Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Знаете ли С++?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Знаете ли С++?

    може би тези книги са чудесни ( анси С ,... С++ .... )
    но от всички книги свързани с програмиране ми е направила голямо впечатление 1.
    Сега сигурно на много от вас ще им стане смешно ... когато кажа коя е.

    Книгата е от поредица "Микро компютърна техника за всички"

    казва се "Програмирането и просто и сложно"

    жалко, че така както е обяснено там не е обяснено на никое друго място (от книгите които съм чел)

    става въпрос за това какво е програмирането , програмата .... коя е добра и коя не "лоша" ...... защо са нужни всичките тези функции процедури и т.н. .....
    написано е много хубаво и разбираемо и в същото време книгата не е с 500 страници , а с 100-тина ... и е малък формат.

    Написано е така, че човек който никога не се е занимавал да я прочете и да разбере...

    А в съвременните книги ....
    "какво е програма на С

    main ()
    {
    printf("hello world");
    }
    "
    и веднага почват ... масив ... обекти , ала бала ...

    и ето човек отваря такава книга и се чуди , да я чете ли да я гледа ли ... или

    Препоръчвам я на всички да я прочетат (дори вече да са писали програми на няколко езика ...... )
    разбира се трябва да кажа че за жалост примерите в програмата не са на С , но това няма никакво значение (както всички , който са писали на няколко езика знаят ...)

    Важното е да разберете принципът на действие.
    Книгата вече има антикварна стойност .... и може да се намери само в библиотека ...

    Коментар


    • #32
      До: Знаете ли С++?

      Здравейте колеги,

      Може ли някой да ми помогне. Мисля, че въпросът ми е на правилното място. Опитвам се да стартирам една програма, но щом я стартирам се изписва този надпис:

      .This application has failed to start because BORLNDMM.DLL was not found. Re-installing the application may fix this problem.
      Въпросната програмата може да се изтегли от тук. На компютъра ми имам инсталиран Borland C++ 4.02. Нямам идея какво да правя.

      Поздрави и благодаря,
      Последно редактирано от asterix85; 18-12-09, 18:37.

      Коментар


      • #33
        До: Знаете ли С++?

        Ето едно обяснение на проблема и евентуалното му решаване.
        Другия вариант е със сърча да потърсиш BORLNDMM.DLL в директорията на Уиндоус, Програм файлс или където е инсталиран "Borland C++" и ако го намериш, да го копираш в директорията на програмата или в пътищата по подразбиране на Уиндоуса.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #34
          До: Знаете ли С++?

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Ето едно обяснение на проблема и евентуалното му решаване.
          Другия вариант е със сърча да потърсиш BORLNDMM.DLL в директорията на Уиндоус, Програм файлс или където е инсталиран "Borland C++" и ако го намериш, да го копираш в директорията на програмата или в пътищата по подразбиране на Уиндоуса.
          Здравей ittso и благодаря за линка Извинявам се, че отговарям чак сега. Разбрах къде е проблема. В папката с програмата трябва да има и тези три библиотеки - borlndmm.dll, cc3260mt.dll и qtintf.dll, за да може да се стартира програмата.

          Поздрави,

          Коментар


          • #35
            До: Знаете ли С++?

            Пенко, аз сега уча С, имам второто издание на книгата за АНСИ С, имам и 3 книги С++. Мога да ти кажа, че за С++, най- лесна ми изглежда тази на Софт Прес. Даже един ден, в тролея, видях един човек до мен да я чете. Успех.
            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

            Манол Денев

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X