Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с браузъри IE11 и Хром при отваряне на сайтове с разширения .bg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с браузъри IE11 и Хром при отваряне на сайтове с разширения .bg

    Привет колеги, накратко, на един стар лаптоп оригинално с Виста, инсталирах успешно Уиндоус 7 Ултимейт, 32 бита, всичко върви нормално освен при бразузърите IE11 и Хром, всички интернет страници завършващи на .bg ги отчита като опасни, а всички с .com, .de, ch, и т.н. без .bg, няма проблем, защо така, инсталирах и Мозилата и само при нея вървят без проблем сайтовете завързващи на .bg, ето снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:74.6 КБ ID:6577126Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:72.7 КБ ID:6577127Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3.jpg Прегледи:0 Размер:166.6 КБ ID:6577128


    И на последната снимка с Мозилата нашия форум без проблем, къде е уловката?


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:251
Размер:166.7 КБ
ID:6577132

  • #2
    Качи си мозила и няма да имаш този проблем.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      В момента ти пиша чрез Мозилата, работя главно с другия ми комп който е с Хром и ми харесва с него да работя, има ли как да се оправи това и каква е причината?

  • #3
    Аз съм с Хром и нямам такъв проблем. Нито с IE.

    А IE, колкото по бързо забравим че някога го е имало, толкова по-добре.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      IE не ме интересува, искам Хром, ИЕ го посочих че заедно с Хрома има еднакви проблеми, само с Мозилата нямам, къде е проблема, Спарки виж какво съм писал в началото за повече подробности.

  • #4
    Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
    Качи си мозила и няма да имаш този проблем.
    Предполагам трябва да се инсталират някакви сертификати, ето скрийншот:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:251
Размер:122.2 КБ
ID:6577174

    Коментар


    • #5
      Уиндоус 7 Ултимейт, 32 бита, не се потдържа от майкрософт от доста време може да е от това.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Tрябвало е да инсталирам направо Windows Enterprise, с какъвто съм и на основния ми комп и никаккви ядове с поддръжка и браузъри, ама понеже имах диск поддръка с Ултимейт и рекох с него, сега цяла преинсталация само заради проблем с Хром, не ми се занимава, та ще си карам с Мозилата при нея никакви проблеми...

    • #6
      Windows 7 Home - никакъв проблем за който и броузер да е , по скоро е в настройките на Хрома - сеттингс - има една опция екстеншън и там има разни рестрикции (u Bock) - оттам ако излезе нещо ... ?

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Ръчках и там, хрома и ИЕ 11, по абсолютно един и същ начин излизат проблеми, а при Мозилата всичко е песен, а де...

    • #7
      Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
      Windows 7 Home - никакъв проблем за който и броузер да е , по скоро е в настройките на Хрома - сеттингс - ...
      От настройките на "Хрома" си е. Ако кликнеш на "разширени" (ползвам скрийншота на автора от по-горе), се отваря опция за продължаване към съответния сайт.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_897121.jpg
Прегледи:177
Размер:38.4 КБ
ID:6577297
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Направих го, но ми излиза някакви изкривени таблици като за програмисти, ръчках всякакви настройки, после фабрични, после наново инсталиране на Хрома, нищо, странно как при Мозилата си върви нормално, ма най-вероятно ултимейта е проблема, трябваше да е Еnterprise.

    • #8
      Нямаш инсталирани SSL сертификати. С Win7 става сложна работата, от 14.01.2020 не се поддържа.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        А защо тогава при Мозилата върви, няма ли как да кача ръчно въпросните SSL сертификати?

      • ak101
        ak101 коментира
        Редактиране на коментар
        Ако на бутона "разширени" му дадеш да продължи зарежда ли сайта?

