Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    При мен освен за интернет сърфиране, тексто- и снимкова обработка май за друго не ми трябва. Намерих прилични аналози като програми.

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
      Май всичко пак опира да работа/та.И обратната зависимост я има.Дай поне малка част от списъка с приложенията че ми стана интересно ?
      Иначе 10-та не става,все още е много млада и недоразвита.След 2003 сървър и ХП май нищо по добро нямат
      Понеже темата не е за вицове, ще те наругая в очите барем се освестиш дяволче

      Човек, който не му се дава пари за юбикуити а купува йофтин ТП Линк рутер сега се изходи, че Уин10 не ставал - извинявай, от коя гледна точка не става тъмно синьото на бутоните не ти става или за работа не става???

      Как така стотици хиляди хора са се набутали да работят с него и бизнес за милиарди е доверен на Уин 10 а на теб не ти става...

      Впрочем казвам ти го като човек, който преди години си вадеше хляба с Линукс, Юникс и Опън Сорс бизнес решения, сега линукс ползвам само да си форматирам някоя флашка, ползвам Линукс да ми клати Аруба приложенията и на рутери/суичове Юбикуити и до там, за всичко друго Уин от 7 до 2016 ми вършат повече от перфектна работа, става по-бързо, по-лесно и по-надежно от колкото под Линукс, това за средно сложни неща.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Без да съм чел цялата тема,кое средно сложно нещо ще повериш на уиндоус,преди 10 г.мислех че е невъзможно без уин,преди 7 с много усилия се разделих,от 5 г.не ползвам уин никъде ,освен на служебния лаптоп,чудя се как съм ползвал уиндоус.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          ..,преди 10 г.мислех че е невъзможно без уин..
          Малко преди това се чудех - въобще за какво е нужен, след като ДОС вършеше отлична работа на потребителите..
          Колкото и странно да е, продължавам да помня вътрешните команди, и мога да се оправям от команден ред.. За какво ли..

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Малко преди това се чудех - въобще за какво е нужен, след като ДОС вършеше отлична работа на потребителите..
            Колкото и странно да е, продължавам да помня вътрешните команди, и мога да се оправям от команден ред.. За какво ли..
            Е как за какво - можеш да си пуснеш офиса само като натиснеш уин+r и напишеш винворд
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Понеже темата не е за вицове, ще те наругая в очите барем се освестиш дяволче

              Човек, който не му се дава пари за юбикуити а купува йофтин ТП Линк рутер сега се изходи, че Уин10 не ставал - извинявай, от коя гледна точка не става тъмно синьото на бутоните не ти става или за работа не става???

              Как така стотици хиляди хора са се набутали да работят с него и бизнес за милиарди е доверен на Уин 10 а на теб не ти става...

              Впрочем казвам ти го като човек, който преди години си вадеше хляба с Линукс, Юникс и Опън Сорс бизнес решения, сега линукс ползвам само да си форматирам някоя флашка, ползвам Линукс да ми клати Аруба приложенията и на рутери/суичове Юбикуити и до там, за всичко друго Уин от 7 до 2016 ми вършат повече от перфектна работа, става по-бързо, по-лесно и по-надежно от колкото под Линукс, това за средно сложни неща.
              Да,все още не става.Това е моето лично мнение и не желая да ангажирам никого с него Защо за мен не става отговарям веднага директно,защото ми е тежък ( по лек от 8/7 но по тежък от ХП пак по мое мнение ) и главно защото програмите е приложенията с който исках да работя ми казаха,че не са съвместими ( все още ) с Уиндодоус 10.Аз не желая и нямам НУЖДА да си подменям нетбука ( asus eee pc 1000h ) и настолния компютър ( asus e350 deluxe) само заради това,че те не покриват системните изисквания на Уйндоус 10 или защото са "вече стари". Те работят неочакванно добре (за мен и мойте нужди) но със друга ОС,която напълно покрива мойте НУЖДИ и вкусове.Имам закупени във времето до момента 5 версий на Майкрософт ( не по мое желание,по задължение) ,който оценявам като пари дадени на вятъра

