Обява

Свий
Няма добавени обяви.

.NET vs Java - Flame Wars

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • .NET vs Java - Flame Wars

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...
    Иначе продукта ми е WEB базиран и изобщо не му дреме с каква операционна система е тоя, дето браузва.
    ...

    В момента върви на SQL Server, MySQL, PostgreSQL, при нужда ще тръгне и на други, макар че и тия са напълно достатъчни.

    ...
    Ако не е тайна, защо не избрахте java решение?

  • #2
    От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Ако не е тайна, защо не избрахте java решение?
    Щото... така! Не харесвам Java чисто субективно. Не съм се и ровичкал прекалено за да имам по-аргументирано мнение.

    Проекта е C#, MVC5, EF6. Работи се под VS2015 с TFS. Въпреки че не е като да няма кусури, поне според скромното ми мнение е доста по-рафинирана среда. Някой хубав ден ще се мине и на новите .NET неща, ако се докажат. Много често се случва да псувам неща, правени на Java.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Re: От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Ако не е тайна, защо не избрахте java решение?
      Защото има акъл.
      За сървеърна част да речем става. За юзърска е пълна скръб.

      Коментар


      • #4
        От: WIN 10 - първи впечатления

        Ако говориш за java върху WEB страница, това трябва да се забрани със закон, с крайно тежки наказания за нарушителите.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Щото... така! Не харесвам Java чисто субективно. Не съм се и ровичкал прекалено за да имам по-аргументирано мнение.

          Проекта е C#, MVC5, EF6. Работи се под VS2015 с TFS. Въпреки че не е като да няма кусури, поне според скромното ми мнение е доста по-рафинирана среда. Някой хубав ден ще се мине и на новите .NET неща, ако се докажат. Много често се случва да псувам неща, правени на Java.
          Това при клиента ли върви? Защото в такъв случай им връзваш ръцете само с една ОС - Windows. В такъв случай дори да искам не мога да си купя продукта ви.

          Коментар


          • #6
            От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Това при клиента ли върви? Защото в такъв случай им връзваш ръцете само с една ОС - Windows. В такъв случай дори да искам не мога да си купя продукта ви.
            Пак - говорим за WEB проект. Това върви върху сървъра, и върви и под Linux, ако ми е кеф (пробвано). При клиента има само HTML + Javascript. Задълженията на клиента са само да си инсталира що-годе адекватен браузер (IE11+ или кой да е от другите масови).

            А дори да вървеше върху клиента, пак щеше да можеш да си купиш продукта ни, щото c# отдавна върви и под Linux.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: WIN 10 - първи впечатления

              Т.е. няма да палиш локален сървър при клиентите? Щото с тия три sql сървъра, човек може да си представи някаква хибридна схема...

              Коментар


              • #8
                От: WIN 10 - първи впечатления

                При някои ще паля, при други не. Въпрос на фирмена политика на конкретния. Съответно цената за поддръжка е доста различна в единия и другия случай.

                За sql сървърите нещо не те разбрах - не работи с трите едновременно, а просто може да работи на кой да е от трите, по избор на клиента. Някои клиенти си имат закупени лицензи за SQL Server, други за Oracle (за което също мога да я подкарам - въпрос на ден-два писане със все тестовете), трети нямат нищо. Общо взето въпрос на вкус на сисадмина. Системата не иска кой-знае какви ресурси, та на средостатистическа даже юзерска машина може да работи с до към 1000 служителя почти без да се усеща. Сървърите ги има и за Linux, и за Windows. Даже в последните няколко месеца на девелоперските машини работим под PostgreSQL, преди това около месец бяхме на MySQL, а тестовия сървър е на SQL Server Express върху виртуалка, WEB сървъра е върху виртуалка с Windows 10. Всичко си върви безгрижно.
                Последно редактирано от sparkybg; 13-03-17, 00:14.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ако говориш за java върху WEB страница, това трябва да се забрани със закон, с крайно тежки наказания за нарушителите.
                  И флаша, и флаша...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    И флаша, и флаша...
                    Тъй, тъй. Ама него поне вече го спират или поне се опитват, докато на другото не му се вижда края още.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Ако не е тайна, защо не избрахте java решение?
                      Да си оттуша, че ми е прясно. За пореден път като взема да върша нещо се оказва че иска ъпдейти, за пореден път при ъпдейтите трябва да понацъкаш това-онова, иначе настройките ти отиват на кино, за пореден път за да не инсталираш 1000 простотии заедно с нея трябва да си отваряш очите по време на инсталацията и да махнеш съответните чавки, за пореден път и правена на Java среда за програмиране току вземе че се скара с това и онова и току запецне (в случая антивирусната човъркаше нещо по Java-та и и се моташе зверски, но е имало подобни случки и без антивирусна).

