Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Не е за тая тема ама изобщо не ми се почва за майката на линуксите (зер той не е един).

    Сигурно ще бутне. Ама ще е бая бутане докато тръгне нещо.
    Ще видим. Отделно на Уин-а телеметрията може да се изключва изцяло - особено за определени юзъри (корпоративни предимно)
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Или пък ще бутне Линукса напред
      +1
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Аз още не вдявам що си причинявате това? Първо, за всякакви варианти на инсталиране на Windows не от нула (разбирай - върху празен диск), до сега винаги е имало проблеми, с много малки изключения, и второ - 10-ката е прекалено нова, за да е поне на нивото на 8.1 като надеждност и бъгове, колкото и да се бият в гърдите всичките индийци в Microsoft със все онбашията им. За съжаление и по-зле ще става, докато масовото схващане е че 3 жени могат да износят едно бебе за 3 месеца.

        Не помня откога имам основно правило - опитва се нещо, за което е излязал SP1 или поне преобладават силно положителни мнения.

        ПП: Линукса е такова дърво неземно в много отношения, че и Господ не може да го бутне напред. Microsoft могат да го бутнат напред само ако фалират, ама това не се очертава в близко бъдеще.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Eто едно описание как става даунгрейда от W10 обратно на W7 : http://www.digital.bg/novini/%D0%BA%...news48733.html

          Чети за "Вградената опция за даунгрейд...."
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Някой има ли идея как да разкарам тоя прозорец, дето ми се отваря при всеки старт/рестарт на ОС-а, който ме кара да инсталирам Windows 10?
            (Не става въпрос за иконката в таскбар-а)
            РенеГАД
            VW Golf V Variant 1.9 TDI
            Honda HR-V 1.6i 4WD
            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
              Някой има ли идея как да разкарам тоя прозорец, дето ми се отваря при всеки старт/рестарт на ОС-а, който ме кара да инсталирам Windows 10?
              (Не става въпрос за иконката в таскбар-а)
              Премахни ъпдейт KB3035583
              Ако не помогне - ще обясняваме по-дългото
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...
                ПП: Линукса е такова дърво неземно в много отношения, че и Господ не може да го бутне напред. Microsoft могат да го бутнат напред само ако фалират, ама това не се очертава в близко бъдеще.
                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Не е за тая тема ама изобщо не ми се почва за майката на линуксите (зер той не е един).
                ...
                Вярно, че не е за темата, ама вече 2 мнения на страница... Кво му е на Линукса, откак разкарах бозите на М$ и рахатясах. Лесно си се инсталира, по-бързичко работи, не дразни с безумни подкани. Идва си с готови инсталнати Libre Office основни продукти. И не на последно място - не е гъчкан с пеесе милиона бацила. То самия Windows стана един бацил, оляха се с тия подслушвания. Един служебен комп е останал със Win7, и не ми се почва да разкарам и него, че си е 3 дни гласене. И за работа,и за филми, че и няколко 3D игри тръгнаха на Линукс - има съвсем реален шанс настолния Win да последва мобилния. Толкова нещо ако е зор да няма поддръжка - има си Wine на десния бутон на мишката, има си и баш виртуализация за Windows.
                п.с. От няколко години съм така, не е някакво временно подхлъзване. Вече като търся хардуер - първо питам за Линукс поддръжка - това е единственото неудобство, и си заслужава усилието - 10 пъти!
                Последно редактирано от Rabin; 25-09-15, 15:30.

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Ясене - Линукс е само един табадата на келнера. Ти говориш за сенатор дистрибуциЙ.
                  Все пак - всеки има СВОБОДАТА да надгради и изгради дистрибуция по начин, който на него му харесва.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Лесно си се инсталира, по-бързичко работи, не дразни с безумни подкани. И не на последно място - не е гъчкан с пеесе милиона бацила.
                    Дотук добре. Обаче:
                    - пълен с бъгове, бъгчета и откровени недомислици. И ако Линус горе-долу (ама само горе-долу) държи юздите на ядрото, то гномовете и кде-тата са се разрастнали до страшни тумори. Скоро някой да е ползвал клипборда примерно?
                    - за много интересни хардуери няма драйвери.
                    - започнало е силно фрагментиране - преди 5г беше ясно как се спират и пускат процеси от /etc/init.d/нещоси start/stop. Сега като не съм виждал някоя дистрибуция година-две и трябва да търся документация за такива елементарни неща.
                    - Хиксът, мамичката му, ...
                    - файловите системи - човек би си помислил че такова важно нещо ще му отредят специално внимание и няма да пробутват в продукция неща като ext4 - ама не би. Само се разсеяй докато инсталираш непозната дистрибуция и имаш нещо което не оцелява от спиране на тока.
                    - GRUB 2 - Get Really Upset Booting

