Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

    Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
    Недостатъчно!
    И ша добава "Кво ти казаа у другио форум , или къде та пратиа"
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #62
      От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

      Кат чета си мисля ,че се решава проблем с кризисни последици.....а то лаптоп и батерии........

      -Миналия месец лаптопа от който "кълва" в момента отказа. Имам алтернативи-настолен и втори , който държа в работилницата,но нали съм си свикнал с този-дадох го на един младеж (приятел на синовете) ,който се занимава с ремонти. Понеже бях скептичен , че ще "тръгне" си харесах и поръчах нов ( жената ме поощри). След седмица младежа ми върна стария "любимец" -сменил батерията и отстранил някакъв проблем свързан с контрола на зареждането. Сега всичко е шест,а новият "хубавец"-по добър екран,скорост,памет и пр. седи на два метра- в режим на изчакване.
      А на някой щом му трябват лаптопи за специални цели, да си "инвестира"- 2,3,5 хиляди лв. ,мен ми стига "прилично" да работи и за това малко трудно схващам нишката на дебата в темата!
      -Имало проблем с лаптопа-ми дайте го на специалист да види или си вземайте следващата "играчка"..

      Коментар


      • #63
        От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        БИОС си е на флаш памет и на едните, и на другите.

        За батерийката която пази настройките и часовника има два подхода - едните разчитат на голямата батерия, други си имат малка като на настолните компютри.
        Такъв, дето разчита на голямата батерия, лично не съм виждал - не е невъзможно и да има, но стандартното изпълнение е с малка. И интересното е, че и на особено дърти екземпляри батерийката е в отлично състояние.
        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        ...
        -Имало проблем с лаптопа-ми дайте го на специалист да види или си вземайте следващата "играчка"..
        Това ми беше идеята - козата си сака необходимото, ама топикстартера явно не иска по този начин..Може да е колежка в сервизната дейност, пък.

        Да не пиша повече, че се обижда лесно.

        Коментар


        • #64
          От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          ...
          Това ми беше идеята, ама топикстартера явно не иска..
          Младежи, хайде стига, а! Този форум е пълен с питания как да се реши един или друг проблем със собствени сили, без да се прибягва до специалисти. Между другото, това е смисълът от форумите. Лично на мен четене във форуми (уви не в този) ми е спестило (без никакво преувеличение) хиляди чрез намиране на просто решение на проблем, за който иначе специалисти биха прибрали много пари без гаранция да го решат ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Този форум е пълен с питания как да се реши един или друг проблем със собствени сили, без да се прибягва до специалисти. Между другото, това е смисълът от форумите. ...
            Принципно е така. Когато колегата има съответните умения е достатъчно да получи нова идея ,посока или методическо указание- нещата се получават. Но когато въпроса е за консумативи (а принципа е ,че щом си пускаш брада -гребенчето е твой проблем) , и как да се спести от насочваща качествена диагностика и пр. странни "идеи"...........и по най дългия и труден път се "трупа опит и знание"...
            Стигаме до приказката за "триците и брашното" .......

            Коментар


            • #66
              От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              ... как да се спести от насочваща качествена диагностика и пр. странни "идеи"..............
              Доколкото ми е известно, авторът на темата е в Германия. Мога да предполагам какви са цените на "насочваща качествена диагностика". Моят опит (с автосервизи) в страна с подобен стандарт е, че никой не *бава да се занимава с търсене на проблем, а се върви по пътя на сменяне директно на цели блокове. Да вземе някой да ти ремонтира нещо излиза златно ...
              Хайде стига сте правили сметка на чужди портмонета!
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                На някои специалистори им докривява когато се "менкат" знания пречещи им евентуално да реализират "пачка".
                Отделен въпрос е качеството на услугите. "Майстор" до "майстор", в кавички. Кавичките в кавички, и на тях пак кавички. Аман!
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #68
                  От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  И ша добава "Кво ти казаа у другио форум , или къде та пратиа"
                  Папагалите също споделят информация, но не са прогресирали много, макар че определено са по-грамотни.

