Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус относно Bluetooth ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Казус относно Bluetooth ?!?

    Такаа, досега не ми се е налагало да пиша подобни теми, тъй като за добро или не чак толкова, имам обща представа от компютри, софтуер и хардуер. Но ето как от 3 дни имам нерешим казус. Ще се опитам да опиша максимално подробно всяко действие което опитвам, както и цялата история.

    Всичко започна така - преди 3 дни реших да бодна още малко РАМ на работното лаптопче (IBM X61 - win& x64), до момента бе с 3 Gb (2+1), като идеята беше да подменя малката плочка с още една 2Gb. Естествено, по закона на гадостите лаптопа беше в хибернация при подмяната на плочките - моля да се въздържите от коментар, достатъчни са личните ми упреци . Както и да е, лаптопа не искаше да стартира с 2+2Gb рам. След рестарт на биоса, който е последната версия от сайта на производителя, нещата не се промениха. Сложих си обратно старата плочка от 1Gb и стартирах машината - е естествено Уиндоуса зарждаше но след това син екран... Хмм викам си да се е@а в тъпата зелка. След безбройни опити за систем рестор, преинсталирах. ВИкам си - поне да извлека нещо полезно от цялата история и да сложа 32 битова система, че с някой специализирани софтуери имах проблем на 64-те бита. Преинсталирах на чисто както си му е реда, инсталирах драйвърите(същите които бяха на предишната операционна система, само че 32-битовите им версии) И ГРЕДА !!!
    Една от най-ценните ми и използвани програми е Delphi (за автодиагностика). С инсталацията на програмата проблеми нямам, нито с работата й, ообаче хардуерното устройство което комуникира с автомобила и лаптопа има възможност за жична (USB) и безжична (bluetooth) връзка. Досега винаги съм си ползвал безжичното, тъй като ми дава свобода на действие около автомобила, пък и USB кабелите сгъват често.

    Та проблемът е следния:
    - най-новите драйвъри за вградения блуту приемник, добавям устройството успешно към devices, но програмата (Delphi) не го открива и не може да осъществи връзка.
    - правих 3 преинсталации (32 и64 бита) от тогава с различни уиндоуси и все едно и също .
    - хардуерното устройство работи (на другия лаптоп се връзва мигновенно)..
    - сравних драйвърите на компортовете от двата лаптопа - съвпадат !!!
    И накрая за капак с външен блуту приемик тип пишк@, отново с коректните драйвъри за него - програмата не засича устройството .

    До преди случката с рам-та всичко работеше и с двата блутута. Всичко в биоса е на default, като блутута е активиран.
    Моля, някой да даде жокер, че изпаднах в делириум

  • #2
    От: Казус относно Bluetooth ?!?

    Fn + компютърчето с антенките? Ако не помогне инсталирай ThinkVantage Access Connections и от него разреши блутута ра работи наистина.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
    Suzuki Grand Vitara 1.6
    LZ1ZPM

    Коментар


    • #3
      От: Казус относно Bluetooth ?!?

      Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
      Fn + компютърчето с антенките? Ако не помогне инсталирай ThinkVantage Access Connections и от него разреши блутута ра работи наистина.
      Забравил съм да го напиша - Fn+F5 и включвам блутута , дефакто намира устройството и го добавя инсталирайки драйвърите му. Ообаче програмата не го открива...

      Коментар


      • #4
        От: Казус относно Bluetooth ?!?

        Ползата от смяната на 3гб с 4гб при 32 битова система е близка до нула.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: Казус относно Bluetooth ?!?

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          Ползата от смяната на 3гб с 4гб при 32 битова система е близка до нула.
          Моля само насоки по казуса. Ако си прочел Фнимателно - лаптопа беше с x64. След като всичко се оср@ и лаптопа НЕ палеше с 2x2 плочки си върнах старата конфигурация 2+1 и реших да мина на 32 бита...
          В момента е с 32 битов уиндоус и 3гб Рам !!!

          Коментар


          • #6
            От: Казус относно Bluetooth ?!?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Забравил съм да го напиша - Fn+F5 и включвам блутута , дефакто намира устройството и го добавя инсталирайки драйвърите му. Ообаче програмата не го открива...
            Fn+F5 (или копчето когато го има) е така наречения Hardware Kill Switch. Има обаче още един: Software Kill Switch. Та точно тоя Software трябва да активираш с ThinkVantage Access (обикновенно еднократно, машината си помни че е било разрешено радиото ). PS: В момента при теб положението е такова:
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
            Suzuki Grand Vitara 1.6
            LZ1ZPM

            Коментар


            • #7
              От: Казус относно Bluetooth ?!?

              Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
              Fn+F5 (или копчето когато го има) е така наречения Hardware Kill Switch. Има обаче още един: Software Kill Switch. Та точно тоя Software трябва да активираш с ThinkVantage Access (обикновенно еднократно, машината си помни че е било разрешено радиото ). PS: В момента при теб положението е такова:
              При мене е точно така като на снимкаата и ви-фи то и блутута са ОN.
              А защо не иска да работи с външния USB стик ?

              Коментар


              • #8
                От: Казус относно Bluetooth ?!?

                Пробвай да изключиш Uac както и да стартираш делфито като administrator. Може би е нещо свързано със сериините номера.
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  От: Казус относно Bluetooth ?!?

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  При мене е точно така като на снимкаата и ви-фи то и блутута са ОN.
                  Ако наистина са точно както на снимката, то блутута като устройсто е включен, но радиото му не е. Трява и двете кръгли икони в дясно да позеленеят.
                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  А защо не иска да работи с външния USB стик ?
                  Това устройсто Pair-ва ли се изобщо? А при Pair-ване иска ли PIN? А след потвърждение на PIN-а Windows-а дава ли индикация че инсталира Bluetooth COM порт? Ако всичко е 'да', то в 'My bluetooth нещо си' трябва да го виждаш това устройство, и като кликнеш на него трябва да видиш и кой COM порт му е присвоен.
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                  Suzuki Grand Vitara 1.6
                  LZ1ZPM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Казус относно Bluetooth ?!?

                    Може ли малко повече инфо за Uac? Доколкото знам това е user account control , но как се изключва ?
                    Устройството се pair-ва. Интересното е че с код 1234 и без без код пак се pair-ва. Дава му 2 ком пора - incoming и outgoing или нещо от сорта. Като дам properties на присвоените комове ми изкарва драйвъри като на другия (работещ) лаптоп.
                    Стартирам като админ - няма ефект ...
                    Вече съм изтощен и изчерпан. Днес пак цял ден утрепах за между другото с един блутут !?!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Казус относно Bluetooth ?!?

                      ИМах предвид сериините номера на делфито.

                      Ако версията на дефлито е същата , можеш ли да кажеш какво се случва като изпълниш точка номер 13 от следния линк.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Казус относно Bluetooth ?!?

                        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                        ИМах предвид сериините номера на делфито.

                        Ако версията на дефлито е същата , можеш ли да кажеш какво се случва като изпълниш точка номер 13 от следния линк.
                        Делфито е със сериен номер 20418. По точка 13 от линка - firmware е упдейтнат чрес USB то.
                        Ако дам тест през USB , делфито е закачено към 12 волта го огкрива веднага и пише SUCCESSFULL. Работи си безгрижно. На блутут никой по горната процедеура като му задавам да търси блутут и search (демек по всички параграфи) пак нищо - no VCI found.
                        Пак да припомня че другия лаптоп е със същия уиндоус (само че x64). Всичко инсталирано по същия начин. Открива делфито безгрижно с кабел и с блутут....
                        Нямам никаква идея вече какво да правя /¿\

                        Коментар


                        • #13
                          От: Казус относно Bluetooth ?!?

                          Имам един китайски блутут ELM327 който се държи по същия начин. Pair-ва се и без и със произволен PIN ( и инсталира COM порт ) и след това няма комуникация. За да проработи трябва да го изтрия и да го pair-на с правилния PIN код, при това в рамките на 30-тина секунди, след като е включен в колата.
                          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                          Suzuki Grand Vitara 1.6
                          LZ1ZPM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Казус относно Bluetooth ?!?

                            Опитах с различен пин и дава грешка, pair-ва се само с 1234, което ме навежда наД мисълта, че блутута комуникира успешно с устройството. Грешката става някъде м/у Делфито и уиндоуса...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Казус относно Bluetooth ?!?

                              колега провери си настройкте на 'ком' порта на БТ, скорости четност, номер... уеднакви ги с работещия комп, програмата (ОБС БТ) може да не може да се разбере с ком порта на ПЦ, ако си на докинг станция я откачи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X