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      - пълен с бъгове, бъгчета и откровени недомислици. И ако Линус горе-долу (ама само горе-долу) държи юздите на ядрото, то гномовете и кде-тата са се разрастнали до страшни тумори.
                      То бъгове и в Windows дал госп... ъъъ Били.
                      Скоро някой да е ползвал клипборда примерно?
                      Няма крижи, кво му е?
                      - за много интересни хардуери няма драйвери.
                      Ако повече хора го ползват - ще проима. Най-големият кусур е, че няма поддръжка за най-дебелите геймърски видеокарти. Единственото нещо, дето не става с Линукс, иначе си има 3D игри, нелоши.
                      - започнало е силно фрагментиране - преди 5г беше ясно как се спират и пускат процеси от /etc/init.d/нещоси start/stop. Сега като не съм виждал някоя дистрибуция година-две и трябва да търся документация за такива елементарни неща.
                      Никой не го е отменял /etc/init.d. Има много начини да пуснеш нещо, баш като при Windows. Харесваш си някое дистро, и си седиш на него. През ръцете ми са минали десетина други дистрибуции - еми това е цената на свободата. Липсата на свобода при М$ не ми изглежда като предимство.
                      - Хиксът, мамичката му, ...
                      Има си трески за дялане, ама си работи. Игрите ми го оставят в тяхната си резолюция, но за секунди си го оправям без ресет дори.
                      - файловите системи - човек би си помислил че такова важно нещо ще му отредят специално внимание и няма да пробутват в продукция неща като ext4 - ама не би. Само се разсеяй докато инсталираш непозната дистрибуция и имаш нещо което не оцелява от спиране на тока.
                      Също не съм имал проблем с тока, а съм извадил батерията на лаптопа. Гасне си като няма ток, после тръгва.

                      Сканирах старите си Windows-ки дялове под Линукс за вируси, след като изкара няколко хиляди заразени файла и 20 вида бацили - "и казах - стига". Хем под Windows винаги съм бил с поддържана антивирусна, и имам идея откъде какво може да изскочи. Вардих се, ми е мисълта.
                      Последно редактирано от Rabin; 25-09-15, 15:55.

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Премахни ъпдейт KB3035583
                        Ако не помогне - ще обясняваме по-дългото
                        Това е за иконата в таскбар-а, аз за това говоря
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:win10.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5683233
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                          Това е за иконата в таскбар-а, аз за това говоря
                          ...
                          За него де. Махни въпросния "ъпдейт" и го забрани да се качва и иконата ще изчезне.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            За него де. Махни въпросния "ъпдейт" и го забрани да се качва и иконата ще изчезне.
                            Мисля, че вече е изпуснал момента и gwx си е свършил работата и вече новата бозица е свалена - чака се само да цъкнеш и ще останеш учуден колко бързо ще се инсталира

                            Ясене - има дистрота, които пазят старите традиции и стандарти за местата на файловете
                            Екст4 на доста години, постоянно изпълняващ всичко в едно, в малък офис, евтин комп, мдрайд мирър на два диска от по 200Г - проблем 0, фрагментация - йок.
                            Само на ссх от последните келнери 2.4. Само един път сменян хардуер - от ддр1 на ддр2 Сега е на 4.0.5.

                            Ако искаш отвори нова тема, че да не цапаме тук за съвременностите
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Екст4 на доста години, постоянно изпълняващ всичко в едно, в малък офис, евтин комп, мдрайд мирър на два диска от по 200Г - проблем 0, фрагментация - йок.
                              Радвай се. То и аз имам такива инсталации ама не на всички им върви така.

                              А че има всякакви дистрибуции аз знам ама в общия случай се работи с това което клиентите искат (т.е. което са чували въобще).

                              И да, продължавам да твърдя че gnu/linux е най-малкото зло за повечето цели, ама това че е най-малкото зло не значи че изобщо е малко зло.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Застраховка няма никога и на нищо - са докато пиша и може да угасне
                                Но където съм ползвал екст4 не съм имал проблеми. Жената е повече от 4 години на лаптопа (и телевизор в кухнята, дефакто) с Дженту и няма никакви оплаквания. Но си трябва грижа - един-два пъти годишно й го взимам за ъпдейти.
                                Те си ползват и старата (мързи ме да мисля по тва време как се именуваше) init.d система и новите systemd. Някой ден трябва да седна да я науча и новата, че било съвременно, ръиъш ли...
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X