              Така специално за теб (и за другите като теб ) ще отговоря защо не юбикуити а йофтин ТП Линк рутер ? Ами примерно защото скъпите юбикуити ми продадоха нови устройства със неработещи портове който после продавачите им у нас отказаха да заменят ( но казаха че били от серия с дефектни портове . Но не е главното това ами защото под капака компонентите са почти идентични с тези на евтините тплинкове! Защо трябва да купувм Юбикуити/Микторик ОС-а (образно казано) като отдолу стой хардуера като на ТП-линк ? Те не ми дават свободата да работя с устройството както аз искам,те ме задължават да работя с устройтвото както ТЕ са преценили.Аз НЯМАМ нужда да си купувам NAS само заради едните бекъпи. Преценил съм,че за мен евтиния тплинк с 2-та си усб порта флашнат с опънврт ще ми (и върши) работа и то ще работи точно както аз искам да работи и ще прави точно това което ЖЕЛАЯ да прави.

              Аз все още ям хляб от администрация/съпорт.Ползвам линукс/бсд-та за сървъри,за рутери бсд-та,juniper за рутери и суйчове там където могат да си платят и имат нужда.За мен те работят по бързо ,по сигурно,по лесно мога да работя с тях от колкото под Уиндоус.Работя и с Уиндоус,главно правя инсталаций и настройвам ситемите,но до там.

              Межу другото в един друг форум от снощи има една тема за юбикуити,хората не могат да си пуснат порт базиран влан,така че ако можеш им помогни.
              Последно редактирано от FreeBSD; 29-02-16, 09:07.
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                Май всичко пак опира да работа/та.И обратната зависимост я има.Дай поне малка част от списъка с приложенията че ми стана интересно ?
                Иначе 10-та не става,все още е много млада и недоразвита.След 2003 сървър и ХП май нищо по добро нямат
                От тези, с които се занимавам често...

                - PhotoShop (Макар че има някои алтернативи, ама до сега не съм попаднал на нещо дето да има съвсем всичко)
                - SolidWorks (Това изобщо го няма за друго освен Windows)
                - AutoCAD (Това също)
                - 3D Studio (макар че с това отдавна не съм се занимавал и не знам как е хавата към момента)
                - CorelDraw
                - Altium Designer (програма за схеми и платки)
                - Безбройни нашенски си програмчета за счетоводство, ТРЗ, HR, и т.н.
                - Всичко от MS Office пакета, ако съдържанието вътре е малко по-изчекнато.

                Има и още много, ама за тия се сещам, понеже често са ми в полезрението. Някои вървят що-годе читаво под виртуалки, някои изобщо не вървят, трети дават гъгове под WINE, четвърти вървят 20-ина пъти по-бавно...

                Изобщо, куп големи програми, започнати отдавна като Windows проекти, станали "класика в жанра", които към днешна дата по една или друга причина пиха изискали сериозен времеви и финансов ресурс за пренаписване за друга система.

                Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                нетбука ( asus eee pc 1000h ) и настолния компютър ( asus e350 deluxe)

                И какво сериозно търкаляш на тия архаизми? Към днешна дата такъв хардуер по всякакви критерии е меко казано смешен. Иначе да - linux върви и на значително по-слаби машини.
                Последно редактирано от sparkybg; 29-02-16, 09:34.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Това че някой е успял да си инсталира "убунту и сие" и е доволен, не значи че е щял да се справи със същата задача по времето когато се е появил прозорец хп...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ....
                    Тегли са и сметката накрая
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      Тегли са и сметката накрая
                      Това не го разбрах. Сметката за кое?