                  А по темата, след ъпдейт на биоса и два дни изключен, батерията зарежда. Ще трябва да се изчака по-дълъг период може би, преди да обявя проблема за решен.
                  Последно редактирано от Primrouse; 16-10-19, 19:58.
                  It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                  Mark Twain
                  https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                    Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                    Немски форум:
                    Задаваш въпрос - Получаваш отговор.
                    Руски форум:
                    Задаваш въпрос - Получаваш няколко въпроса.
                    Български форум:
                    Задаваш въпрос - Обеснява ми се колко съм тъпа, нямам пари и искам да доведа до просешка тояга експертите с 25 години
                    След тези прозрения се чудя, защо се хабите с Български форум,а не се концентрирахте върху първият.
                    Вие си знаете-дерзайте!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                      Мога да чакам не защото не ми трябва, а защото си имам резервен.
                      Започвам да мисля, че концепцията ти става все по-актуална. На път съм да снабдя с 10 годишен запас от компютърна техника, която може да работи без Windows 10. Съботно/Неделният ъпдейт ми докара двучасово главоболие.


                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Младежи, хайде стига, а! Този форум е пълен с питания как да се реши един или друг проблем със собствени сили, без да се прибягва до специалисти. Между другото, това е смисълът от форумите. Лично на мен четене във форуми (уви не в този) ми е спестило (без никакво преувеличение) хиляди чрез намиране на просто решение на проблем, за който иначе специалисти биха прибрали много пари без гаранция да го решат ...
                      Колко неща може да направи умерено сръчен потребител на съвременен лаптоп? Преинсталация, смяна на зарядно/захранване, смяна на RAM, смяна на HDD/SSD, ъпдейт на биос. Всичко, извън това теоретично е за сервиз, а на практика за коша.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                        Oткъде да знаете, може пък да провеждам социологично проучване
                        It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                        Mark Twain
                        https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Доколкото ми е известно, авторът на темата е в Германия. Мога да предполагам какви са цените на "насочваща качествена диагностика". Моят опит (с автосервизи) в страна с подобен стандарт е, че никой не *бава да се занимава с търсене на проблем, а се върви по пътя на сменяне директно на цели блокове. Да вземе някой да ти ремонтира нещо излиза златно ...
                          Хайде стига сте правили сметка на чужди портмонета!
                          Не е съвсем вярно, поне за региона, в който пребивавам. И тука цените за ремонти от какъв да е характер са болезнени за портфейла, ама ако занесеш телефон или лаптоп в сервиз и да ти кажат дали става нещо от него или да го хвърляш е напълно безплатно. И не е като да са само сменявачи на блокове или съветници - "Купи си нов". И не само това е безплатно, ама ще залетиме в друга дискусия. Всъщност цената на услугите в България е доста висока за стандарта, без да коментираме качеството
                          Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                          Папагалите също споделят информация, но не са прогресирали много, макар че определено са по-грамотни.
                          Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                          А по темата, след ъпдейт на биоса и два дни изключен, батерията зарежда. Ще трябва да се изчака по-дълъг период може би, преди да обявя проблема за решен.

                          Не се връзвай буквално на писането, щото не познаваш човека. Милен е много по-грамотен от болшинството пишещи тук (и не само на български) но такъв си му е стила- иносказателен ...
                          Аз лично се съмнявам, че биос-а има нещо общо с недозареждането. Ползвал съм (и все още ползвам) разни китайски заместители на оригиналните батерии с променлив успех. На един лаптоп, който изкара 6-7 г. с оригиналната вече 3-та китайска е умряла. На една камера постоянно ми дава грешка от батерията (китайска, естествено) и трябва да я рестартирам. И те така ....
                          Последно редактирано от kuzdov; 16-10-19, 23:14.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            ...
                            Аз лично се съмнявам, че биос-а има нещо общо с недозареждането.
                            А напразно. Обикновено батерията я пасе именно bios.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                              Да де, ама преди се е зареждала, пък сега не. В такъв смисъл го казах.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #75
                                виж насйтройките на лаптопа, понякога е зададено да се заради до определен процент, ако постоянно се ползва на захранване, за да се предпаза и удължи живота на батерията

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X