Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

    Здравейте, момчета! Отново ми трябва помощ от приятел. Днес пристигна новата батерия за единия ми лаптоп. Както се вижда от заглавието, останах изненадан щом зареждането се прекрати на 76%. Когато отначало я качих на лаптопа, й бяха останали 7%. Зарядното не е оригинално а универсално китайче с регулируемо напрежение. На лаптопа пише 20 волта/ 4.5 ампера а на зарядното сввти диодчето за 20 волта, но за тока дават макс 4 китайски ампера. Накратко - да търся ли друго зарядно с по-висок ток или направо да почвам псуването на търговеца заради скапана изначално батерия? Благодаря предварително.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

    Тия 20-волтовите (Леново) имаха някакви настройки до колко да се зареждат батериите. Ако се зарежда на изключен компютър май не важат.

    Също за нова батерия "прекрати зареждането" е много относително и преди да си я оставил включена 10-ина часа ПОНЕ не можеш да си сигурен.

    Нищо чудно да има и ограничение за първите цикли. Всякакви безсмислени дивотии правят напоследък уж с грижа за голямата картина.

    Коментар


    • #3
      От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

      Лаптопа е Фуджицу ако има значение.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

        Май вече няма.

        Коментар


        • #5
          От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Зарядното не е оригинално а универсално китайче с регулируемо напрежение. На лаптопа пише 20 волта/ 4.5 ампера а на зарядното сввти диодчето за 20 волта, но за тока дават макс 4 китайски ампера.
          Такова безпроблемно не съм виждал. Има ли шанс да пробваш с оригинално? Новата батерия и тя ли е китайче?

          Коментар


          • #6
            От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

            Ето това изписва и затова сметнах, че наистина спира зареждането:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NO4L9052.jpg
Прегледи:1
Размер:150.7 КБ
ID:5801288

            Преведох си го, че зарядното е включено, но не зарежда батерията повече.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Такова безпроблемно не съм виждал. Има ли шанс да пробваш с оригинално? Новата батерия и тя ли е китайче?
              За съжаление оригиналното изгоря и взех китайчето. Мога да купя друго, но тези, които ми излизат по нашите магазини са също китайци, обаче уж оригинални. Батерията също е произведена в Китай, но за немска фирма, откъдето е доставена тук. Ама при наличието на тия лазерни принтери... етикетите не са проблем.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                В самата батерия има чип за контрол на заряда/разряда с памет. В него са "описани" 20-30 парметъра на елементите от батерията. Всичко това се чете и лаптопа, по точно едно секторче от него, отговаря тази батерия да се ползва стриктно според описаното в тази памет. В много "китайчета" има несъответствие между описаните параметри на батерия и реалните параметри , точно на тези елементи. Поради това чипа на батерията (battery gauge) дава некоректни данни на ОС, а и не се ползва пълния капацитет на елементите или се презареждат.

                Нещо подобно ми е минавало пред погледа - за НР - форсирано зареждане до 80% и после бавно до 100% при отворен капак.
                Последно редактирано от stefsab; 23-10-18, 22:09.

                Коментар


                • #9
                  От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                  Нищо не ми пречи да оставя лаптопа висящ на зарядното, но почти от три часа процентите не са мръднали.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Ето това изписва и затова сметнах, че наистина спира зареждането:



                    Преведох си го, че зарядното е включено, но не зарежда батерията повече.
                    Правилно си го превел. За съжаление, факторите, които могат да доведат до недозареждане на батерия не са малко и не е много лесно да се установи кое точно пречи. Аз установих за себе си, че опитите да се удължи живота на лаптоп отвъд предвиденото от производителят са скъпи и безсмислени.

                    На първо време - виж дали няма допълнителни драйвъри за power management конкретно за тази машина. После обнови "биос"-а, защото новата батерия може да е дошла с по-нов чип в нея, нищо, че е менте. Ако имаш възможност провери дали тия 20 волта от зарядното не са на празен ход, но това е най-малко вероятната причина за недозареждане.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                      Има несъвместимост между батерия и зарядно, едното или и двете не са стандартни за машината, не го мисли ами намери кое от двете да сложиш истинско.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Нищо не ми пречи да оставя лаптопа висящ на зарядното, но почти от три часа процентите не са мръднали.
                        Имал съм същият случай.Изтощих батерията до около 10%,после включих и заредих отново.Ако не се зареди на 100%,повтаряш.При мен се оправи,и стигна на 100%.Според мен е от залежали дълго на склад батерии,а не от зарядно,въпреки че са боклуци

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                          Пробвай следното.
                          Разреждаи батерията до около 20% с нормална работа. Изключи машината и я включи отново но веднага влез в биоса и го забрави отворен докато угасне. Може да отиде и цяла нощ. След това го зреди по нормалния начин.
                          На жената Пакарда си дойде с инструкция това да се прави веднъж месечно.
                          Правих го първата година и после ми писна и го заебах.
                          На 8-9 години е машината батерията още му кара около половин час.
                          На щерката HP батерията умря на втората година моя Ейсър и той там някъде. Ама тая процедура не им е правена.
                          Та нищо не ти пречи да пробваш.
                          Желая успех.
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Здравейте, момчета! Отново ми трябва помощ от приятел. Днес пристигна новата батерия за единия ми лаптоп. Както се вижда от заглавието, останах изненадан щом зареждането се прекрати на 76%. Когато отначало я качих на лаптопа, й бяха останали 7%. Зарядното не е оригинално а универсално китайче с регулируемо напрежение. На лаптопа пише 20 волта/ 4.5 ампера а на зарядното сввти диодчето за 20 волта, но за тока дават макс 4 китайски ампера. Накратко - да търся ли друго зарядно с по-висок ток или направо да почвам псуването на търговеца заради скапана изначално батерия? Благодаря предварително.
                            Литиевите Батерики се зареждат като се мери тока ,така че на повера че е китаиски 99% си е ок.Тва дет регулира заряда обикновено е в батерията или неиде из лаптопа .Тука в Америката от 5 порачани батерии 1 не бачка-връща се обаратно и ония ти дават друга.
                            Според мене има 3 случая на батерии-
                            1неизвесна марка - тука е ясно
                            2-има тука там фирми дето правят батерии и си слагат логото на тях и обикновено пише -сковано от фирма Х замества ДЕЛЛ,ХП,Леново и т. парт номер Х - тия са по свясни и даже повечето дет съм намерил си имат и даташит -по цена са поскъпи от 1 ама са пък по тънка поста от 3
                            3-Оригинал на лаптопа -ама там искат най-многото кинти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нова батерия на лаптоп не се зарежда до 100%

                              Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                              Литиевите Батерики се зареждат като се мери тока ,така че на повера че е китаиски 99% си е ок.Тва дет регулира заряда обикновено е в батерията или неиде из лаптопа .Тука в Америката от 5 порачани батерии 1 не бачка-връща се обаратно и ония ти дават друга.
                              Според мене има 3 случая на батерии-
                              1неизвесна марка - тука е ясно
                              2-има тука там фирми дето правят батерии и си слагат логото на тях и обикновено пише -сковано от фирма Х замества ДЕЛЛ,ХП,Леново и т. парт номер Х - тия са по свясни и даже повечето дет съм намерил си имат и даташит -по цена са поскъпи от 1 ама са пък по тънка поста от 3
                              3-Оригинал на лаптопа -ама там искат най-многото кинти.
                              Човек, едва те разбирам какво пишеш, а съм повърхностно запознат с тематиката. Отделно в "Америката" приличен лаптоп е някъде към прилични 2 до 4 надници и тези гимнастики със замяна на батерия съвсем не ги разбирам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X