Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    При мене (с WIN10 от 5 август), след ъпдейт на Jawa "start menu and Cortana aren't working", а бастуните обещават: We'll try to fix it the next time you sign it", което се влачи 1-2 дни. Най ме дразни, че нямам интернет, но офис 2013 и скайп бачкат. Ще го чакам още малко и ако не се оправи, ще преинсталирам WIN7.
    Грешката се оказа моя - WIN10 е несъвместим с някои антивирусни програми и те блокират досадните реклами, а от там - и старт меню. Деинсталирах моя антивирус и вече 2-3 месеца сме доволни от мирната съвместна работа.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Ей това беше - край. Смея да твърдя, че положих неимоверни усилия само по причина, че таблета е с лицензионен Windows 10 Pro. Старият собственик го е ъпдейтнал от 8.1 Pro, минал е единият месец, в който може да се върне до 8.1 и сега си седи с 10 Pro. Минах го с програма за изчистване на шпионските глупости, но тези ъпдейти ми идват в повечко. Един ден по-късно си лежа и си браузвам, поглеждам нещо на телевизора за 20 минути, поглеждам таблета, а той вече се рестартира и отново се ъпдейтва. 10 минути чакане, за да мога да си го ползвам отново. Още от предния ъпдейт най-вероятно шпионските истории са върнати, така че си минавам на 8.1 хакнат. Жалко, че не мога да инсталирам 7.
      Няма ли възможност да се забранят ъпдейтите? Както беше в по-старите уиндоуси?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Мерси Гоблине за инфото относно изгледа на 8цата.Сега го инсталирах и стана екстра.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Няма ли възможност да се забранят ъпдейтите? Както беше в по-старите уиндоуси?
          Има, но не по нормалния начин. Половината неща в това недоразумение ги правя не по нормалния начин. А интерфейса, включая цветовата схема, си седят все така повече от дървени.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            и аз ъпрейтнах лаптопа и сега не мога да се оправя с домашната мрежа, ситуацията е следната:
            настолен РС с XP, към него в вързан принтер
            Лаптоп с WIN 7
            Laptop WIN 10

            искам от Лаптопа с WIN 10 да виждам принтера, както си беше докато същия лаптоп беше с 7-ца................ е, не става и не става, направих го член на workгрупата, но тава следното:

            на лаптопа с WIN 10, виждам шернатите документи на този с WIN 7, но не виждам стационарния и принтера
            на лаптопа с WIN 7 виждам стационарния, но не виждам 10-ката
            от стационарния виждам лаптопа с WIN 10 но нямам достъп до нищо
            излключвах антивирусни, фаерволи и какво ли не, всички съвети от нета пробвах и пак нъц......................къде бъркам?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Аз пък имам проблем с интернета . Постоянно спира и след като му дам да провери проблема ми казва това :

              One or more network protocols are missing on this computer

              Windows Sockets registry entries required for network connectivity are missing.

              Пробвах и с двата рутера които имам , все едно и също. Двата са доста стари , ама да са се повредили едновременно ....
              Някой някакви идеи ?

              Някой път се оправя , след рестарт на рутера , друг път след рестарт на компа .
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                На първо четене, аз бих форматирал диска с операционната с-ма и нова инсталация. WIN10 си намира драйвърите, но и с WIN7 е лесно.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  На първо четене, аз бих форматирал диска с операционната с-ма и нова инсталация. WIN10 си намира драйвърите, но и с WIN7 е лесно.
                  Това към мен ли е ?
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    май към всички.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Аз за преинсталация се сетих и сам , ама 10-та за сега си ме кефи , и понеже я ъпгрейднах от легална 7-а , не знам дали ще се получи номера пак. Апък игрите си ми харесват на Директния Хикс 11
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Ейййй, тия бозаджии са от нагли по-нагли! Налага ми се да инсталирам Интернет експлорър на ХР-то а те не ми дават да свалям нищо! Била прекратена поддръжката на ХР и IE8, и понеже били много загрижени за безопасността на моя компютър, трябвало задължително да направя ъпгрейд до Win10. Да-да ама не Натиснете снимката за да я уголемите

Име:(fu)_scaled_60.png
Прегледи:1
Размер:2.8 КБ
ID:5701560! Сега за срам и резил ще свалям IE8 от Арената!
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Windows 10 и личните ни данни


                          Тук не искам да говоря за това как изглежда Windows 10, за мен външния вид е изключително грозен, неконсистентен и му липса ергономичност, но това е субективно. По-интересното е, че приключи анализа на лицензионното споразумение с което просто се съгласяваме без да прочетем. Отне близо 4 дни на група юристи да се запознаят с него, и там пише някой много интересни неща. Едно от тях е, че Windows 10 ще събира следната информация за вас:

