Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Photoshop кофти текст след печат...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Photoshop кофти текст след печат...

    Направих си една бланка на Photoshop с основно няколко реда текст 12pt Time New...
    Като я пуснах обаче сега на лазерния монохромен принтер, текста изгледжда гадно. Пикселизиран е(на малки точици).
    Като пусна тоекста от Word няма проблем и си е гладък както обикновено. Но бланката ми вече е направена, и на места текста е под ъгъл, което нямам как да го докарам на Word...

    Някаква идея как да си оправя текста да стане нормален? Предполагам е някаква дребна настройка, ама нещо съм зациклил...

    Документа ми беше за 200px резолюция. Направих нов документ на 300px но същата работа?

  • #2
    От: Photoshop кофти текст след печат...

    Анти-алайъс, smoothed edges...Има доста опции във фотошопа. Един скрийншот няма да е лошо, че така малко разказ по картинка.

    Oф, ся се сетих. Растерна ли текста преди да го печаташ?

    Коментар


    • #3
      От: Photoshop кофти текст след печат...

      Вероятно има и настройка в драйвера на принтера или самия фотошоп с колко DPI да разпечатва изображенията. Слагаш на 300 поне, и проблемите ти ще приключат.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Photoshop кофти текст след печат...

        Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
        Анти-алайъс, smoothed edges...Има доста опции във фотошопа. Един скрийншот няма да е лошо, че така малко разказ по картинка.

        Oф, ся се сетих. Растерна ли текста преди да го печаташ?

        Принципно не, веднъж пробвах на друга резолюция, но не видях разлика... Сега пак ще пробвам различните варианти, и ще видя драйвера...

        Коментар


        • #5
          От: Photoshop кофти текст след печат...

          Виж настройките на принтера, както казвт колегите. Също така, преди да печаташ е добре файла да се "флатне" - записваш го в някаква нова папка, примерно "за печат" и този файл му даваш Layers-> Flatten Image
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Photoshop кофти текст след печат...

            ето демо. Не знам до колко се вижда. Направих нов документ с 300dpi резолюция, написах си текста, дадaх му antialase-rasterize. Няма разлика.
            дадах на принтера да печата на 1200dpi може би е малко по добре, но не е като това което се печата на worda...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0002.jpg
Прегледи:1
Размер:41.7 КБ
ID:5388378

            Сега остана да сваля драйвери, защото ползвах тези които Win хвана, и да пробвам с флатерн...

            Коментар


            • #7
              От: Photoshop кофти текст след печат...

              Мисля че не с растеризиране, ами с векторизиране би трябвало да се оправят нещата. Поне на КОРЕЛ е така.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                От: Photoshop кофти текст след печат...

                Ако искаш изпрати бланката да се опитам да я векторизирам в илюстратора и би трябвало да нямаш дети замазвания (се едно нема фокус )
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • #9
                  От: Photoshop кофти текст след печат...

                  Можете ли накратко да обясните как става векторизирането. Вече имам илюстратор...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Photoshop кофти текст след печат...

                    Импортваш джепега в илюстратора. Селект ОЛ > Появява се над снимката едно меню на което има IMAGE TRACE със стрелкичка на долу избираш си едно от тези и гледаш дали се получава. Според мен по добре ще е да направиш бланката в илюстратора и всеки модул от бланката го селектваш отделно и го векторизираш. После колкото и голямо да го разпчетваш всичко е плътно и ясно.
                    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                    A POS
                    0885600200
                    За момента пасажер

                    Коментар


                    • #11
                      От: Photoshop кофти текст след печат...

                      Има и друг стар трик ако печатиш текст върху картинка: печатиш картинката от Фотошоп (или подобни), после същия текст го пускаш върху разпечатената картинка през Word...
                      След 3-ти опит ще се получи... Проблема основно е да "наместиш" текста, където желаеш...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Photoshop кофти текст след печат...

                        Не мога да разбера, само какво прави ситен текст в растерен графичен редактор. Фотошопът ич не е за тази работа.
                        Ако държиш да пишеш там точно, поне му оправи image size, но преди да въведеш текста. Постфактум няма да стане.
                        Ако бекграунда е растерно изображение го сложи в някоя векторна, текстообработваща или странираща програма и пиши на воля отгоре.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Photoshop кофти текст след печат...

                          Почти на финалната права съм. Минах на варианта да направя нещата на илюстратор наново и там няма проблем с шрифта и изобразяването му...
                          Много странно, доста пъти съм, печатал бланки с текст, визитки от фотошопа направо на принтера, и до сега никога не съм нямал проблеми. Разликата е само, че преди всичко е печатано на цветен мастилноструен, а сега се наложи да печатам на монохромен лазарен и сумати проблеми...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Photoshop кофти текст след печат...

                            Сейфни си файла в JPG и го отпечатай директно от вюъра на windows-а. Ако не можеш така го импортирай в word-a и те така. Някаква настройка на фотошопа при печат е, но и на мен ми е по-лесно така, както описах, отколкото да се ровя да търся къде е проблема.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Photoshop кофти текст след печат...

                              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                              ...Някаква настройка на фотошопа при печат е, но и на мен ми е по-лесно така, както описах, отколкото да се ровя да търся къде е проблема.
                              По-скоро непознаване на фотошопа...
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X