Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    За него де. Махни въпросния "ъпдейт" и го забрани да се качва и иконата ще изчезне.
    Аз тоя ъпдейт съм го махнал преди 2-3 седмици. За това става въпрос -
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tc.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5683279

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Мисля, че вече е изпуснал момента и gwx си е свършил работата и вече новата бозица е свалена - чака се само да цъкнеш и ще останеш учуден колко бързо ще се инсталира
    Май да, явно ще се инсталира и после ще се revert-ва ... надявам се без щети.
    Последно редактирано от mokanina; 26-09-15, 08:10.
    РенеГАД
    VW Golf V Variant 1.9 TDI
    Honda HR-V 1.6i 4WD
    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
      Май да, явно ще се инсталира и после ще се revert-ва ... надявам се без щети.
      Не е нужно да се инсталира първо. Ама е по-сложно.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Eто какво седи зад "I agree", на чист български, на оригиналното място. Понеже напоследък много се говори за дребните буквички, че много народ се опариха. 2,35% имат присъствие при мобилните, май и настолните отиват натам. Много от познатите ми откровено се дразнят от това ползване на клиентските компютри като бащиния. Явно частната собственост важи само когато става въпрос за лицензите им.
        http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/preview-privacy-statement
        Последно редактирано от Rabin; 26-09-15, 09:10.

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Вече навсякъде е така - Биг брадър дебне иззад всеки бутон от клавиатурата. Преди малко ми се наложи да прочета същата боза за това как в Г-хром се "грижат" за моя спокоен сън.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Вече навсякъде е така - Биг брадър дебне иззад всеки бутон от клавиатурата. Преди малко ми се наложи да прочета същата боза за това как в Г-хром се "грижат" за моя спокоен сън.
            По същата причина спрях да ползвам и Хром. Освен, че вече не е бърз, а дърпа най-много RAM. Aлтернативи има, и е хубаво да се знаят, иначе всеки си решава за себе си.

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Дай някоя от която си доволен.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Дай някоя от която си доволен.
                Убунту и Мозила, ако въпросът беше към мен. Стигнах дотам, че им отворих потребителски тикет, че нямат Биткойн портфейл за дарения. За Убунту бих давал периодично парици, нищо, че е безплатен. Не казвам, че няма кусури, но не помня някога да ми е забивал, че да иска ресет бутон. Инсталацията му е по-лесна от на Windows, който не вярва - да пробва. Разпозна си всичкия хардуер на лаптопа oт раз, без Bluetouth. Идва си конфигнат с кодеци, с филмите няма ядове. Само за новия H.265 доинсталирах кодек.
                http://www.torrentino.net/torrent/79796 тука дори твърдят, че една яка игрица върви добре под Wine (Linux-ка емулация за Windows програми). Повечето от по-дребните windows-ки програми тръгват с Wine. Само видеонаблюдението ми се запъна, единствен случай с Wine. Meta-trader 4 си бачка... ClamAV + ClamTK за антивирус (досега обаче не ми е засичал Линукски бацил, за сметка на хилядите Уиндоуски) - и ми е по-спокойно с финансовия софт и банкирането. Koлегите на работа почнаха да минават на Убунту, след изцепката с Win 10.
                Последно редактирано от Rabin; 26-09-15, 15:28.

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Много от познатите ми откровено се дразнят от това ползване на клиентските компютри като бащиния.
                  Потърси какво е при Мозила и пак ела да се оплачеш от Windows.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Потърси какво е при Мозила и пак ела да се оплачеш от Windows.
                    Браузър се сменя лесно при всички ОС, просто тоя върви най-добре. Операта цепи мрака, ама има един много дразнещ бъг - след десетина+ минути бездействие и се успива за минута, като че няма нет.
                    Тука питаха за ОС, темата е такава, а аз мисля да си купя акции на Canonical. Андроид така настъпаха жестоко Windows в мобилните, хората се лъжат до време.
                    Не е препоръка за инвестиция. :-)
                    Последно редактирано от Rabin; 26-09-15, 15:49.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      И сега за последно - има ли браузър за Виндовс, който не шпионира тотално клиентите си? Това го питам съвсем сериозно!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        И сега за последно - има ли браузър за Виндовс, който не шпионира тотално клиентите си? Това го питам съвсем сериозно!
                        Ако блокираш адресите за ъпдейт на браузъра от самия рутер - би трябвало да свърши работа. Спъсък с адресите на Windows примерно - се върти в нета. Иначе няма гаранция, само който го е писал може да каже.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Бедни са ми компютърните умения за подобни операции!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            И сега за последно - има ли браузър за Виндовс, който не шпионира тотално клиентите си? Това го питам съвсем сериозно!
                            Съвсем невинни няма, но погледни palemoon - това е Mozila Firefox с много от вредните неща махнати и с външен вид като Firefox 3.6.

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Добре, благодаря!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Опера си е с енджина на Хром, но те си го пренаписват. Няма да имаш оплаквания. От 30-а версия вече имат нормално поведение на табовете (не като хром и мозилата) и смело смених 12-а версия, която ползвах навсякъде.
                                Да не забравяме, че Опера са измислили и наложили доста от съвременните опции на браузерите, които повечето ги смятате за даденост
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X