853 и тако далje) са подлудили обикновените потребители до степен на бръмване на целия интернет.

      Правилно си се ориентирал - не ползваш "Хром" и толкова.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        Спарки, да те попитам как ще си подадеш справката ГФО към НСИ, през кой браузър?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Спарки, да те попитам как ще си подадеш справката ГФО към НСИ, през кой браузър?
          С каквото проработи най-бързо. Всяка година ги псувам. Би-трябвало да може и с FF.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            При мен с Win10 и Хром не отваря abv.bg ( изписва Тази страница не работи. Понастоящем nm20.abv.bg не може да обработи тази заявка.HTTP ERROR 500), а изписвам точно аbv.bg" . Също и не успях да си купя винетка, защото не разрешава транзакцията, въпреки всички уверения на ТОЛ, Банка ДСК, Борика, А1 и всички за които се сетих и им звънях, че всичко при тях е наред.

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

              С каквото проработи най-бързо. Всяка година ги псувам. Би-трябвало да може и с FF.
              Няма да стане с ФФ, не отваря ПДФ формата за попълване. Ама пробвай де.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                Не сменяй "Седмѝцата" с "Десятка" ! Особено пък 64-битова. Ако не искаш да сменяш лаптопа след това. Бъговете на "Win 10" и многобройните му версиЙ (1909, 1853 и тако далje) са подлудили обикновените потребители до степен на бръмване на целия интернет.

                Правилно си се ориентирал - не ползваш "Хром" и толкова.
                Потвърждавам!
                За мен основната политика на MS от години е създаване на работни места,неудобството за потребителя и сервиза е основен коз в тая политика.


                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение

                  Няма да стане с ФФ, не отваря ПДФ формата за попълване. Ама пробвай де.
                  Не я отваря върешния му редактор, а не е задължително да се ползва той - изключва се от опциите.

                  През PDF формуляр и Хром си правя заявките за подновяване на лицензи към едни хаймани. Нула проблем. Това че нашичките тук са тикви не променя факта че IE еднозначно е говно (и винаги е бил), и излизането му от употреба ще е само за добро.

                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                    Не я отваря върешния му редактор, а не е задължително да се ползва той - изключва се от опциите.

                    През PDF формуляр и Хром си правя заявките за подновяване на лицензи към едни хаймани. Нула проблем. Това че нашичките тук са тикви не променя факта че IE еднозначно е говно (и винаги е бил), и излизането му от употреба ще е само за добро.
                    Наистина молба, когато подадеш ГФО-то да споделиш как е станало, че беше борба голяма, накрая от друг комп със същия ИЕ и същия Вин7 стана,бно от моя не. И двата са с лицензиран софт.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                      Хубаво де, ама това пак не оправдава качването на 32 битова, а не 64 битова версия.
                      Спарки, лаптопа е старичък модел Леново 2008 год. 32 битов, какъв е смисъла да качвам 64 битови програми на лаптоп който е 32 битов?

                      п.с. Ето данните на лаптопа, според теб този стар процесор дали ще поддържа 64 битови програми?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200323_132932.jpg
Прегледи:163
Размер:374.5 КБ
ID:6577933
                      Последно редактирано от Еделвайс; 25-03-20, 19:44.

                      Коментар


                      • #26
                        Еми НЕ Е 32 битов. 64 битов е:
                        https://ark.intel.com/content/www/us...3-mhz-fsb.html

                        Смисъла е.... 32 битов не може да адресира повече от 4 гигабайта. Прави го с разни "номерца от селски вечеринки" и е измислена работа. Като сложиш в тях виртуалното адресно пространство за това или онова, не можеш си ползваш всичката памет.

                        ...и други такива.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Еделвайс
                          Еделвайс коментира
                          Редактиране на коментар
                          Странно, благодаря за инфото още утре ще преинсталирам Уиндоуса 64 битов, а защо след като лаптопа съм го купувал чисто нов с предварително инсталирана лицензирана Виста, не са сложили 64 битова ами 32 битов?

                      • #27
                        Спарки, с триста зора успях да инсталирам 64 битовия Windows 7 Ultimate, резултати, проблема си остана и компа стана много муден със сравнение с 32 битовия Windows, вместо Windows Explorer имам Microsoft Edge, там пак не ми отваря страници с разширение .bg, свалих Мозилата и няма проблеми, вече разпознава всичката ми 4 гб рам, но компа ми стана доста бавен и лагва със сравнение с 32 битовия Windows, ето снимка:

                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:105.6 КБ ID:6578206

                        Коментар


                        • #28
                          Egge де-факто е развален Хром. Не знаех че го има за Windows 7.

                          Остави го да се ъпдейтне на спокойствие, ако има някакви ъпдейти. Нямам обяснени за lag-овете, освен 32 битовата ти версия да е била някаква орязана. Това ако лагва windows-а, а не браузера.

                          Друго - като гледам горния е с изключена прозрачност на менютата, новия не е.

                          И други такива подробности.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #29
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Egge де-факто е развален Хром. Не знаех че го има за Windows 7.

                            Остави го да се ъпдейтне на спокойствие, ако има някакви ъпдейти. Нямам обяснени за lag-овете, освен 32 битовата ти версия да е била някаква орязана. Това ако лагва windows-а, а не браузера.

                            Друго - като гледам горния е с изключена прозрачност на менютата, новия не е.

                            И други такива подробности.
                            Спарки, предполагам че лагването на Уиндоуса е било от подготовката за куп ъпдейти, да ги пускам ли всичките или ръчно да премахна някои нежелани ъпдейти по подразбиране...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:137
Размер:93.8 КБ
ID:6578221

                            Коментар


                            • #30
                              Това вече е по твоя преценка. Моя го ъпдейтвам веднъж на 2-3 месеца и не съм експерт по въпроса.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Еделвайс
                                Еделвайс коментира
                                Редактиране на коментар
                                Благодаря Спарки за съветите, пуснах всичките ъпдейти, дано някой ъпдейт да не компрометира Уиндоуса защото нали....

                              • Bogoljub Gagic
                                Bogoljub Gagic коментира
                                Редактиране на коментар
                                Ъпдейти на 7-ца?
                                Предполагам, че ще върти-върти и едва ли ще инсталира нещо.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X