Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дъно или процесор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дъно или процесор?

    Няма проблем, давам го
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #47
      От: Дъно или процесор?

      Благодаря за предложенията. Поради куп ангажименти съм малко нещо в цайтнот, така че няма да имам време за по-нататъшни тестове, а и не искам да рискувам чужди компоненти.
      Просто ще взема едно гигабайтско дъно с процесор за 30-40 лв и, ако всичко е наред, ще приключа с въпроса.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Дъно или процесор?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Благодаря за предложенията. Поради куп ангажименти съм малко нещо в цайтнот, така че няма да имам време за по-нататъшни тестове, а и не искам да рискувам чужди компоненти.
        Просто ще взема едно гигабайтско дъно с процесор за 30-40 лв и, ако всичко е наред, ще приключа с въпроса.
        Аз пак да се обадя за мойто дъно и процесор. Пари не искам нито пък да ми ги връщате, ще съм доволен ако свършат работа инак са се запътили към кофата.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #49
          От: Дъно или процесор?

          Пак стана интересно.

          Пак гигабайтско дъно. Този път Р35. Върти, бръмчи, стартира. Да не е забозен Уиндоус правя чиста инсталация - всичко е ток и жици. С:-то е SSD на Самсунг. Преди да продължа нататък, пускам "Магьосника" на производителя и той ми разправя, че фърмуерът на диска бил аутдейтед и предлага да го обнови. Ми добре. Обновява го и а-ха да рестартира - и до там ... Bootmgr missing или повреден.

          Добре де, имам си бутваща инсталационна флашка, дето ми е решавала сходен проблем на лаптоп. Да де, ама тя бутва донякъде и после к*р - windows failed to start бла - бла - бла пуснете инсталационен диск и изберете еди какво си.

          И така - по ред на номерата - инсталационен диск на 7, авариен бутващ диск на архивираща програма (щото нали съм си направил архив на С-то и в нормалния случай възстановяване на инсталирана ОС и най-използван софт си е работа за минути), Hiren's boot Cd, Win PE. Та даже и останало кой знае от кога инсталационно СД на ХР.

          В един момент закачих ССД-то на лаптопа и го забърсах тотално, ега кандиса на чиста нова инсталация.

          Обобщено, вариантите със 7-цата демонстрират поведение вариращо от Loading files ... донякъде, та до екран като този

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20190629_211807.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5816742


          с леки вариации като липсващ кърнъл или не знам какво още.

          ХР-базираните варианти просто си замръзват на различни етапи от зареждането на файлове или вадят черен екран.

          Архивната програма или реве, че не може да покаже бут меню или вади начален екран, след което се срива. Може и така ...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20190630_234406.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5816743

          Това - и със закачено ССД, и с друг хард диск (без ОС).

          Комай не остана и опция непробвана от настройките на BIOS. SATA като IDE, SATA като AHCI ...

          Дискове разпознава, в т.ч. и флашката като USB-HDD. При нея обаче чат-пат вади съобщение за грешка при четене на диск.

          Това, което не съм пробвал, е друго видео. По причина, че дъното няма вградено, а експериментална карта на PCI-експрес х16 нямам под ръка.
          По данни от BIOS на 12-те волта на захранването са 11,731 . Малко ниско, но си мисля, че е в допуските.

          Бахти упоритата съпротива да тръгне Уин под някаква форма.
          Някакви идеи?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: Дъно или процесор?

            Аз не разбрах само, това изцяло друг комп ли е или с елементи от стария? Има ли нещо общо от старият с неговият си проблем?
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #51
              От: Дъно или процесор?

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Аз не разбрах само, това изцяло друг комп ли е или с елементи от стария? Има ли нещо общо от старият с неговият си проблем?
              Друго дъно, процесор и памет (дойдоха комплект). Заварени кутия със захранване, видео, дискове.
              Между другото, на този комп подмяна на дъно веднъж вече е играна преди време, след токов удар по мрежата на LAN Интернет доставчика.

              П.П. Отбой! Намерих проблема. RAM-та е.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-07-19, 06:41.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Дъно или процесор?

                https://www.memtest.org/ пускан ли е?
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #53
                  От: Дъно или процесор?

                  Виждам, че темата е стара и предполагам автора си е решил отдавна проблема, но го казвам с цел трупане на инфо във форума.
                  Само да вметна по проблем 1 с дъното, може още е актуален.
                  Дъното е с известен брой "твърдотелни" кондензатори и трудно се вижда ако са "подути", щото по скоро са повдигнати и протекли.
                  Още един оглед не би бил излишен.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X