Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус относно Bluetooth ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Казус относно Bluetooth ?!?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Опитах с различен пин и дава грешка, pair-ва се само с 1234, което ме навежда наД мисълта, че блутута комуникира успешно с устройството. Грешката става някъде м/у Делфито и уиндоуса...
    Не, колега не мисля, че това ти е проблема. Ако беше това каквото и да подаваш щеше да отказва. Проблема ти (от летящ старт) е най-вероятно FlexType-а, който може би имаш инсталиран? Това което описваш е проблем с кодировките - често го предизвикват различни сакати кирилизатори (начело с "любимият" ми FlexType). Пробвай да му зададеш например нещо, като q1w2 - само за пробата. Ако не стане опитай с 0987 например.

    Коментар


    • #17
      От: Казус относно Bluetooth ?!?

      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
      Не, колега не мисля, че това ти е проблема. Ако беше това каквото и да подаваш щеше да отказва. Проблема ти (от летящ старт) е най-вероятно FlexType-а, който може би имаш инсталиран? Това което описваш е проблем с кодировките - често го предизвикват различни сакати кирилизатори (начело с "любимият" ми FlexType). Пробвай да му зададеш например нещо, като q1w2 - само за пробата. Ако не стане опитай с 0987 например.
      Flextype НЕ ползвам. Компортовете са със същите настройки като на работещия лаптоп

      И пак казвам устройството се pair-ва успешно с 2 порта incoming и outgoing.

      - докинга е разкачен. Номерата на портовете са идентични.
      Последно редактирано от I.Stoyanov; 29-03-15, 22:02.

      Коментар


      • #18
        От: Казус относно Bluetooth ?!?

        Аз нещо съвсем се обърках - последно работи ли тоя Bluetooth или не? Какво представлява гореспоменатото Делфи и за какво служи? Освен това тества ли това, което попитах?

        Коментар


        • #19
          От: Казус относно Bluetooth ?!?

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Аз нещо съвсем се обърках - последно работи ли тоя Bluetooth или не? Какво представлява гореспоменатото Делфи и за какво служи? Освен това тества ли това, което попитах?
          Делфи - софтуер за автомобилна диагностика.
          За да се свърже компютъра с съответния автомобил му е необходимо декодиращо устройство - Autocom CDP, което "дешифрира" различните K , L CAN и тнт. протоколи. Устройството работи с кабел или с блутут - работи тъй като на другият ми лаптоп няма грижи чрез блутут връзка. На проблемния лаптоп работи само с кабели.
          Блутута на проблемния лаптопа е вграден - работи тъй като разни други блутут устройства се свързват и изпълняват команди.
          С външен USB стик полужението е идентично - pair-ва се със съответните драйвъри и ком портове но програмата Делфи не го открива. Всичко е настроено и инсталирано като на работещия лаптоп. След N - преинсталации на операционната система и на програмата и на драйвърите - same sh@t.
          Пробвах това дето предлагаш - пише грешен код. Само с 1234 става !

          Коментар


          • #20
            От: Казус относно Bluetooth ?!?

            Веднъж съм пипал Делфи и имам спомен, че се занимавах доста за да подкарам блутута. Имаше някаква процедура по опознаване на самия четец. Задаваха се ком портовете и тая гад почваше да качва нещо като фирмуеар на четеца и така се "запознаваха". Може и да се бъркам!

            Коментар


            • #21
              От: Казус относно Bluetooth ?!?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Само с 1234 става !
              Може да се окаже изискване от самото Делфи. Няма да е първият случай. По принцип кода се задава на ниво операционна система, но ако отсреща софтуера очаква определен код резултата е точно такъв - pair-ва се, но апликацията отказва да достъпи Bluetooth-а.

              //EDIT: виж в настройките на самото приложение - може би там има нещо, което да помогне в тази посока.
              Последно редактирано от господин никой; 30-03-15, 09:33. Причина: EDIT

              Коментар


              • #22
                От: Казус относно Bluetooth ?!?

                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                Може да се окаже изискване от самото Делфи. Няма да е първият случай. По принцип кода се задава на ниво операционна система, но ако отсреща софтуера очаква определен код резултата е точно такъв - pair-ва се, но апликацията отказва да достъпи Bluetooth-а.

                //EDIT: виж в настройките на самото приложение - може би там има нещо, което да помогне в тази посока.
                Проблемът е че приложението е изключително посТно от към настройки. Няма никакви опции - само да търси по кабел или по блутут. Кода който търси е 1234 доаега с него не е имало никакви проблеми.
                Firmware - е ъпдейтнат по кабел. Той се ъпдейтва само при първоначално свързване на устройството с програмата (като го закупиш). После няма нужда..

                Коментар


                • #23
                  От: Казус относно Bluetooth ?!?

                  Не съм виждал как изглежда това устройство към което се свързваш, но на мен ми изглежда, че проблема е там, а не при комп.
                  Имаш ли някаква опция за рестарт при него? Да не би да е си жерта на кофти съвпадение Моля, покажи нещо повече за устройството

                  Коментар


                  • #24
                    От: Казус относно Bluetooth ?!?

                    Тук гледам има нещо подобно на твоето.
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Казус относно Bluetooth ?!?

                      Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                      Тук гледам има нещо подобно на твоето.
                      Ясно е че нещо с уиндоус а се е наср@ло. Ма какво да се прави трябва да ми е гадно

                      Коментар


                      • #26
                        От: Казус относно Bluetooth ?!?

                        Пробвай да изтриеш всички здвоени устройства и тогава пробвай да се канектнеш като се вкараш въпросната парола 1234.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Казус относно Bluetooth ?!?

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Ясно е че нещо с уиндоус а се е наср@ло. Ма какво да се прави трябва да ми е гадно
                          Триеш и пак докато стане. Аз си играя с едно Galletto 1260 ама и аз май омазах драйверите нещо та и аз май ша трия.
                          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                          Коментар


                          • #28
                            От: Казус относно Bluetooth ?!?

                            Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                            Пробвай да изтриеш всички здвоени устройства и тогава пробвай да се канектнеш като се вкараш въпросната парола 1234.
                            Пробвано - не важи

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X