Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за преносим твърд диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Krelion
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    На мен не ми трябват скорост,цена и гаранция.От три години съм с два HDD Transcend по 1ТБ и нямам проблеми.

    Остави коментар:


  • DBRS
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Цена/скорост, намирам ги за по-чевръсти.

    Откакто ми изгоря скъпия Intel, от SSD искам само скорост/цена/гаранция.
    Надежност, марка и т.н. са ми без значение, важно е само да ги сменят ако пукнат.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    И причината е...?

    Остави коментар:


  • DBRS
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    И сега последно - нa A data ли са най-добрите SSD-та като цена/качество? Или просто са най-евтините в момента?
    Ползвам и Адата, но от тези съм по-доволен
    пп
    умирал ми е нов Intel SSD.

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    И сега последно - нa A data ли са най-добрите SSD-та като цена/качество? Или просто са най-евтините в момента?
    Няма еднозначен отговор, вземай нещо подходящо като размер на най-добрата цена и с едно на ум + редовни архиви на ценните данни си живей живота.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    И сега последно - нa A data ли са най-добрите SSD-та като цена/качество? Или просто са най-евтините в момента?

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Впрочем в зората на SSD технологията правехме и такава хитрина - мирър между HDD и SDD, зер на SSD още нямахме вяра.

    Работеше добре - SSD като по-чевръст вземаше повечето заявки за четене (95%) и ги изпълняваше с неговата си скорост, писането ясно че и на двата ама то не беше зор. То в линукса даже има опция да набедиш един от дисковете "само за писане" ама по конкретния въпрос се работеше на джам.

    SSD обаче все пак се изхитри да ни прецака - успя да върне повредени данни без да си каже че е счупен, съответно данните тихомълком се засраха и на миръра и после всички псувахме мощно. Добре че имаше бекъп от предната нощ.

    Сега основните бъгове са им ги поразритали и си работят. За сметка на това въртеливите дискове тръгнаха на зле.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    То със мирър и бекъп и баба знае.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Това ми е известно, обаче за мен предимствата които дава тази технология са милион пъти по-големи от възможността да умре безпредизвестие.
    Технология като всяка друга, с нейните си предимства и недостатъци. Знаейки едното и другото, може да се направи избор и да се знае какво да се очаква.
    Иначе SSD имат и други предимства де. Като поносимост към вибрации и удароустойчивост са в порядъци по-добре от търкалящите се дискове.

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    За над 20 години в ИТ, само 2 пъти съм успявал да спася данни от дискове с плочи...
    Моята успеваемост е значително по-голяма. В общия случай, преди да се разкапят тотално, има някакви признаци че работата е тръгнала на зле. Ако се вземат мерки своевременно, може да се каже, че преобладаващата част от информацията се спасява.
    Досега само един е давал фира геройски - със задиране на всички глави в плочите и разпрашаването им. Вероятно информацията не подлежеше на възстановяване, но той пък беше в мирър, и се разминах с кисело системно съобщение и подмяна на диска с нов.

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Мда много важни точки колегата спомена по-горе - производителност и надежност.

    За първото освен всичко останало голямо значение има и избора на файлова система, потребителите с ФАТ се учат на търпение, НТФС потребителите търпят мъничко по-малко но пък имат повече надежност, има обаче други файлови системи, които освен повишена производителност имат и по-голяма надежност, дори и за преносими дискове.

    Има и няколко съвета за повишаване на производителността без да се намалява надежността - настройки на т.н. блок/клъстър размер на Файловата Система, една графика илюстрира това много ясно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 F649V83i72apqsDAv93aKg.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5820722

    Остави коментар:


  • rosen_offroad
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    За над 20 години в ИТ, само 2 пъти съм успявал да спася данни от дискове с плочи......
    Има си гаражни майстори които правят чудеса и имат успеваемост във възстановяването на умрели по различен начин HDD 99% пробвано неколкократно


    Остави коментар:


  • persuader
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Засега съм доволен - имаше една серия която беше проблемна - мисля че беше su600 (гърми внезапно и масово) аз съм с su800 500гб - взех го защото предишния самсунг ми омаля и цената беше добра - не държа на него никаква важна информация (ползва се като системен) но имам едно на ум. Софтуера му за "управление" все едно е правен в час по труд и творчество - по спомен един път му ъпгрейднах firmware-a е така да видя какво ще стане. Повече не съм го и пускал (софтуера).Бенчмаркове не съм правил.

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
    Мен веднъж ми е горял външен диск и беше HDD, и това с възстановяването на данни е на късмет. В крайна сметка всеки си преценява колко му е ценна дадена информация. Има хиляда решения и единствено е важно да се замислим преди да стане белята.
    А иначе за вътрешен хард, SSD се отплаща благодарно. От години само с това работя и не искам и да си помисля за връщане назад.
    За над 20 години в ИТ, само 2 пъти съм успявал да спася данни от дискове с плочи, от поне 6-7 години ползвам ССД и до сега нямам умрял личен такъв, имам над 15 ССДта, в корпоративна среда дисковете обикновенно са в РАИД масив + редовен архив, връщане назад към плочи и аз трудно виждам в обозримо бъдеще - ССДто е бързо, компактно, "евтино", тихо и харчи по-малко ток.

    Минуси на ССДто - НЕ може надежно да се изтрият данните от ССД, унищожава се диска ако има тайни на него; изисква специален софтуер за анализ на състоянието на диска(следене на износването), цената е все още значително по-висока от дисковете с плочи.

    Остави коментар:


  • nikkola
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Мен веднъж ми е горял външен диск и беше HDD, и това с възстановяването на данни е на късмет. В крайна сметка всеки си преценява колко му е ценна дадена информация. Има хиляда решения и единствено е важно да се замислим преди да стане белята.
    А иначе за вътрешен хард, SSD се отплаща благодарно. От години само с това работя и не искам и да си помисля за връщане назад.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Ако няма бекъп, няма и данни.
    Това ми е известно, обаче за мен предимствата които дава тази технология са милион пъти по-големи от възможността да умре безпредизвестие.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X