Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъп проблем със захранването на HP650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тъп проблем със захранването на HP650

    Дел в никакъв случай, освен ако не е "извънземната" серия ;-)

    Аз пък ти препоръчвам пак НР, но тоя път пробвай Probook серията.
    Аз имам само НР лаптопи, първия nx6325, бачка безгрешка, а е на повече от 7 години, после взехме НР пробук 4510s, откраднаха го, но сигурно още работи ...., сега от 2-3 години насам пак пробук 47 нещо си (17 инчов), никакви грижи и с него.
    При тебе такъв ти бил късмета, те една с друга бройките не си приличат :-)

    Забравих да спомена, почти 8 години работих в центъра на града в оторизиран сервиз на нр, делл, самсунг, бенк, тошиба, фуджицу. От тия само НР стават, и то не всички серии разбира се.
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #32
      От: Тъп проблем със захранването на HP650

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Едното e имало anti spill keyboard - другото не. Естествено ти е ясно при кои я има тая глезотия и при кои - не . Точно някъде там беше границата едно време - при 2те хиляди лева... Сега при нас е някъде на около 750$-то стъпало, в България не знам в кой ценови клас се пада това.

      Някой ден сигурно (ако още има лаптопи) всички ще са anti-spill и с магнитен джак за зарядното, ама да видим кога ще е и дали ще е...

      И в общи линии - заради батерия не се отказвай от марка. Не за друго но малко останаха. От изброените марки - acer съм го пробвал за теб - стой далеч. Леновото си остава леново, от панасониците само tough серията (на обикновен ми е горял сериен порт по подъл и скрит начин), и то какво остана...

      Имам таблет, дето едва ли ще му стане нещо ако го накисна в кофа с вода, но не ми е удобен за работа по обекти.
      И да, 60-ката имаше дренаж

      Един колега преди малко ми вкара доста разумно предложение за Леново, пак Т-серия, и май-май колкото повече го мисля, толкова повече ми харесва.

      Ейсера - просто имам много малък досег с тая марка (10тина машини за по час, повечето съвсем нови за първа инсталация и 2-3 падали от много високо) и нямам реални впечатления от по-дългосрочна употреба. Затова ще приема думите ти и няма да си правя излишни експерименти.

      @HD: Знам, че си фен на марката Като цяло от бизнес-серията нямам сериозни оплаквания (има 2-3 в офиса и още толкова по приятели), но пък все са много пазени. А при мен "много пазен" няма как да бъде по дефиниция. Не, че ги троша умишлено де, просто условията са такива. Отделно, че с новите про-буци съм брал известни ядове, които никак не отговарят на цената на изделието - и с батерии и с редовна 'загуба' на периферни устройства (основно тъчпада и WiFi). Варно, все са били на Win, ама не съм им фен и това е.
      Последно редактирано от tef4o; 23-03-15, 17:59.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: Тъп проблем със захранването на HP650

        На ейсъра основно съм недоволен от изпадащи клавиши от клавиатурата (сменяема лесно и евтино като се изключат отвратните пластинки които трябва да се натиснат), но най-вече от пантите на екрана които се чупят лесно, сменят трудно, но за сметка на това са скъпи . Иначе работят.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #34
          От: Тъп проблем със захранването на HP650

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          ..., но най-вече от пантите на екрана които се чупят лесно, сменят трудно, но за сметка на това са скъпи . Иначе работят.
          И смяната на тия панти също е скъпа.

          Сменяме с удоволствие!
          Често и по много.

          Коментар


          • #35
            От: Тъп проблем със захранването на HP650

            Подкрепям мнението на Glow относно ThinkPad , конкретно T серията . Аргументи :
            1. хардуера пост 28 + корпус от магнезиева сплав
            2. перфектна софтуерна поддръжка / Linux FreeBSD /
            3. Много лесен за обслужване - бърз и удобен достъп до всички компоненти

            Като илюстрация линк към един проект за управление на батерия и други ресурси
            http://linrunner.de/en/tlp/docs/tlp-...anagement.html
            Ежедневно използвам X220 като нормална работна станция(OS Linux) ,а като web,DB,minidlna,Wifi AP и рутер - Т400 (OS FreeBSD 10.1)

            Има и недостатъци :
            1. Високо тегло T400
            2. И проблема с летищните власти корпус от магнезиева сплав
            3. "Дървен" дизайн - не е мое твърдение
            Последно редактирано от chataloff; 23-03-15, 20:44.
            LZ1UFS

            Коментар


            • #36
              От: Тъп проблем със захранването на HP650

              Тая тема ще стане много расистка, но...
              Преди 2-3 години отивам при един клиент да настройвам разни неща. Вадя X201-таблет(и в момента съм с него) и нещо цъкам там по техниките.... Ония се върти около мене и вика:
              – Абее да те питам, тоя лаптоп много ли е стар, или само така изглежда? Щото съм виждал и при други хора и се чудя защо ги купуват.
              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

              Коментар


              • #37
                От: Тъп проблем със захранването на HP650

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                То е според личния опит - 6 лаптопа в последните 10 години - 3 Ейсъра, 1 Тошиба, 2 НР - в момента работят само последните 2, а са по-стари от другите , с изключение на първия Ейсър, който е доайен в колекцията, но това не му пречи да не работи.
                Едното НР претърпя даже автокатастрофа, доста тежка и го бяха отписали като тоталка, ама тръгна с моя помощ.
                Мале 6 лаптопа за 10 години...
                В момента се продават маркови лаптопи на по 6-8 години, и единствения им проблем е поустарелия хардуер...

                Коментар


                • #38
                  От: Тъп проблем със захранването на HP650

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  ...от панасониците само tough серията (на обикновен ми е горял сериен порт по подъл и скрит начин), и то какво остана...
                  Че те кога са имали други?
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тъп проблем със захранването на HP650

                    Значи и на други марки започнаха да дават проблми тия прослувути "чипове". Каквото и да си купуваш си го земи с идеята, че си е еднодневка вече. Е, има малко ( ама много малко) изключения, ама па цените са леко "дразнещи". Например преди 5-6 години дадох 800 евра за 8 инчов нетбуук Интел ( да. чист интел ) , уж противоударен и при първото по-сериозно падане се разби тъчскриина. Верно, че още работи и е падал стотици пъти, ама някакси сега въртящия екран с функция таблет си останаха няколкостоин излишни евро... Абе за работа "по-айляшки" май само тъфбуука си истана ( и няколко много бутикови други изпълнения, ма не си струва и да ги споменаваме). За производителността на панасониците хич не съм съгласен. Ще се учудиш от разликата на хартия и на практика. В положителна посока. Ма моя последния го зарязах в Латвия да не го плащам като свръхтегло с една от лоу кост компаниите ( не знам смешно ли е или плачевно) . Следващата ми работна машинка като се предаде тоя интел ше е пак тъфбуук. Слаб на книга, ма непребиваем.
                    Иначе за НР - имам си тука из безпорядъка от машини и един пробуук на 8 години май и си бачка ли бачка. Най-странното ( и приятно) че каквото и да му хвърля не иска драйвъри допълнителни, не виси, не роптае... Иначе първия ми тъфбуук едно време ( вече не му помня точния номер) беше с 64 рам и въртеше експи прозорец. Даже и филми си гледах без да сече. Това за производителността. Ама там като го разглобиш и гледаш едни приятни железа вътре. И работят.
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тъп проблем със захранването на HP650

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Че те кога са имали други?
                      Май ще се окажеш прав... Дали не беше Тошиба тоя с проблемния сериен порт не помня вече...
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X