Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за преносим твърд диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за преносим твърд диск

    Привет,дано не се повтаря темата...но да ви питам какви са ви мненията за външните дискове*на Western Digital, става въпрос за 1 или 2Tb.
    Виждам че са няколко модела и разновидности, може и други марки...
    Благодаря!
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    От: Мнения за преносим твърд диск

    Използвам WD element в разновидност 1 и 2 тб. Единият е закачен за телевизора и работи 24/7 за видео сторидж. Другият нося със себе си навсякъде. Експлоатирам ги и двата повече от година. Този който нося понася доволно количество сътресения и за сега не се предава.

    Моето мнение е че за това, което за предназначени са добре. Не бих разчитал на никакъв външен диск за съхранение на важна информация.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за преносим твърд диск

      Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
      Привет,дано не се повтаря темата...но да ви питам какви са ви мненията за външните дискове*на Western Digital, става въпрос за 1 или 2Tb.
      Виждам че са няколко модела и разновидности, може и други марки...
      Благодаря!
      Ми те големите производители на ХД са тези и Сийгейт
      И от двете марки съм имал и ползвал дълги години баш 1 и 2ТБ без никакви драми.
      Е имам един изтърван работещ и даде фира но му прехвърлих инфото.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за преносим твърд диск

        На WD са пълни със софтуер, който обикновено не работи. Иначе са здрави. Тошиба също бачкат безпроблемно.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за преносим твърд диск

          В момента не се сещам за сериозна причина да си купиш HDD (особено външен, с оглед увеличената вероятност от сътресения), с оглед цените на SSD!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за преносим твърд диск

            Откакто вкараха SMR в твърдите дискове, изчезнаха и последните им предимства - че са утвърдена и изпитана технология с познати и не особено гадни начини за умиране.

            Сега могат всичко.

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за преносим твърд диск

              Имам WD от 2003-та. Работещ, има качено едно WinXP на него. За съжаление обаче вече сме в ера, в която механичната здравина на едно HDD е последният показател, имащ значение при покупката му.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за преносим твърд диск

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                В момента не се сещам за сериозна причина да си купиш HDD (особено външен, с оглед увеличената вероятност от сътресения), с оглед цените на SSD!
                Къде пазаруваш? Щото в наше село SSD излизат към 4 пъти по-скъпи.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                За съжаление обаче вече сме в ера, в която механичната здравина на едно HDD е последният показател, имащ значение при покупката му.
                Не те вълнува да си купиш диск който ще ти затрие данните? Останалото е въпрос на ниво на технологията: ако имаш предвид примерно че през 2003г е било USB, сега е USB-3, то и стоката в магазина отдавна се е сменила и в момента се продават само USB-3. Повечето технически показатели са цифри, които всеки лесно може да си сравни сам за себе си. Това което не го пише на етикета и има смисъл да се пита е механичната здравина.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за преносим твърд диск

                  Потребителският култ се премести към други неща или поне на мен така ми изглежда. Към обем и скорост. Железарията на днешно време..не се има много за фактор, пък и явната тенденция е постепенно да изчезват подвижните части. Сега...това за зло ли е, за добор ли е...ще видим.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за преносим твърд диск

                    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                    Къде пазаруваш? Щото в наше село SSD излизат към 4 пъти по-скъпи.


                    Не те вълнува да си купиш диск който ще ти затрие данните? Останалото е въпрос на ниво на технологията: ако имаш предвид примерно че през 2003г е било USB, сега е USB-3, то и стоката в магазина отдавна се е сменила и в момента се продават само USB-3. Повечето технически показатели са цифри, които всеки лесно може да си сравни сам за себе си. Това което не го пише на етикета и има смисъл да се пита е механичната здравина.
                    Разликата е под 3 пъти на ГБ, в което и да е село! 1ТБ SSD се намира без проблем под 250 лв... коета за мен не оправдава ползването на HDD в мобилни системи...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за преносим твърд диск

                      Здравейте, момчета! Не искам да отварям цяла нова тема заради един въпрос, та ще ползвам темата на колегата. Естествено, моля да бъда извинен за нахалството! При мен чуденето е дали има по-утвърден производител на вътрешни ССД за лаптоп, или всичко се щампова в съседни китайски гаражи? По-точно, дали производителите на РАМ памет като Корсар, А дата или Кингстън са добри и при ССД-тата или да се заглеждам по утвърдените производители на ХДД като ВеДе, Тошиба, Хитачи и компания?
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за преносим твърд диск

                        Ако отвориш сайта на Кингстън, ще видиш, че изобщо няма посочен официален вносител за БГ. Някой от някъде нещо внася...ама кое от къде идва...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за преносим твърд диск

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Ако отвориш сайта на Кингстън, ще видиш, че изобщо няма посочен официален вносител за БГ. Някой от някъде нещо внася...ама кое от къде идва...

                          Но, при по-внимателно четене, а не само разглеждане на картинките, виждаме следното:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kingston.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5820707
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за преносим твърд диск

                            Аз се заинтересувах от това нещо след като изхвърлих 4 флашки на Кингстън в рамките на една година. В някакъв момент, половината файлове изчезваха, снимки отрязани през средата, други не се четат...Та точно тези не ги препоръчвам. До тогава имах добро мнение за продуктите им.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за преносим твърд диск

                              Живота е твърде кратък за да се пишат ТераБайти на преносими дискове с плочи, ССД и готово, дори има УСБ флашки които са ССД но с размерите на запалка, цената им е 2-3 пъти над ССДто но който има нужда от скорост на писане/четене и компактни размери...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X