Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

    Преди да си превключил на втора - прочети какво е заглавието на темата и за какво е всъщност. Ще ти спести на теб писане, на нас триене.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #47
      От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Преди да си превключил на втора - прочети какво е заглавието на темата и за какво е всъщност. Ще ти спести на теб писане, на нас триене.
      Не разбрах - друга тема ли да отворя?
      Всъщност какво точно трябва/мога/позволено да пиша в тоя форум, съвсем се обърках!
      на нас триене.
      Кои сте вие?

      Коментар


      • #48
        От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

        Ние - модераторите, които все още търпим постоянното ти хленцане срещу всичко и постоянното ти обръщане на всяка една тема - била тя техническа или не - в абстрактна лайнария срещу лошото устройство на всичко от - до, с очакването по подразбиране че всеки трябва да се прекланя пред и съгласява с личната ти неадекватност.

        Какво имаш право да пишеш - със сигурност нямаш право да спамиш на кубици, и не знам на теб от какво ти е писнало но то със сигурност няма да има особено значение в деня в който ти писнеш окончателно.

        Тема - ако искаш да си отвориш тема "Плюене по тази или онази система" - действай. Ако я отвориш в технически раздел - ще трябва да се аргументираш технически.

        Отвориш ли я за вменяване по подразбиране на дадена нагласа/отношение към тип бизнес, система или общество по целокупни рабински критерии - не бих се обзаложил за дългото и оцеляване.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #49
          От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          Ми запознай се с това на кой е дефрагментатора за бозицата, коя версия е и коя (но платена) е актуалната на търд парти фирмата
          Ми запознай ме де. Току що проверих, че в PC/MS DOS 6 има дефрагментатор, идващ с OS. Аз пак да питам: В коя версия на на коя OS на майкрософт няма вграден дефрагментатор?

          Коментирахме юзерските дистрота - там Зусе (вече Опен) е най-добре изглеждащата. За сървърните опита ми показва, че е въпрос на избор на админа. Платените са няколко като избора им пак не е от значение (говорим за корпоративни договори). Зусе просто повлякоха крак.
          Ъъъ, какво е юсерско дистро? Desktop ли?
          И какво означава добре изглеждаща? Ако имаше универсални критерии, всички щяха да са по него.


          За рут-а - ти потвърждаваш думите ми. Судо за друго е измислено и си върши работата прекрасно, но културата за разделяне на правата не трябва да се прескача и да се обърква като в м$
          Точно така. Не бих го нарекъл точно култура, но да речем добрата (минимално приемливата) практика изисква да използваш рут/админ права само, когато изрично се налага. И е изключително лоша практика да си кютиш като рут за щяло и нещяло дори и на дивелъп машина, а на продъкшън е направо престъпно. Но това го пише на милиони места и в началото на всяко обучение.

          Една добре настроена linux машина рядко има нужда от дейности с рут права. Същото е и с windows, но там възможностите за контрол върху правомощията на усерите и пом. администраторите са огромни и много, много гъвкави.

          В тази връзка какво прави убунту? Настоятелно настоява да нямаш рут потребител, а да го ползваш правомощията му само при нужда. Същевременно както можеш да станеш рут за цялата сесия (почти приемливо), така и ако си достатъчно настоятелен можеш да си активираш рут потребителя и да си чупиш главата. Та това, че са премахнали рут е страховита глупост.

          Рабине - и аз съм си губил часове/дни в настройка на таз че*ня с кавичките - просто трябва да смениш клавиатурата от US на int. english или обратното беше. Но ти не знаеш какво искаш - м$ знае
          Я кажете как така сте загубили часове? Какво търсихте?
          В гугъл сега опитах:
          "windows кавички двойно"
          "windows double quotes twice"
          и решението излезе веднага.

          ... трябва да насочим усилията си към обяснения за начинаещи, щот ние си говорим за судота и чрутване, но само ние си се разбираме, а от тук едва ли ще се надлъжем/убедим
          Направете си една услуга и спестете тези усилия и ги насочете в друга посока. Тази е грешна.

          Коментар


          • #50
            От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Ние - модераторите, които все още търпим постоянното ти хленцане срещу всичко и постоянното ти обръщане на всяка една тема - била тя техническа или не - в абстрактна лайнария срещу лошото устройство на всичко от - до, с очакването по подразбиране че всеки трябва да се прекланя пред и съгласява с личната ти неадекватност.
            ...
            Как можа да ти мине през ум, че очаквам някой да се прекланя?
            Иначе си прав, като се замисля - за нова тема си е. Цитатът за милиард с линк, дето изтри, имам предвид.
            На периоди наливат в тая фирма по стотина милиона, от БГ хазната. Все за едно "хленцане" съм си платил, не мислиш ли? Или да ги хваля?

            Коментар


            • #51
              От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              Как можа да ти мине през ум, че очаквам някой да се прекланя?
              ...
              Другояче не мога да си обясня подобно хабене на сили

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              Иначе си прав, като се замисля - за нова тема си е. Цитатът за милиард с линк, дето изтри, имам предвид.
              Да, оня същия който няма грам място в тази (техническа, в технически раздел) тема.

