Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kindle Paperwhite - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kindle Paperwhite - коментари

    Здравейте,

    Замислям се да купя за подарък на жена ми един такъв четец. Някой ползва ли този модел?

    Харесъл съм си модел само с WiFI, 3G не ми трябва.

    Най-вече ме интересува дали мога да си качвам сам книги, които имам в различни формати на компютъра (прес USB или примерно по WiFi някакси) или мога само да ги свалям от Амазон. Мога ли да ги свалям директно от Читанка примерно.

    Гледам, че всички рийдъри на Амазон идват в два варианта, с реклами и без. Ако някой ползва модел с реклами може ли да сподели дали са досадни, пречат ли на четенето по някакъв начин? Заслужава ли си човек да спести 20-30 долара купувайки версията с рекламите?

    И последно, някой поръчвал ли е директно от Амазон с доставка до БГ? Ходи ли се по митници или ги пращат от Англия примерно и минава като вътрешнообщностна доставка?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Kindle Paperwhite - коментари

    Рекламите не дразнят (появяват се след регистрация в амазон а аз моя киндъл не съм го регистрирал не виждам смисъл, но дори и да ги има пак не дрaзнят не се появяват докато четеш). Ако искаш да сваляш книги от читанката трябва да ги качваш на устройството чрез безплатната програма Калибре.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Kindle Paperwhite - коментари

      Здравейте , Брат ми използва такъв и е много доволен.
      За въпроса за свялането на книги от Читанка - нужен е безплатен софтуер - Calibre . Поставяш книгите,свалени от Читанка или друг сайт в него и той ги преобразува във подходящия формат за Киндъл.
      Относно рекламите - те се появяват обикновенно при каталога с книгите, но не и по време на четене - тоест не пречат.
      Успех!
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • #4
        От: Kindle Paperwhite - коментари

        До колкото разбирам, чрез Calibre конвертирам книгите във формат, който да се разпознава от Kindle-a. А как става самото качване на книгите на устройството? С USB кабел става ли?
        относно доставка от Амазон, някой знае ли нещо? От САЩ ли ги пращат или от някъде в Европа?

        Коментар


        • #5
          От: Kindle Paperwhite - коментари

          Имам Kindle с WiFi, а това което в по -предните постове са писали колегите не е съвсем точно. След като се закупи устройството, трябва да се регистрира в Амазон. Те изпращат код, който автоматично отключва всички функции на Kindle. Без тази процедура има такива, които остават заключени. Kindle поддържа доста формати, но най-удобен за четене на книги за мен е txt. Този формат се поддържа в chitanka и книгите изтеглени от там директно в Kindle. Неодовен за художествена литература е PDF формата - тогава се налага конвертиране до txt. WiFi функцията я включвам само когато ми се налага, понеже изтощава по-бързо батерията. Общо взето Kindle е много полезно устройство - освен за четене става и за слушане на добре подбрана музика.

          Коментар


          • #6
            От: Kindle Paperwhite - коментари

            Киндъл е правилният четец. Прочети внимателно какво е писал rilin. Миналата година купих 2-ри такъв четец, защото децата бастисаха предния /има тема /. Приятел, който внася таблети от Китай си каза думата - Киндъл си е Киндъл. Рекламите по никой начин не пречат, не се пускат по време на четене. Този, който купих сега е без реклами, просто защото с рекламите бяха свършили, а разликата е 30 лв. /съвсем читав калъф, реплика на оригинала е 35 лв./
            И един съвет - няма смисъл точно Киндъл да се пазарува от вън. Тук цените са същите. Пробвай тук: readerbg.com/?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
            Последно редактирано от Pacific; 21-01-13, 11:46.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Kindle Paperwhite - коментари

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Киндъл е правилният четец. ...
              И кое му е по-правилното от другите?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Kindle Paperwhite - коментари

                Kindle се купува от Амазон.uk и им казваш безплатно да го доставят до транспортна фирма в Англия, която за 2,20 лв/кг ти го доставя до БГ(Киндъла е под килограм, но 2,20 лв е минималното, което ми взе фирмата, която ползвам).
                След това калъфче от Китай за 6-7 $ и доставка около 4 седмици.

