Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

    Привет колеги, можете ли да ми препоръчате надежден външен хард диск където предимно ще се съхраняват снимки и видеофайлове, лаптопчето ми е старо и почти нямам място, какво ще ми препоръчате като марка - модел? Не държа да е бърз а да е надежден, място от 500 гб до 1 тб ще ми е добре дошло?

  • #2
    От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

    Защо не помислиш за следните варианти:

    -смяна на диска на лаптопа с по-голям
    -НАС сървър/рутер с поддръжка на ХДД

    Това от гледна точка, че няма да ти се мотаят дразнещи кабели с лаптопа.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

      Догодина живот и здраве мисля да взема нов лаптоп, сегашния ми е прекалено стар 2008г. за да му слагам тепърва по-голям диск, а дотогава ми трябва място където да складирам бъдещите снимки и впоследствие главно за архив, и не на последно място при нужда да разнасям външния HDD? Марка, модел да препоръчаш?

      Коментар


      • #4
        От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

        прочети какво значи NAS.(Network-attached storage)

        После ще питаш за RAID 0, 1 и прочее

        После ще питаш за цени..

        Коментар


        • #5
          От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

          toshiba 1 терабайт. около 100-110 лева ще свърши добра работа. надеждни са
          100-ГОДИШНИНАТА НА АРМЕНСКИЯ ГЕНОЦИД.

          ПОМНЯ И ОСЪЖДАМ. ПОМНЯ И ИЗИСКВАМ. ЖИВЕЯ И ПОМНЯ. ЖИВЕЯ И ИЗИСКВАМ“.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

            Ако намериш стари по 250 Gb още по добре,че качеството беше друго тогава.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • #7
              От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

              А какво мислите за това, малко скъпо ми идва но ако е толкова добър колкото го хвалят...


              •Процесор: Intel Atom 1.8GHz Quad-Core processor
              •Операционна система: XBMC
              •Памет: 1024 MB DDR3 1600 MHz
              •Твърд диск: 2 x 4TB
              •Мрежов интерфейс: 10/100/1000
              •Безжична връзка: 802.11a/c
              •Интерфейс:
              ◦USB 3.0 х2
              ◦VGA х1
              ◦HDMI
              •Размери: 150 x 231 x 116 см
              •Тегло: 1.68 кг

              345,30 лв.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:286435367_lenovo-beacon-diskless-57-330021.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5636670
              Последно редактирано от Еделвайс; 21-01-15, 20:24. Причина: пояснение

              Коментар


              • #8
                От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                Нещо подозрително ниска цена.. само едната четворка е $160, иначе на книга изглежда доста приятно.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  А какво мислите за това, малко скъпо ми идва но ако е толкова добър колкото го хвалят...
                  Добро е по принцип, особено ако двата харда от описанието пристигат вътре с него. При нас се продава без хардове и трябва да си ги купиш отделно, така че виж го дали действително върви с хард-дисковете, или описаните 2х4гб са само указание какво можеш да му закачиш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                    Аз използвам нормален стар и надежден вътрешен HD в евтина китайска кутия с USB интерфейс (вместо да го изхвърля, защото е сравнително бавен)
                    Освен това пазя и две копия за всекидневна употреба
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Привет колеги, можете ли да ми препоръчате надежден външен хард диск където предимно ще се съхраняват снимки и видеофайлове, лаптопчето ми е старо и почти нямам място, какво ще ми препоръчате като марка - модел? Не държа да е бърз а да е надежден, място от 500 гб до 1 тб ще ми е добре дошло?
                      Всеки външен харддиск е надежден, колкото може да бъде един подобен диск - направо казано - въобще не...

                      Бих ти препоръчал моделите на Seagate и Western Digital

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                        В офиса ползваме няколко такива (4) за разнасяне на големи обеми хд видео. ДОсега няма проблеми а се лашкат доста по раници джобове етц. Естествено се ползват само за пренасяне а не за съхранение на важни файлове. Ако ще се ползва само в къщи послушай колегите и се спри на някаква nas решение. Това като го гледам горе с тоя hdmi е някво мултимедиино мини пц и дисковете не са включени в цената със сигурност. Читави марки от домашните са qnap и synology но не мисля че цените ще ти харесат.
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                          Вкъщи архива си е обикновен 1ТБ WD (май беше такъв)... Вече 2 години периодично качвам КОПИЕ на файловете от лаптопа (твърдо не е включен постоянно, и го държа на друго място).

                          NAS е друга цифра. А доколкото разбирам на колегата му трябва РЕЗЕРВНО копие.
                          Смяната на диска в лаптопа не решава проблем с риска от загуба на информация.
                          Според теорията за сигурност на информацията е нужно физическо разделение на устройствата.
                          NAS е добре, но при условие, че колегата си кара със стар лаптоп дали ще му е поносима цената на NAS? На мен такова решение ми прилича все едно на трабантче да сложиш спойлер от ферари за скорости над 300км/ч
                          Затова моя съвет е да си вземе някой по-читав преносим HDD (аз съм доволен от WD, но читавите марки са всеизвестните, а ако някой реши да ти прави номера - винаги може да ги направи)...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                            Аз продължавам да твърдя, че най-логичното нещо в случая е рутер с УСБ + външен хард. Така външният хард става достъпен за всички устройства в ( и извън по желание ) мрежата и не се налага да се влачи като притурка към лаптопа .

                            А за бекъп на снимки, видеа и разни "несекретни" документи препоръчвам ползването на клауд сървиси ( ГнусДРАЙВ, мега.ко.нз, т.н. ) вместо разни домашни раид и други неоправдано скъпи решения.

                            Ако ще се търси медиа машинка ( което също е доста добър вариант за музика и филми ) май най-оферта са разните распбери базирани решения, но там си трябва занимавка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                              За мен изборът на външен хард диск включваше отваряне на ценовите листи на няколко магазина, които са ми във физическа близост, преглеждане на моделите и цените. След това бързо търсене на ревюта за дадените модели и анализ на прочетеното.

                              Един важен аспект е и дадената гаранция - примерно при една и съща марка има два различни модела, които са с 2 и 3 години гаранция. Не винаги по-дългата (като срок) гаранция показва по-качествен продукт, но все пак не е фактор, който да се пренебрегне при твърдите дискове. При моя избор разликата беше 5-10 лева в цената, така че избрах модела с по-голямата гаранция.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X