    • #9
      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      С Win7 става сложна работата, от 14.01.2020 не се поддържа.
      Може и това да е проблемът. Гугъл яко си променят версиите. Например на един перфектно работещ вкъщи iPad 2 от 2012 г. "Хром" почна да се бъзика и като реших да го ъпдейтна или преинсталирам, ми заяви, че "за такава стара операционна система нямам подходяща версия" Минах на "Сафари" - работи си нормално.

      P.S. Прочее, напоследък съм им набрал на гугълистите - не можеш да подписваш мейли с електронен подпис, а ако рачиш да си вържеш пощата gmail към Outlook 2016 ми вика, че "такава стара и несигурна апликация" не можела да бъде допусната да се свързва с високоценената ми моя и то платена поща С триста зора с помощта на индийските форуми успях да пробия да вържа "Аутлука" с gmail.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Мдаа, Майкрософт и другите корпорации те принуждават да ходиш на по-ново, само дето трябва и да купиш по-нови и мощни машини освен самия Уиндоус, абе машина за пари....

    • #10
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ... С триста зора с помощта на индийските форуми успях да пробия да вържа "Аутлука" с gmail.
      А, сетих се, че наскоро gmail би аларма, че някой в Мумбай направил опит да влезне в пощата ми с моята парола, ма тя, пеканата, не го допуснала щото не бил характерен за юзъра този достъп... Почнах едно (наложено ми от гугъл ) шетане по смяна на пароли, "секюризиране на акаунта" и прочие глупости, после нови настройки на аутлуука.... шантава работа. А скриптове индийски не съм ползвал - само акъл как да настроя гугъл профила. Та имайте едно на ум и за това.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #11
        На мен ми прави същото ,но само на работа .И си мисля ,че е от антивирусните на сървъра . Вкъщи и през мобилния интернет си работи .

        Коментар


        • #12
          Аз все си мисля, че като гледам времето на поста и времето на screenshot-а, часовника ти е грешен и сертификата дава грешка... Опитай да си в крак с времето, като си настроиш часовника или си инсталираш Windows 10 ;-)
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Става въпрос за втори лаптоп когато навремето го ползвах като основен, беше с Виста, сега покрай седенето в къщи не мога да се докопам до компа, затова реших да го оползотворя лаптопа от 2008 год, учудващо добре върви машинката за годините си с Win 7, само с Хрома ми е проблема.

        • #13
          Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
          ...Опитай да си в крак с времето, като... ...си инсталираш Windows 10 ;-)
          Айде без тия. Проблемът му категорично не е от това. Win 7 pro, win 7 enterprise - нула проблем. НУЛА!!!

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:dirbg.jpg Прегледи:0 Размер:44.3 КБ ID:6577512

          Сега, друг е въпроса защо версията е 32-битова - безпредметно е към днешна дата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            и при мен настолния комп е на WIN 7 /вярно, лицензиран e/ и никакви проблеми
            Последно редактирано от IvanIvanovi; 25-03-20, 08:37.

        • #14
          Просто е .

          от chrome като напишеш offroad-bulgaria.com ти го отваря по подразбиране така http://offroad-bulgaria.com/ , а firefox като напишеш offroad-bulgaria.com . автоматично ти го поправя на https://offroad-bulgaria.com/ . Затова нямаш проблем. Всички сайтове вече изискват проверка от съответния браузер за security връзка : това S .

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Отдавна го тествах това, излизат кодове за програмисти, не се визуализират картинките, пълна боза става

        • #15
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          Сега, друг е въпроса защо версията е 32-битова - безпредметно е към днешна дата.

          Спарки, писах същото и по-горе, става въпрос за втори лаптоп с оригинална вградена Виста, покрай седенето в къщи не мога да се докопам до другия основен комп, затова реших да го оползотворя лаптопа ми от 2008 год, учудващо добре върви машинката за годините си като му махнах Вистата и качих Win 7, само с Хрома ми е проблема.

          п.с.Колеги, ще си карам с Мозилата, не е чак толкова важно да подкарам Хром, благодаря за съветите ви все пак.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X