Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъп проблем със захранването на HP650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тъп проблем със захранването на HP650

    От 2-3 седмици работното ми добиче, HP650, започна да прави един много тъп проблем - когато е на батерия и батерията падне под 88%, просто си самонабива един shutdown и до там.
    Самата батерия е ОК - на пуснат WiFi и средна яркост на дисплея, от 100% до 88% пада за около 45 минути, което за 2 годишна батерия е повече от добре. Тя не е и тормозена особено.
    Първоначално си мислех, че номерата ми ги прави операционната система (Mint16), обаче след 2-3 проби установих, че всъщност сигнала за гасене си идва директно от BIOS, без знначение от ОС и дали изобщо има работеща ОС.

    Още по-тъпото е, че когато веднъж го зарязах 2 дена на стенд-бай, след като го пуснах (без да е закачен на зарядно), машинката си тръгна, като показваше батерия 45% или някъде там. И съвсем изправно си работи около час и половина, преди да се размрънка, че нЕма ток.

    От 3-4 дена започна да прави още една магария - на включено зарядно, много рядко вдига до 100%. Държи около 97 или 98%, понякога 96. Разменял съм зарядните, все тая. На друга машина моето си работи перфектно, друго на моя лаптоп - същата диващина.

    Мерих напрежението на батерията - ОК.

    Имам съмнение, че някъде някой тъп кондензатор е дал фира, но на първо четене не можах да се ориентирам кой точно и дали е на дъното или някъде из батерията. В смисъл - батерията не съм я отварял, а наблизо нямам подръка същия модел за проба.

    А, да, лаптопа все още е в гаранция, но от дилърите така яко ми вдигнаха кръвното, че накрая им предадох всички хубави пожелания за майки, жени, дъщери, лели и прочее близки роднини и си тръгнах.

    Въпросите ми са два:
    1. Някой имал ли е подобен проблем или този път аз съм "късметлията".
    2. Дъно ли батерия?

    Приемам и предположения и разсъждения

    П.П. Изключая тая тъпня, всичко по машинката си работи правилно и без забележки. Вярно, че му е време за смяна, но ще е добре да изкара още поне няколко месеца, че в момента финансовите приоритети са други...

    П.П.П. Ъпдейтнал съм BIOS с последната версия, промяна няма. Между другото, BIOSа си му е много тъп и леко бъгав по рождение.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    Re: Тъп проблем със захранването на HP650

    Това си е живо гадаене, но симптомите са на заминала батерия.

    Коментар


    • #3
      От: Тъп проблем със захранването на HP650

      Залагам на батерия по екзотични причини - подобен скорошен шантав проблем с фотоапарат и оригиналната му батерия.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Тъп проблем със захранването на HP650

        Подкрепям за батерия. Просто си отива в момента но не се е прецакала съвсем. Някой HP лаптопи като го пуснеш и натиснеш ESC има разни тестове и едно за калибрация на батерията или за тест на батерията беше. Пробвай и това ако ти се зареди де http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/p...r_na-c00821536

        Коментар


        • #5
          От: Тъп проблем със захранването на HP650

          Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
          ... Пробвай и това ако ти се зареди де http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/p...r_na-c00821536
          "download and install HP Support Assistant for Windows " е те тука ме загубиха за каузата. Нямам Windows на тая машина, нямам и намерение тепърва да качвам.

          Ей сега ще разръчкам биоса (той ми е на искейп), макар, че нямам спомен да има нещо подобно, но може да съм пропуснал.

          Чудно ми е друго, що ако е скапана батерията, си пада със същата скорост, с която и като нова? Е, с косъм по-бързо де, но наистина със съвсем, съвсем малко.

          Иначе ще се радвам да е батерия, че колкото и да е смотана машинката, се оказа достатъчно корава да издържи като работно добиче по обектите досега и малко ми свиди да го хвърля
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Тъп проблем със захранването на HP650

            Това е някаква тотална простотия. Батерията като химични елементи е абсолютно здрава. Писна ми, отворих, мерих, товарих - перфектна.

            Подозирам, че всичката или поне повечето от електрониката, натикана в батерията ,следи кога и колко заряд има в наличност и дали евентуално не е прегряла. Предполагам, също така, че 'излишните' 4 пина на куплунга на батерията са някаква нещастна серийна комуникация, която просто от време на време прекъсва или поне бълва грешни данни. И цялата диващина е от там. Все още не се сеща как да определя коя страна на споменатата комуникация не е в ред обаче - на батерията или на дъното.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Тъп проблем със захранването на HP650

              Батерията се е разкалибрирала и това е всичко. Намери начин да я източиш докрай и нещата ще потръгнат.

              Е, може и да не потръгнат ама пробвай първо това.

