Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вируси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вируси

    Както се казва, най-добрата антивирусна е зад клавиатурата , другата е да го играе чирак и задклавиатурната да се заблуждава, че чирака ще оправи нещо дето сте любопитствали/пренебрегнали.

    Аз лично избягвам дори и малко подозрителни неща. Разни подкани за ъпдейти, съмнителни (да не кажа, че мейли от непознати почти не отварям) мейли, сайтовете за "сърф" също са ограничени, то не че имам време да сърфирам кой знае колко.
    А иначе, ако нещо са те нарочили, ще ти атакуват/ровят компютъра така или иначе с голяма вероятност за успех.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #17
      От: Вируси

      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      Както се казва, най-добрата антивирусна е зад клавиатурата ,....

      Напълно вярно! И все пак за една година - втори път ме налазват.... а преди това 20 години не ми се беше случвало... Пък внимавам, не чета спам, не отварям странни сайтове, не пускам никакви изпълними програмки, ако поне не си мисля, че знам какви са - въпрос на доверие... и явно някъде съм се подхлъзнал

      Коментар


      • #18
        От: Вируси

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        Напълно вярно! И все пак за една година - втори път ме налазват.... а преди това 20 години не ми се беше случвало... Пък внимавам, не чета спам, не отварям странни сайтове, не пускам никакви изпълними програмки, ако поне не си мисля, че знам какви са - въпрос на доверие... и явно някъде съм се подхлъзнал
        Интересно ми е кой е бил провайдера ти преди 20 години

        Коментар


        • #19
          От: Вируси

          Има доста полезни добавки към браузърите - за управление на скриптовете в страниците. Например, за Файърфокс - NoScript. По мои наблюдения помагат в някаква степен срещу "зловреден код" в разните сайтове. Е, свързани са с експлоатационни неудобства.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: Вируси

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Има доста полезни добавки към браузърите - за управление на скриптовете в страниците. Например, за Файърфокс - NoScript. По мои наблюдения помагат в някаква степен срещу "зловреден код" в разните сайтове. Е, свързани са с експлоатационни неудобства.
            Аз наскоро пробвах една за гугъл хрома (пак NoScript), ама вярно си има неудобства. Тая беше приятелски настроена, може да я пускаш когато пожелаеш, или за някой сайт, ама е малко мазало, като отворя някоя темичка с прикачени разни снимки или видео - не го показва, но пък блокира разните му досадни реклами и т.н.. Като цяло сякаш по-бързо работеше браузъра.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #21
              От: Вируси

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              20 години, не бях виждал такова чудо, а ползвам компютрите доста редовно. И изведнъж това лято ме полази - махнах го. Днес пак си загубих един-два часа да чистя някаква гадина която се опитваше да ми сканира клавиатурата и не съм 100% сигурен, че съм я махнал напълно - Какво става? Някой друг да е забелязал, този Бум?
              И най-лошото е, че вече не са просто зловредни програмки, а напълно реални опити, за Кражба, на Информация и дори Пари
              Бум засега не се забелязва( откъм активност е нормална) интересното при теб е, че е на х64
              почистил ли си го вече, че ми е интересно?
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #22
                От: Вируси

                и аз имах 2 случая с skype вируса :> рансом нещо си за щастие пациентите ми бачкат с лимитирани акаунти и не се беше загнездил както си треа. Четох че напоследък има бум на този вирус специално :> криптира ти документите и след това почва да иска пари.
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #23
                  От: Вируси

                  Почистих го същият ден, но никога не можеш да си 100% сигурен

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вируси

                    Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
                    даже ти се самосканира (псевдо антивирусна).
                    Този се чисти с Аваст, като му избереш да сканира преди зареждането на Win. За един месец няколко пъти ми се наложи да го правя.
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X