                      Посочените горе ги използвам за хоби цели и пари от тях не изкарвам. Изкарвам пари с Visual Studio 2015 Community (с разните IDE-та и прочие истории под Linux също е тотална каша) и неща покрай него. За момента се вмествам в критериите за free версиите, но като дойде времето да не се - сметката е нещо като 1500-2000 долара + около 400-500 годишно за обновяване. Средно сметката за поддържане на техника и легален софтуер за това, с което си изкарвам хляба, е около 1000лв. годишно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Май всичко пак опира да работа/приложение, както казах.Аз съм далеч от дизайна и нямам поглед как стоят нещата със инструменти/софтуерна поддръжка,но щом казваш че няма алтернатива го приемам.MS Office си има аналози,но не знам дали ще ти покриват изискванията.Междувпрочем скоро на един приятел доктор,инсталирах лаптопа с линукс и си работи с опънофиса,казва че не намира някаква разлика с MS Office.
                        На архаизмите нищо не търкалям,ползвам си ги за всекидневна отдалечена работа,поща,брауз,имейджи разни,компилиране,терминал.Като хардуер са нормални (по мое виждане) ,нямал съм аварий през годините.Нетбука е купуван през 2008-а и на мен ми е интересно как още работи при положение че не му е сменено нищо друго освен клавиатурата и вентилатора.
                        На мен пък ми е ясно за какво ще се ползват тия 8гб рам и 1Тб хард на лаптоп/пц от един домашен потребител ?
                        Use since:
                        OpenBSD 3.x
                        FreeBSD 4.x
                        Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          От тези, с които се занимавам често...

                          - PhotoShop (Макар че има някои алтернативи, ама до сега не съм попаднал на нещо дето да има съвсем всичко)
                          - SolidWorks (Това изобщо го няма за друго освен Windows)
                          - AutoCAD (Това също)
                          - 3D Studio (макар че с това отдавна не съм се занимавал и не знам как е хавата към момента)
                          - CorelDraw
                          - Altium Designer (програма за схеми и платки)
                          - Безбройни нашенски си програмчета за счетоводство, ТРЗ, HR, и т.н.
                          - Всичко от MS Office пакета, ако съдържанието вътре е малко по-изчекнато.
                          ...
                          За почти всички знам аналози за Линукс. Вероятно може да се скалъпи комбинация, която ще ти върши работа. Ама си изброил множество от изконно Windows-ки програми, и не ти се занимава да минаваш на друго. Това е все едно просто да решиш, че само Windows ти върши работа, без обяснения, парите са си твои, правото си е твое.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Ми аз съм с 16RAM, 256GB SSD + терабайт обикновен диск. Като заредиш някакъв сложен детайл в Soliworks например, много бързо разбираш за какво ти е толкова памет. Орделно дето като се случи да имаш 3-4 отворени софтуера - пак така. Работи на порядък по-гладко, вместо да висиш да го чакаш да си претака данните между памет и диск постоянно.

                            Колкото до диска - един филм с хубаво качество е 6-8GB, един сериозен инсталиран софт стига до 30, примерно. Ако сложиш и някоя и друга игра (които под Linux отново никакви ги няма), и терабайта взел та свършил.

                            А за доктора съм сигурен че не намира разлика в офиса. То и с алтернативите на PhotoShop е така в общия случай - уж си има всичко, ама като ди дотрябва да направиш нещо и прочетеш някой и друг форум как се прави, се оказва че има "почти" всичко, ма не и точно това, дето ти трябва.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              За почти всички знам аналози за Линукс.
                              И по-точно? И особено за CAD, конкретно SolidWorks. Говоря не за такива, дето вършат същото, а и които успешно отварят, обработват и записват читави файлове в съответния формат, които да можеш да едитваш нормално с оригиналът след това. Пробвано е, вЕрвай ми. И резултатите са трагични. От горния списък бих се съгласил че има що-годе аналози на CorelCraw, PhotoShop и част от Office пакета, ама пак - до момента в който не ти потрябва нещо специфично.

                              Отделно дето за масови и наложили се продукти информация из интернет има бол за всичко, дори и супер сложни и специфични неща, а за софтуер писан от група индийски програмисти в Долно Нанагорнище в общия случай има 1-2 постни форума, иначе може и да е много добър, докато правиш нещата от примерите в Help-а.
                              Последно редактирано от sparkybg; 29-02-16, 11:40.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Придържаки се към темата - трябва да споменем, че SW са предпочели да пишат само за боза си е и призната тяхна грешка
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X