Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Не е нужно да се инсталира първо. Ама е по-сложно.
    Целия съм в слух. Прати линк на лично какво трябва да се прави, ако не искаш спамим темата.
    РенеГАД
    VW Golf V Variant 1.9 TDI
    Honda HR-V 1.6i 4WD
    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Потърси какво е при Мозила и пак ела да се оплачеш от Windows.
      Може ли по-подробно... на прима виста не излизат големи скандали.
      Иначе днес си качих бледаталуна на телефона, сложих и аддблокър и за сега ми харесва. Остават лаптопа и десктопа.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Освен, че вече не е бърз
        Имам ги инсталирани всичките масови, по необходимост. Ми квото и да правя, не мога да докарам друго, на което енджина да работи по-бързо. И на Javascript-а редовно правя тестове, като пиша това-онова. В последните 3 години без изключение и там Хром е водещ. За момент само IE му се опъваше тук-там.


        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        , а дърпа най-много RAM.
        RAM-а много отдавна е достатъчно евтин, за да е последното, дето да мислим. В работата съм с 9GB, вкъщи съм с 16. Набиваща се на очи разлика в пърформанса на Хром няма. Аз отдавна съм свикнал вместо да се чудя какво да инсталирам, че да пестя някой и друг GB рам, да отида да си купя още. Искам просто да имам щайга на която всичко върви. Ми факт - всичко върви. Разбирам че много редови юзери не могат да си позволят да си поддържат хардуера като мен - при мен е средство за изкарване на кинти. Обаче ми е останало толкова малко търпение да се боря с вятърни мелници, че все по-често усещам пориви в дясната си ръка да строша неща, дето не работи като хората.


        Има го и другия момент - същия хром на колежката отсреща (аз с архаичен i7 от първите, тя с i5 на 2 години) върви в пъти по-бавно от при мен. Нямам обяснение.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ...
          RAM-а много отдавна е достатъчно евтин, за да е последното, дето да мислим. В работата съм с 9GB, вкъщи съм с 16. Набиваща се на очи разлика в пърформанса на Хром няма. Аз отдавна съм свикнал вместо да се чудя какво да инсталирам, че да пестя някой и друг GB рам, да отида да си купя още. ...
          При лаптопите е малко по-сложно. Шайгите остават за ценители и спецове. 6 гиги RAM за нищо и никакъв браузър - малко прекалено ми се види. Туй почти 2 пъти повече от кода на Господ, де ни се води фърмуер. Една страница да има с повече картинки, и не му стигат няколко гигабайта.
          Мозилата яде в пъти по-малко. Като почне да кешира тоя Хром и почва да бОзи здравата. Най-бърз е Опера, от използваемите. По лични наблюдения. ИЕ - не знам, и не искам да знам.

          Коментар


          • Re: WIN 10 - първи впечатления

            Операта е бърза защото не поддържа половината жава скрипт и е най гадния браузър от програмистка гледна точка, не че ИЕ няма страшни бозаджиски и нестандартни изпълнения.

            Коментар


            • От: Re: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Операта е бърза защото не поддържа половината жава скрипт и е най гадния браузър от програмистка гледна точка, не че ИЕ няма страшни бозаджиски и нестандартни изпълнения.
              Според моите тестове, специално в javascript-а не е по-бърза от Хром. В работата с DOM елементи, стилове и т.н. също. Е в кво е по-бърза тогава?

              Впрочем какво точно от ECMAScript5 не поддържа?


              А кое е различното при лаптопите? Моя е архаичен вече, и пак му сложих 8 гиги. Хрома харчи колкото има. Така както при теб харчи 6, на машина с 4 ще харчи 3. Хрома от който пиша в момента и в който е отворена само тая страница към момента харчи 150 мегабайта според Task Manager. Не знам как ги постигате тия стойности, честно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Като говорите за браузъри да ви питам следното.
                Лаптоп с Вин 8 64 битов 4г рам и5.
                Върви си незабиваемо 2 години с изключение едно:
                Понякога отварям 50-100 страници в браузъра да си ги чета по време на полет.
                Не винаги но често крашва браузъра било то Ие или хром даже опера съм пробвал.
                Какво да ползвам?
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Ползвай още памет от магазина.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Re: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Операта е бърза защото не поддържа половината жава скрипт и е най гадния браузър от програмистка гледна точка, не че ИЕ няма страшни бозаджиски и нестандартни изпълнения.
                    От програмист до програмист има разлика. Някой са с предрасъдъци, други ги борят... Свят широк, хора всякакви
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ползвай още памет от магазина.
                      Това ясно ама е нетбук и не става
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Това ясно ама е нетбук и не става
                        Битката е загубена, за съжаление победителите са "съвременните" програмисти, които пращат загубилият директно в магазина. Да купува ново, не да ъпгрейдва.
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • От: Re: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Според моите тестове, специално в javascript-а не е по-бърза от Хром. В работата с DOM елементи, стилове и т.н. също. Е в кво е по-бърза тогава?

