Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вируси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вируси

    20 години, не бях виждал такова чудо, а ползвам компютрите доста редовно. И изведнъж това лято ме полази - махнах го. Днес пак си загубих един-два часа да чистя някаква гадина която се опитваше да ми сканира клавиатурата и не съм 100% сигурен, че съм я махнал напълно - Какво става? Някой друг да е забелязал, този Бум?
    И най-лошото е, че вече не са просто зловредни програмки, а напълно реални опити, за Кражба, на Информация и дори Пари

  • #2
    От: Вируси

    Какви са симптомите ?

    Предполагам си с Уиндоус с администраторски права ?

    Коментар


    • #3
      От: Вируси

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Какви са симптомите ?

      Предполагам си с Уиндоус с администраторски права ?

      Win7 x64 , ни в клин, ни в ръкав (какъв готин Български израз) ми излезе прозорче, че процеса main.exe нещо не работи! И понеже не го познавам пък и не съм свикнал нещо да не работи, се зачетох, а гадината продължи опитите (нови съобщения за грешка в програма опитваща се да се стартира от темп директорията!!!) - най-гадното е, че противовирусната - MS security essential - Не го хваща, както по-късно открих и други не го ловят....
      Най-накрая намерих Malwarebytes която, го хвана в 6-7 файла с името svhost (известен уиндоус процес) поставени в директори на известни програми (например драйверите на видео платката) ....
      Сега съм пуснал цялостно сканиране на всички дискове, за да съм сигурен, че не е останал още някъде....

      Коментар


      • #4
        От: Вируси

        Ако ти е редовно копието на Win7 изхвърляш всякакви антивирусни програми и боклуци и решаваш генерално въпроса с Microsoft Security Essentials Това е безплатен софтуер на Microsoft, който се интегрира в ядрото. Не натоварва дори с процент. Откакто го има производителите на антивирусен софтуер едвам свързват двата края. Аз го ползвам от година и половина.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: Вируси

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          Ако ти е редовно копието на Win7 изхвърляш всякакви антивирусни програми и боклуци и решаваш генерално въпроса с Microsoft Security Essentials Това е безплатен софтуер на Microsoft, който се интегрира в ядрото. Не натоварва дори с процент. Откакто го има производителите на антивирусен софтуер едвам свързват двата края. Аз го ползвам от година и половина.
          Е той нали е казал че точно това ползва, и точно това не го е хванало. Толкова и генерално е решил въпроса.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Вируси

            А имаш ли идея откъде може да те е налазило това?
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Вируси

              Лудница е напоследък

              Днес полазиха гадини по скайпа в работата и два компа дадоха фира, добре че имам архив и не си губих времето да чистя. То и всякаво почистване вече е със съмнителен резултат, гадинките се врат навсякъде и няма оправия. ХП-тата дадоха фира преди две седмици и спешно мигрирам към 7 (добре, че имаме корпоративен договор) остава да сменя към десетина. За есенциала се слага само колко да не е без хич, архив е истината. Ако нямаш преинсталирай, а от файловете на d:/ (ако си делил харда, при мен си го деля задължително) разкарай после де що намериш съмнителни .ехе.
              LZ1VWW

              Коментар


              • #8
                От: Вируси

                Как се закачват? Просто като стартираш Скайпа?
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Вируси

                  Много тъпо,

                  съобщение на английски за ъпдейт на твоя снимка и линк от заразен профил. За любопитните честито.

                  Има едни по-гадни, те се хващат по заразените сайтове, компа изглежда като дискотека, даже ти се самосканира (псевдо антивирусна).
                  Иначе редовно преглеждам msconfig и ако видя нещо съмнително, действам преди да е станало мазало.
                  LZ1VWW

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вируси

                    Ахам, значи все още си важи поговорката, че любопитството е убило котката (компа) ... Стана ми интересно, понеже на единия комп съм точно с тая антивирусна и нищо не ми е скачало досега, а на другия въобще нямам антивирусна и пак нищо не ми е скачало.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вируси

                      Дискусията ме подсети, че май няма да е лошо да си инсталирам една виртуална машинка с някакво браузърче, за ровене в непроверени и съмнителни сайтове. Ако пипне буби, преинсталирам я за под една минута...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вируси

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Е той нали е казал че точно това ползва, и точно това не го е хванало. Толкова и генерално е решил въпроса.
                        Хмм. Аз само първия пост прочетох. Ама е странно MSSE да не го напипа.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вируси

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Хмм. Аз само първия пост прочетох. Ама е странно MSSE да не го напипа.
                          Странно ми е, че някой мисли, че създателя на условия за вируси може да създаде нещо, което да ги лови...
                          От вируси има едно единствено спасение - чао на бозата Всичко останало е временно
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                            Хмм. Аз само първия пост прочетох. Ама е странно MSSE да не го напипа.
                            Така или иначе и други програми не са го намерили. Обикновенно има период от време от появата на нов вирус до ъпдейт за антивирусната срещу него. При нас практиката показва че първата инжекция за повечето червеи и прочие се появява в Malwarebytes. Антивирусната програма я виждам повече като скениране на оn-access realtime действия отколкото превенция срещу вече насадил се вирус. Ако вече е в компютъра, инсталираме Malwarebytes и решаваме болшинството проблеми с 1-2 скенирания в сейф мод и под различен юзър.

                            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                            Ако ти е редовно копието на Win7 изхвърляш всякакви антивирусни програми и боклуци и решаваш генерално въпроса с Microsoft Security Essentials Това е безплатен софтуер на Microsoft, който се интегрира в ядрото. Не натоварва дори с процент. Откакто го има производителите на антивирусен софтуер едвам свързват двата края. Аз го ползвам от година и половина.
                            Малко офтопик но за да не подведем някой, MSSE е безплатен само за мрежи с до 10 компютъра (или инсталации?). Иначе съм 100% с теб че е добра програма за realtime scanning. Препоръчвам също и Avast.
                            Последно редактирано от alex_markov; 19-10-12, 07:48.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вируси

                              Най-любопитното е, че макар и (ужким) да го почисти - програмката не каза нищо (а и не намирам почти нищо) за този вирус???
                              С Майкросовската програмка съм от години, защото пари за противовирусен софтуер не съм сигурен, че искам да давам, а безплатните, всъщност си плащат сметките, като ти ровят по компютъра и си измислят заплахи за всяка програмка за която някой им е платил (егати колко сложно и не разбираемо го написах, но е така, те повече пречат от колкото помагат)
                              Последно редактирано от alex_markov; 19-10-12, 09:21.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X