Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за преносим твърд диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Я и аз да се включа - някой да е ползвал ADATA SSD ?

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за преносим твърд диск

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Я и аз да се включа - някой да е ползвал ADATA SSD ?
      Аз ползвам.
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за преносим твърд диск

        И все пак за бекъп диск избирам HDD не SSD, защото SSD-то просто умира. Докато при другото имаш шанс да възстановиш нещо с подходящ софт.
        Аз също съм с ADATA SSD на работния. От 5 поставени един дефектира на 1-вата седмица. На едни и същи машини използвани основно за офис нужди без натоварване. Да видим другите колко ще издържат.

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за преносим твърд диск

          Така правят SSD дисковете. Фокуси разни. Подобно на името на обсъждания производител: A, data! А, няма data!
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за преносим твърд диск

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Така правят SSD дисковете. Фокуси разни. Подобно на името на обсъждания производител: A, data! А, няма data!
            Конкретно по-читави ?

            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
            Аз ползвам.
            - доволен ли си

            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
            И все пак за бекъп диск избирам HDD не SSD, защото SSD-то просто умира. Докато при другото имаш шанс да възстановиш нещо с подходящ софт.
            Аз също съм с ADATA SSD на работния. От 5 поставени един дефектира на 1-вата седмица. На едни и същи машини използвани основно за офис нужди без натоварване. Да видим другите колко ще издържат.
            Хмм, аз мисля да ползвам само за програмите и работните файлове (снимки и чережи) на SSD-то, а готовите неща на HDD caddy на мястото на CD-то със сегашния ми 1Т конвенционален твърд диск. Но имам над 20 програми, тежки и трудни за инсталиране и не бих се наел да ги преинсталирам пред година примерно

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за преносим твърд диск

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Конкретно по-читави ?
              Опитът ми със SSD дискове е скромен. Съответно, не съм аз човекът който да дава препоръки.
              Но чета че на моменти загивали юнашки, без никакви признаци че са заболели от нещо. Възстановяване на данните - само от бекъп. Ако няма бекъп, няма и данни.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за преносим твърд диск

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Ако няма бекъп, няма и данни.
                Това ми е известно, обаче за мен предимствата които дава тази технология са милион пъти по-големи от възможността да умре безпредизвестие.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за преносим твърд диск

                  Мен веднъж ми е горял външен диск и беше HDD, и това с възстановяването на данни е на късмет. В крайна сметка всеки си преценява колко му е ценна дадена информация. Има хиляда решения и единствено е важно да се замислим преди да стане белята.
                  А иначе за вътрешен хард, SSD се отплаща благодарно. От години само с това работя и не искам и да си помисля за връщане назад.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения за преносим твърд диск

                    Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
                    Мен веднъж ми е горял външен диск и беше HDD, и това с възстановяването на данни е на късмет. В крайна сметка всеки си преценява колко му е ценна дадена информация. Има хиляда решения и единствено е важно да се замислим преди да стане белята.
                    А иначе за вътрешен хард, SSD се отплаща благодарно. От години само с това работя и не искам и да си помисля за връщане назад.
                    За над 20 години в ИТ, само 2 пъти съм успявал да спася данни от дискове с плочи, от поне 6-7 години ползвам ССД и до сега нямам умрял личен такъв, имам над 15 ССДта, в корпоративна среда дисковете обикновенно са в РАИД масив + редовен архив, връщане назад към плочи и аз трудно виждам в обозримо бъдеще - ССДто е бързо, компактно, "евтино", тихо и харчи по-малко ток.

                    Минуси на ССДто - НЕ може надежно да се изтрият данните от ССД, унищожава се диска ако има тайни на него; изисква специален софтуер за анализ на състоянието на диска(следене на износването), цената е все още значително по-висока от дисковете с плочи.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за преносим твърд диск

                      Засега съм доволен - имаше една серия която беше проблемна - мисля че беше su600 (гърми внезапно и масово) аз съм с su800 500гб - взех го защото предишния самсунг ми омаля и цената беше добра - не държа на него никаква важна информация (ползва се като системен) но имам едно на ум. Софтуера му за "управление" все едно е правен в час по труд и творчество - по спомен един път му ъпгрейднах firmware-a е така да видя какво ще стане. Повече не съм го и пускал (софтуера).Бенчмаркове не съм правил.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за преносим твърд диск

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        За над 20 години в ИТ, само 2 пъти съм успявал да спася данни от дискове с плочи......
                        Има си гаражни майстори които правят чудеса и имат успеваемост във възстановяването на умрели по различен начин HDD 99% пробвано неколкократно


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения за преносим твърд диск

                          Мда много важни точки колегата спомена по-горе - производителност и надежност.

                          За първото освен всичко останало голямо значение има и избора на файлова система, потребителите с ФАТ се учат на търпение, НТФС потребителите търпят мъничко по-малко но пък имат повече надежност, има обаче други файлови системи, които освен повишена производителност имат и по-голяма надежност, дори и за преносими дискове.

                          Има и няколко съвета за повишаване на производителността без да се намалява надежността - настройки на т.н. блок/клъстър размер на Файловата Система, една графика илюстрира това много ясно.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 F649V83i72apqsDAv93aKg.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5820722
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения за преносим твърд диск

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Това ми е известно, обаче за мен предимствата които дава тази технология са милион пъти по-големи от възможността да умре безпредизвестие.
                            Технология като всяка друга, с нейните си предимства и недостатъци. Знаейки едното и другото, може да се направи избор и да се знае какво да се очаква.
                            Иначе SSD имат и други предимства де. Като поносимост към вибрации и удароустойчивост са в порядъци по-добре от търкалящите се дискове.

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            За над 20 години в ИТ, само 2 пъти съм успявал да спася данни от дискове с плочи...
                            Моята успеваемост е значително по-голяма. В общия случай, преди да се разкапят тотално, има някакви признаци че работата е тръгнала на зле. Ако се вземат мерки своевременно, може да се каже, че преобладаващата част от информацията се спасява.
                            Досега само един е давал фира геройски - със задиране на всички глави в плочите и разпрашаването им. Вероятно информацията не подлежеше на възстановяване, но той пък беше в мирър, и се разминах с кисело системно съобщение и подмяна на диска с нов.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения за преносим твърд диск

                              То със мирър и бекъп и баба знае.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения за преносим твърд диск

                                Впрочем в зората на SSD технологията правехме и такава хитрина - мирър между HDD и SDD, зер на SSD още нямахме вяра.

                                Работеше добре - SSD като по-чевръст вземаше повечето заявки за четене (95%) и ги изпълняваше с неговата си скорост, писането ясно че и на двата ама то не беше зор. То в линукса даже има опция да набедиш един от дисковете "само за писане" ама по конкретния въпрос се работеше на джам.

                                SSD обаче все пак се изхитри да ни прецака - успя да върне повредени данни без да си каже че е счупен, съответно данните тихомълком се засраха и на миръра и после всички псувахме мощно. Добре че имаше бекъп от предната нощ.

                                Сега основните бъгове са им ги поразритали и си работят. За сметка на това въртеливите дискове тръгнаха на зле.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X