Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

    Здравейте!
    Днес ми кипна за пореден път от Win-a. Имах работа с Word и тъкмо да си завърша всичко и да го направя като хората, познайте от 3 пъти-крашна. Това в серийка през 5 минути.
    Този път твърдо се реших, че оставам на Ubuntu, изтеглих 12.04 и го инсталирах преди малко.
    Сега обаче имам няколко въпроса, още по-лошото е, че са аматьорски С Линукса съм на "Вие", за което се извинявам.

    Говореше се за разни програми, които ще ми позволят да използвам някой от програмите за Уиндоус тук, на Убунтото? Wine, Windowsconn? Идеи? По-точно ме интересува Office пакета(по възможност стария), Скайп-а (знам, че го има и за Линукс, но не ми върши пълноценна работа) и Фотошоп.

    Друго: не успявам да си свържа Нексуса, за да си прехвърлям разни файлове. Големи са и не минават през Дропбокс/Драйв и Яндекс Диск.
    Пробвах това: http://www.webupd8.org/2013/01/upgra...upport-in.html но не стана нищо.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

  • #2
    От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

    apt-get install dropbox ... apt get install skype ... etc...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

      И един съвет, хубаво си цъкаш на Линукс ама не мисля, че си на 13 години и имаш цялото време на света за да се научиш на Линукс... или дай някой лев да ти преинсталират и настроят Уиндоуса + някой да ти покаже как се прави Нортън Гост/Акронис имидж и си готов. Като бивш Линукс/Юникс Сис Админ и казвам тези неща по-горе... или прочети в гугъл как се настройва Уиндоус 7, слагаш антивирусна и си работиш, Линукса няма да ти донесе много радост ако си обикновен потребител и ползваш предимно Майкрософт приложения...
      Когато си инсталираш Майкрософт офис, първа стъпка е да настроиш да прави автоматично запазване на файловете с които работиш на всяка 1 минута и то без да те пита!

      Второ, сложи си Скай Драйв и работи там, всички файлове да са ти там...

      Трето, хватка за нинджи, сложи скай драйв папката във Дропбокс, на Дроп бокс му дай опция да пази всички промени и архиви, така никога няма да губиш файлове...

      С тези неща по-горе най-лошото което може да ти се случи е да загубиш 1 минута работа... колко фатално...

      Ако имаш архив на Акронис на целия хард диск, за час два си готов с възстановяване на цялата система от нулата, на чисто.

      Важно, много важно е да си направиш Акронис имидж ЕДВА СЛЕД КАТО НАСТРОИШ ВСИЧКИ ПРОГРАМИ!
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

        Благодаря ти за инфото!
        На моменти ми писва от Уиндоус ии......
        Изчетох доста за Скайпа и работата му с Линукс. Е, няма да стане. Май пак ще се връщам на прозорците, а тях как не ги харесвам.. Скайпа ми е жизнено важен, лични причини.
        Долу-горе ми е ясно как да си го настроя, но след 5-6 месеца работа, отново лъсват същите проблеми.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        08седем9010З60
        MAKE RALLY NOT WAR
        Confidence in Motion

        Коментар


        • #5
          От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          И един съвет, хубаво си цъкаш на Линукс ама не мисля, че си на 13 години и имаш цялото време на света за да се научиш на Линукс... или дай някой лев да ти преинсталират и настроят Уиндоуса + някой да ти покаже как се прави Нортън Гост/Акронис имидж и си готов. Като бивш Линукс/Юникс Сис Админ и казвам тези неща по-горе... или прочети в гугъл как се настройва Уиндоус 7, слагаш антивирусна и си работиш, Линукса няма да ти донесе много радост ако си обикновен потребител и ползваш предимно Майкрософт приложения...
          Когато си инсталираш Майкрософт офис...
          Я, имали сме си заклет евангелист на Били. Научих се да работя с Убунту както седнах на него. Секретарката се оправя без проблем, също. Сега не мога да пиша много, утре евентуално. За един следобед с колегата мигрирахме сървърна система, с ентърпрайз компоненти, база, ORM и всичките му салтанати. За графичен режим говоря. Офиса е песен, никви грижи просто! Дори платкаджийската програма качих, Eagle. 2-3- специфични библиотеки, и тръгна. Няма нещо да го няма за Убунту, и се инсталира както под Уин, почти винаги.
          Не поглеждай към Убунту, че после хептен ще намразиш Уин. Питаш ли ме мен какво ми е, заради 2-3 изчанчени приложения съм принуден да го търпя (Уин7). За Убунту ми се реве, все не остава време да мигрирам и изчанчените приложения и да се свършва с мъката!
          Пускай виртуалка и свиквай лека - полека с бъдещето, което е Линукс! Няма да съжаляваш! Гугъл претрепаха света с Андроид, което в ядрото е... Линукс!
          Последно редактирано от Rabin; 26-05-13, 21:59.

