Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам нужда от компютърен съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам нужда от компютърен съвет

    Моето РС ми прави вече трети път един номер:вади някакви шантави надписи за някакви ъпдейти и аз по неволя трябва да го рестартирам.Обаче след това като пусна браузъра(с "мозила" съм) всичките ми Bookmarks са изчезнали.Съответно и линковете,включително и към този форум.Според мен линковете са някъде из РС-то,но къде?Искам да ги възстановя,но не ги помня всичките.Какво трябва да направя?
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

  • #2
    До: Имам нужда от компютърен съвет

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Моето РС ми прави вече трети път един номер:вади някакви шантави надписи за някакви ъпдейти и аз по неволя трябва да го рестартирам.Обаче след това като пусна браузъра(с "мозила" съм) всичките ми Bookmarks са изчезнали.Съответно и линковете,включително и към този форум.Според мен линковете са някъде из РС-то,но къде?Искам да ги възстановя,но не ги помня всичките.Какво трябва да направя?
    За кое ти иска ъпдейти - за мозилата или за уиндоуса? Ако е за уиндоуса ги забрани , а ако е за мозилата ги отказвай. Аз имах подобно изживяване с ъпдейти на мозилата и след това няколко файла се оказаха в кошчето ми без да съм ги слагал там.

    Коментар


    • #3
      До: Имам нужда от компютърен съвет

      Готово,открих ги.Неволята учи.
      Последно редактирано от Hala; 14-09-07, 19:23.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #4
        До: Имам нужда от компютърен съвет

        Интересно това не би трябвало да се получава но все пак ако става въпрос за букмарките на Мозила теса в C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\fpcqai13.default и там има едно файлче което се казва bookmarks.html то е точно това което търсиш
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          До: Имам нужда от компютърен съвет

          Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
          Интересно това не би трябвало да се получава но все пак ако става въпрос за букмарките на Мозила теса в C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\fpcqai13.default и там има едно файлче което се казва bookmarks.html то е точно това което търсиш
          това не е съвсем вярно. Така е само ако влизаш с Administrator, което не е особено добра идея. Ако напромер влизаш с потребител USER, ще са в
          C:\Documents and Settings\USER\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • #6
            До: Имам нужда от компютърен съвет

            Аз като по-неграмотен чукнах горе на View/Slidebar/History.
            Отляво излиза всичко,което си цъкал последните десетина дни.Чукаш линка,CTRL-D и ги възстановяваш един по един.Но ще пробвам и по другия начин,благодаря.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #7
              До: Имам нужда от компютърен съвет

              Колеги помогайте!
              Имам проблем с Mozilla-та,от няколко дни се опитвам да запиша(запаметя) дадена картина по традициония начин-Десен бутон>Запис на избражението и не става.В полето `Запиши като тип:` не излизат форматите,нито маркер за ръчно въвеждане и макар и да дам запис картината не се записва,същото важи и за видеото и не излиза прозореца на изтеглянията!
              Къде е проблема,като до миналата седмица всичко беше ОК?!
              Прикачени файлове
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #8
                До: Имам нужда от компютърен съвет

                Аз бих направил така - първо ъпдейт на Файърфокса. Ако не помогне отварям един Интернет Експлорър и виждам дали и той има проблем с тези файлове. Ако да, проверявам с коя програма са асоциирани файловете от типа .JPG; .BMP; .AVI и т. н., които са проблемни. Проверявам настройките на файъруола, който ползвам....

                Коментар


                • #9
                  До: Имам нужда от компютърен съвет

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Аз бих направил така - първо ъпдейт на Файърфокса. Ако не помогне отварям един Интернет Експлорър и виждам дали и той има проблем с тези файлове. Ако да, проверявам с коя програма са асоциирани файловете от типа .JPG; .BMP; .AVI и т. н., които са проблемни. Проверявам настройките на файъруола, който ползвам....
                  Абсолютно правилно , и ще добавя (на снимка се вижда че си с BitCommet) версиите над 0.70 правят подобни проблеми ,защото се асоциират с повечето файлове при download , пробвай с версия 0.70 тя е най-стабилна засега (преди това uninstall на сегашната)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Имам нужда от компютърен съвет

                    Mozilla\Firefox имай впредвид че не е лицензиран софтуер,понякога става конфликт между двата браузера,ако с експлорера всичко е ок,слагай си нова мозила,но бих те посъветвал да со сложиш една хубава антивирусна(avast) и си ползвай експлорера.
                    Един приятелски съвет,спрете си ъпдейтите на виндовса,защото от майкрософт има един така наречен секюрити ъпдейт който проверя дали виндовса не е пиратско копие,ако се отече това ви се блокира операционнта система,при включване на компа не се зарежда виндовса а изписва че има грешка и не може да се зареди операционната система,умната

                    Поздрави
                    Последно редактирано от FiveFinger; 16-02-08, 20:36.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Имам нужда от компютърен съвет

                      Да така се случва със секюрити апдейтите, но и за това си има "лекарства" - виж в Замунда и на доста други места "Валидиране на Windows XP"
                      LZ1VYI --- Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Имам нужда от компютърен съвет

                        Нищо не става,преинсталирахме Mozilla-та наново и пак същото,преди се губеха отметките от записаните адреси сега не се изгубиха.....
                        Интернет Експлорър-а си работи ОК. с него си записва както трябва/ на мен ми е труден, или по точно не съм свикнал /.
                        Утре ще търся подкрепление и нападаме наново....Mozilla-та...

                        ....мамка му и прасе наистина за пълна бъркотия е нужен и компютър...
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-02-08, 19:20.
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Имам нужда от компютърен съвет

                          Едно универсално решение - инсталирайте си Opera Browser вместо Mozilla. Тя е много по-изчистена и стабилна и има и версия на български. Мозилата има още ток да изяде, докато настигне Операта.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Имам нужда от компютърен съвет

                            Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                            Едно универсално решение - инсталирайте си Opera Browser вместо Mozilla. Тя е много по-изчистена и стабилна и има и версия на български. Мозилата има още ток да изяде, докато настигне Операта.
                            Firefox-a също има и БГ версия И също така имам леки съмнения в твоите думи относно Опера-та
                            Аз досега проблеми с Огнената лисица не съм имал никога, а мога да кажа, че от няколко години ползвам само Firefox.
                            Интернет експлорър-а наистина е много хубава програма - с нея можеш да си даунлоуднеш Firefox-a
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Имам нужда от компютърен съвет

                              Фактът, че "Лисицата" излезе 3-4 години след Операта на мен ми говори нещо. Не натрапвам на никого мнението си. Не съм казал "Йок - ползвайте само Опера!!!". След като си доволен, не сменяй с друго.
                              Аз предложих смяната като решение на гореописания проблем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X