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              ...
              На периоди наливат в тая фирма по стотина милиона, от БГ хазната. Все за едно "хленцане" съм си платил, не мислиш ли? Или да ги хваля?
              И срещу тези стотина милиона се получава стока/услуга. Ако въпросните стока/услуга (които май за България са по-евтини от другаде, по спомен) не ти отърват - недоволството си можеш да насочиш срещу този/тези които са направили избора. Отново - в друга тема. В друг раздел. Която тема, за да оцелее, ще трябва да си вържеш гащите изключително качествено и да не разчиташ прекомерно на постулати по подразбиране и на самоповдигащи се конструкции. Нещо което се съмнявам да си способен да направиш ако съдя по общите ти писателски навици тук, но не пречи да пробваш дали греша.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #52
                От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                Ето така се съсипват, заключват и опоскват теми с някаква полезна информация. Какво общо има комбинацията от крадлив дистрибутор + корумпиран чиновник с техническите достойнства на даден продукт?

                Ако щеш ви вярвай, но ако тръгнеш да бойкотираш всеки продукт (не IT, а ВСЕКИ), който е замесен в някаква корупционна схема в нашата татковина ще трябва да живееш в гората.

                Коментар


                • #53
                  От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  И един съвет, хубаво си цъкаш на Линукс ама не мисля, че си на 13 години и имаш цялото време на света за да се научиш на Линукс... или дай някой лев да ти преинсталират и настроят Уиндоуса + някой да ти покаже как се прави Нортън Гост/Акронис имидж и си готов. Като бивш Линукс/Юникс Сис Админ и казвам тези неща по-горе... или прочети в гугъл как се настройва Уиндоус 7, слагаш антивирусна и си работиш, Линукса няма да ти донесе много радост ако си обикновен потребител и ползваш предимно Майкрософт приложения...
                  ...
                  Това е съвсем по темата, На мен ми донесе много радост (п.с. и тук-там пари), и бях обикновен Windows потребител.

                  Първоначално публикуван от Goblin
                  Която тема, за да оцелее, ще трябва да си вържеш гащите изключително качествено и да не разчиташ прекомерно на постулати по подразбиране и на самоповдигащи се конструкции. Нещо което се съмнявам да си способен да направиш ако съдя по общите ти писателски навици тук, но не пречи да пробваш дали греша.
                  Tрябва ли да се обосновавам, че мога да оцелея без Windows?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    ...


                    Tрябва ли да се обосновавам, че мога да оцелея без Windows?
                    - Трябва да се обосновеш че /... ... ... попълни нужното ... ... ... / е универсално зло което трябва да се заклеймява до степен заклеймяването да се превърне в необходима информация задължителна И в чисто техническите теми. Което не правиш.

                    Това горното - наложително.

                    - След това - по-желание - трябва да се обосновеш че проблемите които имаш с /... ... ... попълни нужното ... ... ... / са обективни проблеми дължащи се на реален недостатък на /... ... ... попълни нужното ... ... ... / и дебилитет на авторите му/им/злите сили, а не на неспособност от твоя страна да направиш елементарна (или по-трудна от елементарна) справка с документацията/налична информация или просто нежелание/неспособност за проява на здрав разум. Там вече е въпрос просто на това колко сериозно искаш да те взимат, което си остава твой проблем, освен ако не очакваш хем да я караш без обосновка хем да очакваш да те взимат насериозно, което се превръща в общ шум.

                    Аз в момента също имам сериозен проблем с майкрософтски продукт и също си ползвам отколе линукс в домашни условия (признавам - на съвсем потребителско профанско ниво), но не съм намесил търговските им престъпления с моя проблем и не очаквам по подразбиране проблемът да се реши с викане.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #55
                      От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Ми запознай ме де. Току що проверих, че в PC/MS DOS 6 има дефрагментатор, идващ с OS. Аз пак да питам: В коя версия на на коя OS на майкрософт няма вграден дефрагментатор?
                      Има де - но не е техен - това и написах горе. http://www.condusiv.com/products/diskeeper/ Това е оригинала и във всяка вин версия е няколко версии назад.

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Ъъъ, какво е юсерско дистро? Desktop ли?
                      И какво означава добре изглеждаща? Ако имаше универсални критерии, всички щяха да са по него.
                      Да, десктоп. Понеже хората не обичат "универсалните" критерии - затова има различно изглеждащи дистрибуции Не като м$, къдет можеш да смениш това-онова само.

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Точно така. Не бих го нарекъл точно култура, но да речем добрата (минимално приемливата) практика изисква да използваш рут/админ права само, когато изрично се налага. И е изключително лоша практика да си кютиш като рут за щяло и нещяло дори и на дивелъп машина, а на продъкшън е направо престъпно. Но това го пише на милиони места и в началото на всяко обучение.
                      Май си останал с някакво грешно впечатление, че аз (препоръчвам) да се работи с рут??? Пак говорим едно и също, ма незнам що викаш, че е навъпреки на твоето...

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Направете си една услуга и спестете тези усилия и ги насочете в друга посока. Тази е грешна.
                      Мда - видях вече. Вместо да се допълваме - спорим, вместо да ни помагат модовете - те ни ръчкат.
                      Аз приключих с този раздел, сполай ви
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        ...

                        Мда - видях вече. Вместо да се допълваме - спорим, вместо да ни помагат модовете - те ни ръчкат.
                        Аз приключих с този раздел, сполай ви
                        Модовете всъщност до тук помагаха максимално. Жалко че си неспособен да го оцениш.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X