                      Та, за мен това си е говно! За да тръгна да пиша на това недоразумение или заплатата ми трябва да е поне с една допълнителна нула отзад спрямо сегашната (и пак не е сигурно), или да съм умрял от глад и да нямам никакъв друг вариант за работа.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: WIN 10 - първи впечатления

                        Няма безплатен обяд (вечеря и закуска също).

                        Аз съм един от последните, които ще адвокатстват на java, но освен оръкълската jvm има и оупън такава, която не е агресивна. Онова от клипчетата ти по-горе, написано на джава ще лети дори на малинка, а като бонус ще тръгне безпроблемно на macos. Разбира се, че такова решение има серия от недостатъци (странични ефекти, според всеки средностатистически джава лумпен) като примерно загуба на мобилните устройства, допълнителни изисквания към клиентските машини и най-главното - ще трябва да се инсталира и ъпдейтва нещо на повече от 1 устройство.

                        Коментар


                        • #13
                          От: WIN 10 - първи впечатления

                          Ама, ние такова решение си имаме от над 13 години вече. Е, не е на Java, но и няма значение - инсталира се за 20 секунди, и е примерно 30-ина мегабайта цялото, инсталирано. Ама вече се случва да губим клиенти не защото не може да тръгне при тях, а защото искат WEB.

                          То на компира ми има сигурно 5-6 JVM-и. Например въпроснния IDE си върви с негова си. И току се скара с това или онова. DLNA сървъра и той така. И двете мине се не мине, и започнат да се гевезят. Изобщо сигурно в 90% от нещата, дето псувам напоследък, все е замесена Java.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: WIN 10 - първи впечатления

                            Спарки, готин ви е софта. Жалко, че не ми върши работа. Напоследък много софтуер тествам и изследвам, голям проблем е поддръжката на софтуер който се инсталира. За мен лично веб вариантите са супер екстра.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Да си оттуша, че ми е прясно. За пореден път като взема да върша нещо се оказва че иска ъпдейти, за пореден път при ъпдейтите трябва да понацъкаш това-онова, иначе настройките ти отиват на кино, за пореден път за да не инсталираш 1000 простотии заедно с нея трябва да си отваряш очите по време на инсталацията и да махнеш съответните чавки, за пореден път и правена на Java среда за програмиране току вземе че се скара с това и онова и току запецне (в случая антивирусната човъркаше нещо по Java-та и и се моташе зверски, но е имало подобни случки и без антивирусна).

                              Та, за мен това си е говно! За да тръгна да пиша на това недоразумение или заплатата ми трябва да е поне с една допълнителна нула отзад спрямо сегашната (и пак не е сигурно), или да съм умрял от глад и да нямам никакъв друг вариант за работа.
                              Ъпдейтите на Жава НЕ са задължителни, за разлика от тия в екосистемата на Microsoft.
                              Жава на браузър не се ползва по исторически причини. При сървърите Жава е силно мнозинство, а .НЕТ решение е по-скоро изключение.
                              Само като видя колко гигабайта иска елементарно Visual Studio, че за капак и не може да се деинсталира винаги... Качва 100 тона сървиси, дето нито съм ги искал, нито ги знам за какво са. Превръща компа в тостер, защото обсебва поне гигабайт RAM, дори да не го ползвам. Аз така като теб се чувствам като видя Microsoft решение. Недостатъците там са 10 пъти повече, ама да не разводнявам темата.
                              Гугъл са жавари, няма как да е толкова зле, пък сървърите им да са може би най-големите в нета. А съответно търсачката на Microsoft (Бинг) - НЕ е на прехваления им .NET. Те самите не си ползват технологиите, дето ви продават.
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-03-17, 12:18.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X