          Коментар


          • #6
            От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

            Първо виж, дали нямаш хардуерен проблем с компютъра, особено ако уйндоуса не е на повече от година или тотално омазан.

            Коментар


            • #7
              От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

              Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
              ...
              Изчетох доста за Скайпа и работата му с Линукс. Е, няма да стане. Май пак ще се връщам на прозорците, а тях как не ги харесвам.. Скайпа ми е жизнено важен, лични причини. ...
              Чак сега погледнах внимателно. Със Скайп ще има зор под Линукс. Редно е да призная, това е единственото приложение, което е проблемно под Линукс, от масово ползваните. Не съм го пробвал как е на voice, понеже на работа не ми е било зор да говоря. Чат-режима няма грижи. На виртуалка или WinE няма ли да стане, има ли колеги да са пробвали?
              Последно редактирано от Rabin; 27-05-13, 09:13.

              Коментар


              • #8
                От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                Rabin, преди да дрънкаш тъпотии в тема в която НЕ изглежда да си квалифициран експерт е хубаво малко да помислиш аджаба от каква гледна точка се произнасяш...

                Скайпа не работел под Линукс... все едно да кажа Мерцедес на върви ако не е с бензин на ОМВ.... тъпотии...

                Скайп има 101 полезни функции поне, зависи кои от всичките ще се ползват, телефония, видео, конферентна телефония, групово видео, ако не е Скайп има десетки други алтернативи, платени и безплатни.

                Ако е само скайпа, винаги може да се купи скайп хард телефон и да се ползват нужните базови функции...

                Казах и преди това, ако човека си вади хляба с компютъра и ползва предимно Майкрософт приложения Линукс ще го затрудни много...

                Как ще се оправи с подаването на ГФО в Търговския Регистър примерно, как ще се оправи със съвместимостта на разните офис файлове.

                Линукс е хубаво нещо, казвам го от опита на човек вадил си хляба с Линукс много години, ама за офис приложения козата си сака пръч, тоест или Епъл с пълен пакет офис приложения или Уиндоус с пълен пакет МС Офис плюс още няколко задължителни приложения, които споменах по-горе...

                Ще ми е и тересно някой да сподели как ще замести Майкрософт Проджект клиент и МС Проджект Сървър с нещо дори и на 50% толково функционално под Линукс...

                Накрая но НЕ последно по значение е цената, умишлено говоря за тези неща по-горе защото съм почти убеден, че човека с проблемите НЕ е готов да даде примерно 300 лв на година за Линукс съпорт и поне още толкова някой да го обучи на основните неща, както и може би не е удачно да даде 1500-2000 лева за да има хубав лаптоп плюс резервен юсб3.0 ССД външен диск за архивиране ... ако парите не са проблем, мога да предложа примерно решение и да гаранирам за ефективност и ефикасност както и за производителност... НЕ мога да гарантирам, че човека обаче ще може да се възползва от всичко това ако НЕ е обучен и квалифициран да ползва компютъра на достатъчно високо ниво.

                Не искам да звучи обивно или нападателно, но колко от масовите потребители са прочели 2-3 книжки и/или са посетили обучения за работа с ОС и Офис Пакета... или човек инвестира време и усилия безплатно да се самообразова или си плаща и ползва услугите на такива на които с това си вадят хляба...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                  С Win7 съм и ползвам OpenOffice. Има опция Autosave (не че MSOffice я няма, де) и при неправомерно гасене на компа си прави Restore. Не съм губил повече от две изречения.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    ... в която НЕ изглежда да си квалифициран експерт е хубаво малко да помислиш аджаба от каква гледна точка се произнасяш...
                    Скайпа не работел под Линукс... все едно да кажа Мерцедес на върви ако не е с бензин на ОМВ.... тъпотии...
                    ...
                    Добре де, не съм се изразил точно, извинявай ако съм те засегнал. На мен лично Убунту ми вършеше работа, на 100%. В моята област съм си квалифициран експерт, иначе да са ме изгонили от работа за толкова време. Някой ако ползва изчанчен софтуер - ще има проблем. Последно като инсталирах Убунту - пак някакъв Скайп версия 2 и нещо беше, дето за Уин е версия 6. Има проблеми с телефонията, по думи на приятел, който е на Убунту в тях. М$ го купиха, и ще си го заключат към платформата, поне докато умре, заради което. За по-увъртяни М$ Офис документи също може да има проблем при отваряне с Линукски офис. Както и някои услуги на държавната администрация, дето вървят само и единствено на омразния Internet Explorer.
                    За какво толкова образование говориш - сядаш и работиш на Убунту, мен никой не ме е образовал, нито пък съм чел. Имах зор да пусна един форум под отдалечена конзола без графика, с безплатната версия на Оракъл. Но не говорим за това, нали? Там вече колегите помагаха, и за 2 следобеда - аз начинаещия го подкарах.
                    Ще ми е и тересно някой да сподели как ще замести Майкрософт Проджект клиент и МС Проджект Сървър с нещо дори и на 50% толково функционално под Линукс...
                    Да, и един откачен Sparx за UML моделиране не щеше да тръгне под Линукс, и само заради него работехме с виртуалка. Дано са се отказали от него. Моя скромна милост като си играе да платкаджийства, на върло любителско ниво - много внимавах софта да върви под Linux. Инвестиция за времето, един ден, ако реша да отворя фирма! Ако си в корпорация - ще ти платят лицензите. Ако плащаш сам - няма да ползваш M$ Project (много съмнителен ефект и приложение за малка фирма).
                    Как успя и Епъл да намесиш, дето не е съвместим на 100% с ни едно коментирано.
                    Ако някой се надява на изцяло 100% да му е еднакво с Win - нямаше да пуска тема, предполагам. Един ден като заотваряш фирма, и трябва да извадиш десетина лиценза за Win - и се сещаш за Линукс. Особено ако се работи с дебели сървъри, бази и програмистки тулове всякакви - М$ лицензите вече стават сериозни. Такъв беше случая на предното ми шефче. Няма и един да остана недоволен от решението за Linux.
                    А евтиния ми HP лаптоп дойде готов инсталиран с Suse, графичен режим. Това по въпроса кой щял да инсталира.
                    300 лв на година за Линукс съпорт
                    Това защо?
                    Последно редактирано от Rabin; 27-05-13, 15:07.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                      Рабин, извинявай за тона, нищо лично!

