Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Photoshop кофти текст след печат...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Photoshop кофти текст след печат...

    Е, та нали баш това казвам...

    Коментар


    • #17
      От: Photoshop кофти текст след печат...

      Фотосопата не е програма за предпечат бе пичови.

      За капак в 98% от случаите не ви трябва.
      Ама пусто по торентите я има без пари и дай да стреляме по врабчетата с топ.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Photoshop кофти текст след печат...

        Темата се отклони, как един или друг продукт не ставал за предпечат... Принципно съм съгласен, но това е друг въпрос.

        Въпроса с текста е прост - правиш го във отделен layer, налагаш му векторна маска и си свиркаш. Реално ще се отпечата векторната маска. Това по въпроса с текста...

        За принтера... около 600 dpi всичко трябва да изглежда много добре. Стандартната резолюция на екрана ти е 96 - 144 е следващата стъпка, ако не се лъжа, т.е. 600 е наистина много.

        Коментар


        • #19
          От: Photoshop кофти текст след печат...

          Мислех да не се намесвам, но дайте да не говорим глупости.
          Това ми е работата от 1990 г. насам. Това, което ви казват Scrapheap и turtey са 100% истина.
          Фотошоп - програма за обработка на изображения.
          Илюстратор - за графични вектрони документи.
          За обемни текстове отиваме на Индизайн.
          (Всичко това, ако държим на Adobe).

          Защо и кому е нужно да ползвате Фотошоп за неща, за които просто не е предназначен? Да, има начин да стане, но не му е това функцията!
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #20
            От: Photoshop кофти текст след печат...

            Просто Scrapheap и Turtey са ти колеги...
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: Photoshop кофти текст след печат...

              Реално дори не бих ползвал PS за това, да... Все пак може да се направи и за това го споменах. Лично аз съм виждал всякакви простотии направени по най-идиотски начин с неверният софтуер и знам, че не бива така. Лично аз бих ползвал Illustrator, Indesign или ако е наистина сериозно дори Quark... С предпечат и дизайн не съм се занимавал от... 2003 май... ще излъжа. Тогава готвех един вестник и масово наблягахме на Quark-а и лично аз (понеже ми е по-познат) бих си правил всичко в него. В една от рекламните къщи в които работех дори ползваха масово Corel въпреки пословичните му проблеми с цветовете...

              Коментар


              • #22
                От: Photoshop кофти текст след печат...

                Точно така! Наистина, често попадам на меко казано безумни реализации на проекти при това от хора, които би трябвало да са професионалисти.
                Междувременно Quark си загубиха пазара с изоставане в технологията и безумни цени на софтуера.
                Corel си оправих проблемите с цветовете и вече не е чак толкова лош.

                Надявам се колегата с бланката да е разбрал за какво става дума и да премине към правилния подход.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X