Обява

Свий
Няма добавени обяви.

.NET vs Java - Flame Wars

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    10 гигабайта какво? RAM?
    Ако пък дисково пространство - флашката на телефона ми е 64 гигабайта.
    Дисково пространство. Иска 2,5 гигабайта за .НЕТ, спрямо 60 мегабайта за рънтайм на Жава и около 250 мегабайта за jdk.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...и не на последно място, продукта дето аз пиша върви на mono, без никакви билдове, конфигурирания и прочие. Просто инсталиран на Linux виртуалка и толкоз.
    ...
    На първо четене не се справям да инсталирам Mono на Убунту конкретно. Не съм се занимавал много. С Жава не съм имал грижи дори на Raspberry Pi.

    Коментар


    • #32
      От: .NET vs Java - Flame Wars

      C# vs Java......?
      И двете си имат предимства и недостатъци,ама чак пък да ги сравнявате?За back-end са се утрепали.НО,аз бих пропоръчвал само за тежка архитектура/приложения.За друго си има JavaScript,Ruby,PHP,Phyton и т.н
      Добре че беше JavaScript със Node.js,та сърварните технологии да мръднат малко!

      Най-чистият вариант е в cloud на google.Не струват чак толкова много пари,а каква инфраструктура имат,не е истина....

      Коментар


      • #33
        От: .NET vs Java - Flame Wars

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        ...
        Най-чистият вариант е в cloud на google.Не струват чак толкова много пари,а каква инфраструктура имат,не е истина....
        Teствах им виртуалките, не струват повече от твой хардуер. Това за node.js ще си замълча...

        Коментар


        • #34
          От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Дисково пространство. Иска 2,5 гигабайта за .НЕТ, спрямо 60 мегабайта за рънтайм на Жава и около 250 мегабайта за jdk.

          На първо четене не се справям да инсталирам Mono на Убунту конкретно. Не съм се занимавал много. С Жава не съм имал грижи дори на Raspberry Pi.
          Еми, вероятно късмета на начинаещия. Конкретната виртуалка е LMDE 2. Понеже под Linux съм хипер зле, инсталирах по възможно най-лаишкия начин. После Xamarin, зареждам VS2015 проекта, плякам един F5 и всичко си върви като слънце. Докато конфигурирам компилаторите на C# имах час-два грижи, че са сътворили едно говно там, ама в момента в който можеше да компилира, можеше и да тръгва абсолютно безгрижно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: .NET vs Java - Flame Wars

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            ...За back-end са се утрепали....
            Е за back-end-а горовим де. Поне аз, за моя проект.

            Колкото до фронтенда - работя с 2-3 IDE-та, писани на Java, за "лични" нужди. Последния проблем с едното - преди 2 дена. Просто в един момент решава да се мота зверски, а антивирусната откача тотално. И не му е за първи път. Една по-стара версия така и не можах да я накарам да се разбере с антивирусната, та се наложи да инсталирам по-страра версия. И горе споменахза друго - Serviio DLNA сървър, писан на Java (поне фронтенда). След половин година работа просто спря и толкоз. Един ден го борих и нищо. И го зарязах, както си е инсталиран и неработещ. По едно време, понеже чат-пат подавам данни пъм НАП и други полюции от сорта (което значи - Java върху WEB, и задължително през IE, щото и електронния подпис не работи под друго), ъпдейтнах Java-та. И на следващия рестарт Serviio-то тръгна. Даваше някаква тотално неразбираема грешка.

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Най-чистият вариант е в cloud на google.Не струват чак толкова много пари,а каква инфраструктура имат,не е истина....
            Горе споменах - опитай да убедиш световно известна одиторска компания че трябва да си съхранява данните някъде извън техен сървър, и ако успееш, ще те цаним за консултант. От известно време даже в България не ги държат, а в Полша примерно. Няма да ти казвам как се ъпдейтва софтуер на сървър на майната си, нищо че не иска грам външни компоненти и е 20 мегабайта с мокри дрехи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Еми, вероятно късмета на начинаещия. ...
              Ако визираше мой късмет - имам няколко Raspberry-та, и няколко виртуалки с почти същия ресурс. Не е имало проблем с Жава-та. Имаше малко зор с 8-ма версия за АРМ, но се справих. 7-ма няма грижи.

              Коментар


              • #37
                От: .NET vs Java - Flame Wars

                Визирах моя късмет, дето го подкарах под Linux безгрижно, нищо че пипам Linux крайно рядко.

                ПП: Малинки, къпинки и прочие играчки абсолютно никак не ме интересуват. Телефона ми е с минимум тройна производителност. Какво ми дреме какво върви на тях или не върви? Говорим за сървърни и десктоп машини, евентуално лаптопи, произведени в последните примерно 5 години.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: .NET vs Java - Flame Wars

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Е за back-end-а горовим де. Поне аз, за моя проект.