              Коментар


              • #8
                От: Тъп проблем със захранването на HP650

                Има някакъв мноо гаден чип в електрониката на батерията. Напрежение си държат елементите, ма електрониката не дава... Някъде във Варна и още някъде май имаше някой дето му се занимава да ги презаписва, ама при цената на китайските батерии е доста излишно. Ако имаше "прозорец" отдавана да ти беше скъсала нервите със съобщения. че батерията е за смяна. Уж записа е за брой цикли, ама според мен и няколко техника до които опирам за хардуерни проблеми май записа е за период от време. Период, който много странно настъпва след евентуалната гаранция + до година докато остарее модела и няма да е на пазара вече. Мъчихме няколко батерии, ама безуспешно. При НР май първи започнаха с тия записи. Ама гледам напоследък и другите го правят вече. Просто си на началния стадии на процеса. Скоро не мисля, че ще има лаптоп на който батерията да издържи над две години. Най ми е жал за хора дето се тръшкат "е, как нали си вадя батерията да не я развалям" и пак им се налага да вземат нова. Какво да се прави. Искахме капитализъм - е, ето го в чист вариант .
                След време започва и проблема с куплунга за зарядното и неотчитането му като го включиш между другото при тия НР та. Лесно се лекува с натиск и задържане докато го отчете. При прекъсване на тока колкото и да е за кратко пак започват проблеми с неотчитането на зарядното. И пак една въртележка батерия, биоси, зарядни..... Ама китайския бей да е жив и здрав. Имаме няколко работни коне НР на които даже и дисплеи им сменихме. Толкова си ги обичам заради матовата матрица....
                висете отпуснато

                Коментар


                • #9
                  От: Тъп проблем със захранването на HP650

                  На ThinkPad-а за 5 години ми се е случвало два пъти, контролера в самата батерия оглупява и твърди че е напълно заредена, въпреки че не е.
                  Лекувам го по следния начин ( моя лаптоп също никога не е виждал windows ):
                  Включвам го да работи, деактивирам всякакви хибернации и заспивания и го оставям да работи с минимална яркост на екрана. Като се угаси го пускам пак. Така поне 5-6 пъти докато лаптопа откаже напълно да се включва. Ако операционната система настоява да се shutdown-ва, при пускането го вкарай в bios-а и го оставяй докато се угаси.
                  След това както си е угасен го включвам на адаптера и го оставям цяла нощ. На сутринта батерията е напълно заредена и пак си издържа нормалните 4+ часа работа.
                  Батерията си е оригиналната, в момента на 5 и половина години и капацитета и е 89%.
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                  Suzuki Grand Vitara 1.6
                  LZ1ZPM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тъп проблем със захранването на HP650

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Батерията се е разкалибрирала и това е всичко. Намери начин да я източиш докрай и нещата ще потръгнат.

                    Е, може и да не потръгнат ама пробвай първо това.
                    Мина ми през ум, не съм го правил, но ще пробвам.

                    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                    Има някакъв мноо гаден чип в електрониката на батерията. Напрежение си държат елементите, ма електрониката не дава... ....
                    То да беше един... цели 5 парчета са. Днес няма да е, че вече ми се спи, но тия дни, ако не помогне на Ясен 'лекарството', ще проверя какво става, ако изобщо изрина комуникацията между батерията е останалата част.

                    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                    ... "е, как нали си вадя батерията да не я развалям" ....
                    Това винаги ми е било много странно, да не кажа че си е направо неусвестна глупост, но за съжаление си прав, доста хора го правят.

                    Иначе - ако е сигура батерията - 50тина кинта е, дет' се вика: к'во му плащаш. Все още имам леки притеснения да не се окаже дънце, но май вече ми писна твърде много, за да ми пука...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тъп проблем със захранването на HP650

                      А без батерия как е положението?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тъп проблем със захранването на HP650

                        Без батерия си работи. Естествено, индикатора за зареждане липсва.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тъп проблем със захранването на HP650

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Без батерия си работи. Естествено, индикатора за зареждане липсва.
                          Щом без батерия работи нормално най-вероятно в нея е проблема...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тъп проблем със захранването на HP650

                            E, нормално дотолкова, доколкото изобщо работи. Дали всичко е цветя и рози - не знам, трябва да го закача на осцилоскопа, което и ще стане тия дни.
                            Това чудо как всъщност бачка?
                            От зарядното идват 19.5 волта, батерията е 10.8 или нещо такова. Предполагам, че на дъното има степ-даун, който го докарва до нужното напрежение, щото чаркалака в батерията като че ли няма кила за тая работа. И силно, ама много силно подозирам, че на въпросния степ-доун просто му е свършил кондензатора и всички мизерии са от там. Оня ден ми беше писнало, откачих батериите (в смисъл - химичните елементи), състоянието им е близко до идеалното. Абсолютно съм сигурен, че не е от тях.

                            На дъното има няколко степ-дауна, не ми е останало време да чопля кой точно е нужния. И дали изобщо е от тях де. Все пак, допускам, че може и някоя от интегралките на батерията да върши тая работа ... въпреки, че ме съмнява.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тъп проблем със захранването на HP650

                              Не си разбазиквай дъното 90% проблема ти е в батерията(в електрониката и). Ако не ти се сменя виж къде могат да ти я рециклират и да и оправят електрониката...
                              Аз до сега проблемен кондензатор на лаптоп не съм виждал...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X