Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет - навсякъде по света?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Интернет - навсякъде по света?!

    "Дързост и красота", или както аз го наричам шеговито "Дъртост и тъпота" го помня от съвсем малко момченце. Там прокопсаха няколко велики актьори - Мег Райън, Патрик Дъфи ... Въпреки това го мразя! Мразя, мразя, мразя !!!
    Кабелните телевизии не са с инфраструктура, готова да поеме Интернет-трафик. Да, правят трансформация от симплексни към дуплексни линейни усилватели, но заедно с тях трябва да се подменят и кабелите ... което вече идва скъпо. Така че си е жив късмет, че някои техни абонати си имат Интернет и даже не се оплакват от него. Аз не познавам доволен абонат на такъв Интернет.
    Кварталните мрежи, както ги наричам са най-големият гръмоотвод, който някога човечеството е инсталирало в населено място. Една буря и половината абонати са с изгърмели устройства. Рай за сервизите! Поради тази причина кварталните доставчици си застраховат устройствата преди да ги монтират по стълбовете. Който не е съгласен да ходи на ремонт след всяка буря, просто ще си изважда кабела като наближи буря, както и ако ще отсъства за по-дълго. И ще му е мирна главата.
    3Г е добре, като скорости и като покритие, ама цените са малко ... възпиращи. Тези броени левчета за мегабайт трафик направо карат косата ми да настръхне - ми аз ще "изтърва" някое приложение и то ще ми "начука" сметка колкото за билет до Луната. Така че с него много внимателно! Но наистина, за спешни случаи става.
    Уай-Макс - пълна боза. Работеше в началото, когато бяхме едва няколко абоната, сега е тарапана и се бием за всеки байт, който се процеди през мултипойнта на доставчика. А, представете си, аз даже виждам антената им отсреща на 400-500 метра от нас. DHCP-отговорът пристига чак 1-2 минути след заявката, а от DNS - някой път и не пристигат. Като изскочи буря връзка въобще няма, а като отмине бурята, наелектризираният въздух пречи още известно време. Но да - поне няма да те хване гръмотевица !
    Оптиката е блестяща, при условие, че те устройват финансовите условия. А напоследък те не са твърде скъпи Светлината не провежда електричество и въпреки това провежда данни. Поради това оптичен кабел няма да прихване гръмотевица и да ти изгори устройството. Не се влияе от електромагнитни смущения, труден е за разклоняване и подслушване. Въпреки това някои недостатъци на кабелите са му присъщи - трябва да се прекарат, късат се, ако не си внимателен и т.н.
    Уф - и още мога да говоря, ама трябва и да поработя малко ...

    Коментар


    • #32
      До: Интернет - навсякъде по света?!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Преимущества пред кабела:
      Преимущества на кабела
      Аз съм на ЛАН на Спектър Нет. Скорост - 20 Mbps (реални), 35 лв на месец, 0 пъти е прекъсвала връзката за 4 месеца...

      "Големия пакет" - http://www.maxtelecom.bg/index.php?p=22
      45 лв. за 1 Mbps...
      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

      Коментар


      • #33
        До: Интернет - навсякъде по света?!

        Мда, аз вкъщи съм също със Спектър Нет и съм много доволен като цяло. Няма да казвам, че не е спирал никога, но да е спирал 2 пъти за 6 месеца и то за по малко. Хората наистина имат съпорт и поддръжка, не като Селинет примерно, където като стане проблем и изобщо не вдигат телефона.

        Иначе в офиса сме с 2 линии. Естествено едната е оптика. Яка тръба, бачкаме редовно по над 10 души на нея, всеки помпи VPN-и, торенти, еротика, музика и кво ли не. Никакви ядове като цяло.

        Бекъп линията ни е на БТК. Ако случайно аха така и така оптиката я няма - хоп всички на другия клон. И двете са достъпни по всяко време, но не разбирам защо никой не се закача на бтк-то по собствено желание
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #34
          До: Интернет - навсякъде по света?!

          Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
          Преимущества на кабела
          Аз съм на ЛАН на Спектър Нет. Скорост - 20 Mbps (реални), 35 лв на месец, 0 пъти е прекъсвала връзката за 4 месеца...

          "Големия пакет" - http://www.maxtelecom.bg/index.php?p=22
          45 лв. за 1 Mbps...
          Като не пиратстваш, 1 Мbps е ураган от данни. Дали е 1 или 100 - няма принципна разлика. Само да работеше, ихната...

          Някой да знае как се държи WiMax-а на мтел?

          Коментар


          • #35
            До: Интернет - навсякъде по света?!

            Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
            Преимущества на кабела
            Аз съм на ЛАН на Спектър Нет. Скорост - 20 Mbps (реални), 35 лв на месец, 0 пъти е прекъсвала връзката за 4 месеца...
            И аз съм на тях и по принцип нямам оплаквания... ама за две години и нещо две мрежови карти и един уайрлес рутер фира по време на бури, все докато съм навън...
            Вече се научих да вадя кабела като излизам и да гася всичко по време на буря .
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #36
              До: Интернет - навсякъде по света?!

              Не пиратствам, просто искам да кажа че в градски условия (където има ЛАН, оптика) WiMax-а е загубена работа...и като цена и като скорост. За надеждност не знам.
              А иначе минах на Спектър Нет точно заради подръжката.
              Относно бурите - от 2 години съм със сърдж протектор на РСто (както и на останалата електроника в къщи) и не се притеснявам.
              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

              Коментар


              • #37
                До: Интернет - навсякъде по света?!

                Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                от 2 години съм със сърдж протектор на РСто (както и на останалата електроника в къщи) и не се притеснявам.
                И аз съм с такъв, че и ЛАН кабела минава през него . Не помогна особено... т.е. на рутера му работеше уайрлеса и трите свободни порта, а и компютъра си бачкаше... ама бушона за мрежовия кабел на протектора, WAN-а и единия от вътрешните портове на рутера и мрежовата на компютъра си бяха заминали... Не знам си колко хиляди волта директно през мрежовия кабел не са шега работа...
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #38
                  До: Интернет - навсякъде по света?!

                  Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                  И аз съм с такъв, че и ЛАН кабела минава през него . Не помогна особено... т.е. на рутера му работеше уайрлеса и трите свободни порта, а и компютъра си бачкаше... ама бушона за мрежовия кабел на протектора, WAN-а и единия от вътрешните портове на рутера и мрежовата на компютъра си бяха заминали... Не знам си колко хиляди волта директно през мрежовия кабел не са шега работа...
                  Пазиш ли го този рутер?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Интернет - навсякъде по света?!

                    Тука почна да се говори за някакви кабели оптики и неща а въпросът беше съвсем различен.

                    Доколкото знам в европа никъде няма edge на поносими цени - като в щатите например. За wimax нищо не мога да кажа - ....
                    Последно редактирано от persuader; 18-03-08, 21:59.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Интернет - навсякъде по света?!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Пазиш ли го този рутер?
                      Май да. Намерих някакъв Д-Линк в шкафа, би трябвало да е той .

                      Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                      Тука почна да се говори за някакви кабели оптики и неща а въпросът беше съвсем различен.

                      Доколкото знам в европа никъде няма edge на поносими цени - като в щатите например. За wimax нищо не мога да кажа - но мисля че все още нямат устройство което да може да се закачи към лаптоп usb или pcmcia което е и показателно за мобилноста на услугата.
                      Има pcmcia карти.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Интернет - навсякъде по света?!

                        "защо никой не се закача на бтк-то по собствено желание"
                        Заради договора.Задължен си за определен срок да плащаш такси. Ако искаш кратък срок, таксите стават убийствени. Ако прекратиш едностранно преждевременно, си задължен да заплатиш оставащите такси наведнъж, което за двугодишен договор, примерно, с оставащи година и половина си е ... стряскащо. За бизнес става, да. За вкъщи - не, благодаря !
                        Всяка една възможност аз да плащам нещо, което не съм ползвал или няма да ползвам се отхвърля служебно!

                        "Не знам си колко хиляди волта директно през мрежовия кабел не са шега работа"
                        Ако светкавицата падне на около километър, в 100 метра кабел се индуцират няколкостотин волта (между 300 и 700). Ако падне на 100-на метра, волтовете стават над 4000. Толкова е напрежението в мрежата за средно напрежение в града, по която токът отива до трафопостовете.
                        В самата светкавица волтовете наброяват няколко милиона. Това е най-мощният естествен електрически източник на земята и се разработват технологии за улавяне на тази енергия. Засега безуспешно, защото това е неконтролирана енергия в големи количества и е трудно да се озапти...
                        Ако светкавица падне близо до теб или хване кабела ти, нищо не може да я спре, освен края на електрическата верига. Така че и най-скъпите протектори да си купите, тези хиляди и милиони волтове не можете да ги спрете - вадете си кабела, когато не ви е нужен в момента.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Интернет - навсякъде по света?!

                          Да не говорим, че светкавицата може да ти влезе и през ел. мрежата. Е, тогава па ептен няма спасение
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • #43
                            До: Интернет - навсякъде по света?!

                            Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                            Да не говорим, че светкавицата може да ти влезе и през ел. мрежата. Е, тогава па ептен няма спасение
                            лаптопът изключен и в желязна каса. Така може да го порази само пряко попадение върху касата.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Интернет - навсякъде по света?!

                              Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                              "защо никой не се закача на бтк-то по собствено желание"
                              Заради договора.Задължен си за определен срок да плащаш такси. Ако искаш кратък срок, таксите стават убийствени. Ако прекратиш едностранно преждевременно, си задължен да заплатиш оставащите такси наведнъж, което за двугодишен договор, примерно, с оставащи година и половина си е ... стряскащо. За бизнес става, да. За вкъщи - не, благодаря !
                              Всяка една възможност аз да плащам нещо, което не съм ползвал или няма да ползвам се отхвърля служебно!
                              И за бизнес не става особено, ако нямаш друг избор. Освен, ако бизнеса ти не е в планиран дългосрочен застой. Защото днес си с офис с 50 човека, ама утре може да се наложи да се местиш в друг за 300. Въобще всякакви дългосрочни договори за статична инфраструктура в общия случай са гадно нещо.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Интернет - навсякъде по света?!

                                По повод касата се сещам следния случай:
                                Сървър, заклучен в каса, с цел да няма физически достъп до машината. Пробити отвори в задната стена, за да влизат кабелите и толкоз. Светкавица хваща кабела директно (почти). Резултатът - компютърът е буквално стопен, дупките за кабелите разширени с 2-3 сантиметра в диаметър, на пода на касата още един отвор с диаметър 3-4 сантиметра.
                                Това би могло да се нарече пряко попадение, подпомогнато с кабел ...
                                Честито на печелившите !
                                А това с дългосрочните ОБВЪРЗВАЩИ договори винаги е гадно. Даже и да не се местиш в друг офис, може да се случи нещо непредвидено - например да фалираш (не го пожелавам на никого). И тогава ще трябва да плащаш оставащите такси с тухли и плочки от бившия ти офис, защото с парите от техниката си си погасил дълговете към кредитори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X