                      Говоря, за образоване на потребителя.

                      Бързи клавиши.
                      Работа с файловата система.
                      Архивиране на директории, дялове, файлове и възстановяване от архив, видове архиви(бакъпи)...
                      Основни познания по работат на ОС в комбинация със стандартните приложения, офис, АВ, Бекъп и т.н.
                      Настройки на ОС, права на потребителите, работа винаги под потребителски акаунт с минимални права, а НЕ под Администратор...
                      Настройки на често ползвани приложения.
                      Автоматизиране на операции, като синхронизация на архиви, стартиране на Антивирусна програма, архивиране.
                      Оптимизация на самата ОС и хардуера...
                      Тези и такива неща ако не седнеш да четеш и да цъкаш много и упорито няма от къде да ги знаеш, ако нямаш времето и желанието да ги учиш сам, следва да плащаш на някой да ги прави вместо теб...ако разбира се се търси ефективност и ефикасност.
                      Убеден съм, че надали и един на десет потребителя ще разбере за какво говоря по-горе, камо ли да може да прави успешно тези неща, просто козата си сака пръч...
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                        Автоматични бекъпи нито съм правил, нито съм виждал някой да прави. Останалото е елементарно под Убунту, без грам четене или показване. В началото няма да му е до бързи бутони. И не на последно място. Всеки някак си пропуска факта, че Уиндоус също е изучаван с години, от всеки юзър на М$.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                          И какъв е проблема със Skype?

                          в терминала
                          wget -O skype http://download.skype.com/linux/skyp....20-1_i386.deb
                          sudo dpkg -i skype
                          sudo apt-get -f install && sudo rm skype


                          Не харесвам и не ползвам Ubuntu, ама нямам проблеми със скaйп под линукс от години...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                            Той Скайпа си върви, ама е 4.0 нещо си, вече има 6.
                            Просто ми трябва новата версия.
                            Все пак продължавам да си изпозлвам Ubuntu-то.
                            Windows-а ми прави разни номерца, писна ми да преинсталирам през месец.
                            Форматирам целия Хард, слагам пак 7-ца, антивирусна, настройвам го и ако пак се затлачи, това ще му е.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко аматьорски въпроса за Ubuntu

                              Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                              Той Скайпа си върви, ама е 4.0 нещо си, вече има 6.
                              Просто ми трябва новата версия.
                              Все пак продължавам да си изпозлвам Ubuntu-то.
                              Windows-а ми прави разни номерца, писна ми да преинсталирам през месец.
                              Форматирам целия Хард, слагам пак 7-ца, антивирусна, настройвам го и ако пак се затлачи, това ще му е.
                              Нали това ти говоря, след като го настроиш му направи архивно копие а.к.а. бакъп, имидж бакъп, зависи колко ти е голям харда, колко инфо има на него и какъв хардуер имаш, архивирането отнема около час - два, когато нещо се строши толкова отнема и да го възстановиш напълно...

                              Дръж информацията отделно от операционната система, и така архивното копие ще е малко по-размер 20-30 ГБ най-много после каквото и да се збози за 2-3 часа макс си на чисто отново...

                              Свали си Хиренс СД и пробвай с Акронис, ако ти е стар хардуера може да минеш и със стар Хиренс версия с Нортън Гост...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X