                          • Кой и кога е на компютъра – тоест всеки ще има профил. Има се предвид профил на някакви сървъри на MS а не локалният ви профил
                          • Колко време се използва компютъра
                          • Какво пишете по клавиатурата
                          • Кои програми сте отворили и какво правите в тях
                          • Всяко едно съобщение, независимо дали е по поща, чат или друга система
                          • Календари, бележки и букмаркове
                          • Камера, микрофон и периферия
                          • При наличие на биометрия, данните от биометричните сензори.

                          На практика Microsoft си заявяват директно, че ще събират всяка една възможна информация за вас, но никъде не се казва за какво ще се използва тази информация. Единствения текст по темата е нещо като „Информацията може да бъде използвана за защита на нашите партньори“. Кои са тези партньори, как ще се използва?
                          Ще си кажете, че може да изключите тези опции, нали все пак има някакви чекбоксове по настройките? Да ама не, в лиценза се споменава, че дори да ги изключите по-голяма част от тази информация пак ще се събира.
                          Другото интересно нещо е, че ключа за bitLocker, което е криптогравския механизъм на Windows 10 ще се съхранява в OneDrive. Това е безумно, всеки с достъп до OneDrive може да вземе ключа и да декриптира всичко. Това е като да оставите вълка да пази агнето.
                          Windows 10 също така ще съхранява ВСИЧКИ пароли в OneDrive. Всички!!! Не можете да го промените (е някой хакер ще намери начин, но за сега легално не можете)
                          Интересна е и концепцията за споделяне на пароли за WiFi. Ако аз и ти сме приятели, ти отидеш в някое заведение и запомниш WiFi паролата на това заведение, когато аз отида в същото заведение няма да има нужда да въвеждам парола, понеже моя Windows ще вземе паролата от твоя Windows. От уважение към интелекта ви няма да обяснявам колко е грешно това.
                          На практика не може просто да си качите Windows 10 в „самостоятелен“ режим. Трябва да е свързан с мрежата, и трябва да имате акаунт. Иначе много от нещата няма да работят както очаквате.
                          Windows 10 е нещо, което надминава нещата в 1984 на Оруел. Съвсем нагло Microsoft заявяват, че ще следят всяко едно нещо което правите или говорите 24/7.
                          Не, благодаря, аз ще си използвам Linux.
                          И ако някой от вас каже „Аз няма какво да крия“, моля ви, отидете и се застреляйте. Ще си направите услуга щом смятате, че това навлизане в личното пространство е нормално и ви препоръчвам да прочетете малко история, най-вече как са се сформирали тоталитарните строеве. Винаги подхода е един и същ, само технологията е различна.
                          И още едно нещо над което да помислите, един цитат от Уил Смит:
                          „Когато бях на 15 бях идиот, но бях идиот в анонимност. Сега всеки идиот на 15 остава следи в интернет, и тези следи ще го тормозят до края на живота му“
                          Малко уточнения

                          Горното не означава, че някой ще ви гледа през web камерата 24/7, или че всяко едно натискане на клавиш ще се записва. А може и точно това да означава. Точно това е проблема, не е ясно както точно ще се събира, и как ще се използва. Това което е ясно със сигурност е, че нямаме право да спираме събирането на телеметрични данни освен тези,които са налични за изключване в настройките. Няма описание каква друга информация се записва, къде се записва, кой я използва, за какво я използва нито пък да я изтрием.
                          Също така е ясно, че Microsoft може да инсталират отдалечено софтуер на компютрите ни, без наше знание и потвърждение.
                          Не може да спрем създаването на профил. Независимо дали ще искаме реклами или не, за нас ще се създава профил.
                          Все още не е напълно ясно как Microsoft се отнасят към криптогравските ключове и паролите, но експерти започват да се притесняват сериозно, а други експерти потриват ръце, защото май ще се отвори напълно нов пазар на измами със социално инженерство, най-вече към тези, които са решили да споделят WiFi паролите си.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Харесва ми. На чужд гъ... гръб, и 100 прозореца са малко...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Темата е за WIN 10, но държа да отбележа, че всичко това написано по-горе е 100% валидно и за останалите версии с някои уговорки за WIN XP... там не всичко е така... Тоест да не останете с грешни впечатления, че WIN 7 e по-различен де...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                А дали писалият статията ще спаси личните си данни с Линукс? Аз лично се съмнявам и в това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X