                Относно програмата за конвертиране - колегите са я описали вече, а относно прехвърляне на книгите в устройството - става посредство кабел и USB. Същия този кабел се използва и за зареждане.
                Книги могат да се качват на устройството и без кабел - като си ги поръчаш и платиш в Амазон и си влезнеш в акаунта през Киндъла и си свързан с WI-FI.

                Коментар


                • #9
                  От: Kindle Paperwhite - коментари

                  Имам по-стара модификация на Киндъл (онзи с клавиатурата), ползвам го от 2 години. Доста съм доволен, удобна машина с издържлива батерия. НО става само за четене на книги. В един момент започнах да свалям специализирани богато илюстрирани издания и списания от разни места (напр. http://magazinesdownload.com), и оцених важността на цветния дисплей. Моят съвет е-вземи четец с цветен дисплей/ таблет. Доста по функционално е. Единственият минус е, че батерията ще пада доста по-бързо, но и жена ти едва ли ще ходи на многодневни експедиции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kindle Paperwhite - коментари

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    И кое му е по-правилното от другите?
                    Ми да речем бЕлата хартия и мастилото, батерията държи 30 дни при активно четене, такива ми ти работи. Плюс нишан /инфо/ за новите безплатни и не до там книги.

                    ПП Видях, че колега е изразил мнение. За читател - не на цветния дисплей. Ако някой иска да чете наистина, не му трябва цветно, ако иска да се подпичква - цветно и ....................... на немски
                    Единствената причина да недолюбвам пластмасовите книги е, че като заспиш се чува падането на куклата
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kindle Paperwhite - коментари

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      ПП Видях, че колега е изразил мнение. За читател - не на цветния дисплей. Ако някой иска да чете наистина, не му трябва цветно, ако иска да се подпичква - цветно и ....................... на немски
                      Абе и ти си прав, ама не точно Ако е само за художествена литература-цветно не трябва. Но идва моментът да се чете специализирана, справочна литература, списания и прочие със снимки и графики-тогава цвят си трябва. Такава чета само в пдф, дръпни си някое произволно списание от горния линк-има авто, мото, лодки, че и фото-списания, и го прочети на монохрома. Просто не е пълноценно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kindle Paperwhite - коментари

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Ми да речем бЕлата хартия и мастилото, батерията държи 30 дни при активно четене, такива ми ти работи. Плюс нишан /инфо/ за новите безплатни и не до там книги. ...
                        Същата работа. Вярно, без Wi-Fi, ама и без това

                        Information Received. The Software will provide Amazon with data about your Kindle and its interaction with the Service (such as available memory, up-time, log files, and signal strength). The Software will also provide Amazon with information related to the Digital Content on your Kindle and Supported Devices and your use of it (such as last page read and content archiving). Information provided to Amazon, including annotations, bookmarks, notes, highlights, or similar markings you make using your Kindle or Reading Application, may be stored on servers that are located outside the country in which you live. Any information we receive is subject to the Amazon.com Privacy Notice.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kindle Paperwhite - коментари

                          Прочетете пост 1! Аз съм до тук. Казах к'вот знам и не ми се спори излишно.
                          Важното е да се чете!
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kindle Paperwhite - коментари

                            Благодаря на всички за мненията! И аз се насочих към купуване от Англия.
                            Ще пиша с евентуални впечатления като го купя.

                            Коментар


                            • #15
                              Правилно постъпваш. Моят дойде преди седмица. Удпвлетворен съм напълно от качествата му, както и повишената спрямо Kindle keyboard-a на жена ми скорост на браузъра.
                              LZ1AIV

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X