                          Впрочем какво точно от ECMAScript5 не поддържа?


                          А кое е различното при лаптопите? Моя е архаичен вече, и пак му сложих 8 гиги. Хрома харчи колкото има. Така както при теб харчи 6, на машина с 4 ще харчи 3. Хрома от който пиша в момента и в който е отворена само тая страница към момента харчи 150 мегабайта според Task Manager. Не знам как ги постигате тия стойности, честно.
                          Отвори някоя страница с много и големи снимки, и закръглихме гигабайта. Прави си ъпдейти без да пита, на по-стар комп направо всичко спира, насред филма да речем. Презарежда всички отворени отпреди табове, за разлика от Мозила. Еми имам си стари щайги, заради единия браузър няма да ги хвърлям, щом има работещи алтернативи. И аз мога да напиша софтуер за суперкомпютър, но реалният живот си върви с ограниченията, и се налага да оптимизирам. Явно за Гугължиите е с приоритет да ме подслушват, защото много държат на вградения плъгин, дето иска да се логвам в браузъра им. Не знам друг браузър да яде толкова гигабайти, конкурентите са в пъти по-икономични, дори омразният IE.

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Операта е бърза защото не поддържа половината жава скрипт и е най гадния браузър от програмистка гледна точка, не че ИЕ няма страшни бозаджиски и нестандартни изпълнения.
                          Има един режим "Опера турбо", и наистина прави мизерии с него. Иначе в стандартен режим - не съм виждал да се държи различно от останалите браузъри.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Никой не те задължава да се логваш където и да е. След последната преинсталация вкъщи си работя без да се логвам.

                            За другото - настоящата страница + тая:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...ht=rfc+balkans

                            226MB на Chrome
                            180MB на FF, с отворена само тая за ралито
                            90МБ на IE, макар че ме съмнява че послъгва
                            210MB на Opera, пак с отворена само тая за ралито

                            Къде е великата разлика?
                            Последно редактирано от sparkybg; 30-09-15, 10:49.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Битката е загубена, за съжаление победителите са "съвременните" програмисти, които пращат загубилият директно в магазина. Да купува ново, не да ъпгрейдва.
                              Слагане на допълнителна памет е ъпгрейдване поне по моите стандарти. Че някой производител продава не-ъпгрейдваеми неща - еми това е положението.

                              Хавата е там, че обикновено се мрънка за "отворих 10 таба, в 5 от тях има по 50 снимки 1024x768 или по-големи, и браузера ми изяде паметта". Ми браузера физически трябва да сложи тия изображения някъде, за да ги покаже + 1000 други неща. И това, което за някой постващ с добра машина е съвсем гладко и безпроблемо, за някой друг дето гледа същата страница през старата си щайга се превръща в проблем. Ми факт - проблем е. Към днешна дата компютър с 4GB памет е вече компютър, дето не се справя с много неща. В момента, в който ми потрябват 32 ще си сложа 32. Което не ми пречи да си таботя и на лаптопа:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...067#post993067

                              Ъпгрейда му от тогава е +4GB памет и 7200 оборота WD Black диск. Никакви грижи. Ама никакви. Само се стартира малко бавно, но в общия случай седи хибернейтнат, та и това не е болка за умиране.

                              Сега, за нещо по-слабо и от това, нищо не мога да кажа. Ама комп на 5 години, който и тогава не блестеше с нищо, и сега си се справя прилично.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Никой не те задължава да се логваш където и да е. След последната преинсталация вкъщи си работя без да се логвам.

                                За другото - настоящата страница + тая:
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...ht=rfc+balkans

                                226MB на Chrome
                                180MB на FF, с отворена само тая за ралито
                                90МБ на IE, макар че ме съмнява че послъгва
                                210MB на Opera, пак с отворена само тая за ралито

                                Къде е великата разлика?
                                Нещо не се ориентирам с моя Хром, че има отворени 23 таба, всеки е в отделен процес, и няма улавяне кой за кое е. На мощен комп не може да видиш разлика м/у браузърите. За село си имам стара щайга, и там разликата е осезаема. Не знам, ама субективно Opera е в пъти по-бърза от Хрома, да взема да засека точни времена накрая...
                                Последно редактирано от Rabin; 30-09-15, 12:12.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X