                  Колкото до фронтенда - работя с 2-3 IDE-та, писани на Java, за "лични" нужди. Последния проблем с едното - преди 2 дена. Просто в един момент решава да се мота зверски, а антивирусната откача тотално. И не му е за първи път. Една по-стара версия така и не можах да я накарам да се разбере с антивирусната, та се наложи да инсталирам по-страра версия. И горе споменахза друго - Serviio DLNA сървър, писан на Java (поне фронтенда). След половин година работа просто спря и толкоз. Един ден го борих и нищо. И го зарязах, както си е инсталиран и неработещ. По едно време, понеже чат-пат подавам данни пъм НАП и други полюции от сорта (което значи - Java върху WEB, и задължително през IE, щото и електронния подпис не работи под друго), ъпдейтнах Java-та. И на следващия рестарт Serviio-то тръгна. Даваше някаква тотално неразбираема грешка.
                  ...
                  Аз нямам антивирусна и нямам тия кахъри
                  ПП: Малинки, къпинки и прочие играчки абсолютно никак не ме интересуват. Телефона ми е с минимум тройна производителност. Какво ми дреме какво върви на тях или не върви?
                  Ползват се за Internet of things, и често вървят на Жава.

                  Коментар


                  • #39
                    От: .NET vs Java - Flame Wars

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...
                    ПП: Малинки, къпинки и прочие играчки абсолютно никак не ме интересуват. Телефона ми е с минимум тройна производителност. Какво ми дреме какво върви на тях или не върви? Говорим за сървърни и десктоп машини, евентуално лаптопи, произведени в последните примерно 5 години.

                    Тук, imho, бъркаш. Хардуер от класа на малинките има огромен потенциал в корпоративна среда, в смисъл на крайно устройство, разбира се. И не защото е евтин, а защото позволява повече контрол. Във въпросната среда няма никакво значение дали хардуера струва $50 или $500 или дори $5000, защото едно работно място за срока на амортизация на хардуера струва стотици хиляди.

                    Колелото се върти и времето на html/js изтича.

                    Коментар


                    • #40
                      От: .NET vs Java - Flame Wars

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Колелото се върти и времето на html/js изтича.
                      Тоя филм го гледам отдавна, ама в един момент очакването на развръзката доскучава.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: .NET vs Java - Flame Wars

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Teствах им виртуалките, не струват повече от твой хардуер. Това за node.js ще си замълча...
                        Като погледнеш сърварните технологии какви са били,когато се е появил node.js,ще ме рзбереш.
                        Сигурността в гугъл клауда е в пъти по-добра от където и да е.И това е една от многото идеи на облаците.Освен това,вероятността да те кракнат и да не ти плащат лицензи,там е 0.Изтича срока и чао.Ако могат да го заобиколят,няма да и е до твоите данни.Ще съборят света

                        Коментар


                        • #42
                          От: .NET vs Java - Flame Wars

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Като погледнеш сърварните технологии какви са били,когато се е появил node.js,ще ме рзбереш.
                          Сигурността в гугъл клауда е в пъти по-добра от където и да е.И това е една от многото идеи на облаците.Освен това,вероятността да те кракнат и да не ти плащат лицензи,там е 0.Изтича срока и чао.Ако могат да го заобиколят,няма да и е до твоите данни.Ще съборят света
                          Всички виртуалки, които съм тествал (с най-евтиния хостинг) са безумно зле за парите, дето ти искат. Амазон направо пребиват със скъпотия, чак не повярвах. Има евтин БГ хостинг, но там нямам впечатления.
                          В пъти по-евтино ти е да върви на твое желязо. Да, сигурността е друга, но за няма и 2 години си си избил парите, и сървърите ти ще вървят 50 пъти по-бързо. Да, 50 пъти, няма грешка, от личен опит.
                          http://gatakka.eu/?p=1730 eй тука обяснено какво не му е домисленото на node.js. Не ми минава през ум дори да го пробвам!

                          Коментар


                          • #43
                            От: .NET vs Java - Flame Wars

                            За JavaScript мненията са винаги от много положителни,до твърд хейт. Има фирми които си пренаписаха продуктите на node.js. Всеобщата мания за microservice,обхаванала всичко и всички.

                            Коментар


                            • #44
                              От: .NET vs Java - Flame Wars

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              За JavaScript мненията са винаги от много положителни,до твърд хейт. Има фирми които си пренаписаха продуктите на node.js. Всеобщата мания за microservice,обхаванала всичко и всички.
                              Все ще излезе някоя тъпа мода, дето да пощуреят по нея, без разумни доводи. На Java си има достатъчно frameworks за микросървиси, дето да не ми налагат насила асинхронност. Изобщо, не съм видял нещо добро от технология, която ти налага такива зверски ограничения.
                              п.с. Няма такова нещо "всичко и всички". Мен не ме е обхванала тая мания, нагледал съм се на какви ли не простотии!
                              Гледам коментират, че node вървяла на една нишка, и на всичката простотия и това отгоре - ме ужасява!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X