Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

    Можеш да си ги подпишеш вкъщи, без да ползваш техен сървър, аплети и прочие. Поне PDF-ите де.

    Отделно дето можеш да подписваш всякакви документи през страницата на издателя на електронния ти подпис.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      Между другото колегите от оффмедиа, изпуснаха новината за неработещия сайт...
      ...щото не е новина. Случва си се "по график" всяка година.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

        Java аплетите се изпълняват на клиентката машина и почти с нищо не товарят сървъра. Ако сайта работи - и аплета трябва да си работи. Освен ако на компютъра няма инсталиран JRE.

        Коментар


        • #49
          От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Можеш да си ги подпишеш вкъщи, без да ползваш техен сървър, аплети и прочие. Поне PDF-ите де..
          За качването, brra.bg нали пак искат подпис през техния си аплет, или са го променили?
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #50
            От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

            От както получих входящия номер и статуса е "обработва се", се чудя: Какво се случва, ако нещо по "ПиДиЕф-ите" не им хареса на "БРАА"?
            Biagini Passo Powered By VW Syncro

            Коментар


            • #51
              От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

              Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
              От както получих входящия номер и статуса е "обработва се", се чудя: Какво се случва, ако нещо по "ПиДиЕф-ите" не им хареса на "БРАА"?
              Няма страшно. Подал си в срок. Ако не им хареса, ще имаш отказ, ама после!
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #52
                От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

                Чета, чета и не знам да се смея ли, да плача ли... PDF-и, Java аплети... неща, дето се изпълнявали на клиентските машини... Страшни технологии...

                В няколко думи - сайта няма реално нужда нито от java, нито от pdf бланките си, но да, някой трябва да взима парите и за това са там. Да, аплетите се изпълняват на клиентската машина, което ги прави напълно безмислени и дори до някаква степен опасни, но това е тема на друг разговор... Смисъла от PDF файловете е пълната нула, като технология по твърде много причини - реално единственото, което правят е проблеми.

                На back end-а, поне до преди няколко години (три-четири) стоеше прост FTP сървър, който има вграден във всяко XP... Като казвам има вграден - точно същият сървър. Не знам дали са го променили, а и честно казано въобще не ми дреме. Няма да се учудя, ако зад цялата тая глупост има някоя работна станция от зората на бизнеса, която работи под XP.

                Ако трябва да дам някаква реална оценка... изключително зле изпълнена работа. Де каквото можеше да се направи зле е направено зле, но какво пък - някой е взел сумите за това.

                // P.S. по принцип... мислех да не пиша изобщо повече в темата, но всичко това адски ми напомня на начина по който се изпълняват нещата в една организация и до някъде съм сигурен, че тези "високотехнологични" системи са рожба на същите хора, които мажат в по-горе споменатата организация. Конкретно там всичко им изглежда все едно го е правил десетокласник в свободното си време...

                Коментар


                • #53
                  От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

                  да попитам :какъв е смисълът от публикуването на тези така наречени отчети? Не съм запознат ,но май в чужбинско ги няма доколкото сме коментирали с колеги от там.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

                    Смисъла е да ви вземата парите. 1 пакет памперси ако ги падаваш онлайн, или 2 пакета памперси ако ги подаваш офлайн...

                    А иначе, че сайта е супер загубено направен спор няма. Но наистина има всички "държавни" сайтове прекалено много си преличат, което води до извода, че се преви от едни и същи хора...

                    Иначе, цялата работа можеше да се оптимизира и то не с пари а с малко акъл в главата. Ами като сървъра ти не издържа натоварване над 100 човека, сложи един лимит на 100, и 101вия ще получи съпобщение, че лимита е достигнат и ще чака. След като някои си подаде документите тои ще се вреди... а ся кво, всеки се мъчи, на всеки SERVICE UNAVABLE на последния клик преди подписването...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

                      Това не прилича на пренатоварване. А ако се направи да поддържа "100" сесий, то по време на паузите м/у кликовете на тези 100 потребителя всичко е загуба. А по принцип са направени на "100" конекций:
                      - отваряш сайта и в този момент има по-малко от 100 конекций, следователно попълваш 1-ва страница - ок
                      - чукаш на линка за следващата, но в този момент са кликнали 100 човека - получаваш системното съобщение за недостъпност в момента
                      ...нядявам се да съм го обяснил добре, защото има голяма разлика м/у брой отворени сесий и брой конекций, като по сесий е нелогично да има рестрикция

                      Когато попълвах аз, съобщенията за грешка излизаха много подредено (като по алгоритъм). По новините също гледах как чиновниците си имаха достъп постоянно, а хората навън тц, а чиновника най-вероятно не беше локално вързан към сървъра.


                      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                      Чета, чета и не знам да се смея ли, да плача ли... PDF-и, Java аплети... неща, дето се изпълнявали на клиентските машини... Страшни технологии...

                      В няколко думи - сайта няма реално нужда нито от java, нито от pdf бланките си, но да, някой трябва да взима парите и за това са там. Да, аплетите се изпълняват на клиентската машина, което ги прави напълно безмислени и дори до някаква степен опасни, но това е тема на друг разговор... Смисъла от PDF файловете е пълната нула, като технология по твърде много причини - реално единственото, което правят е проблеми.

                      На back end-а, поне до преди няколко години (три-четири) стоеше прост FTP сървър, който има вграден във всяко XP... Като казвам има вграден - точно същият сървър. Не знам дали са го променили, а и честно казано въобще не ми дреме. Няма да се учудя, ако зад цялата тая глупост има някоя работна станция от зората на бизнеса, която работи под XP.

                      Ако трябва да дам някаква реална оценка... изключително зле изпълнена работа. Де каквото можеше да се направи зле е направено зле, но какво пък - някой е взел сумите за това.

                      // P.S. по принцип... мислех да не пиша изобщо повече в темата, но всичко това адски ми напомня на начина по който се изпълняват нещата в една организация и до някъде съм сигурен, че тези "високотехнологични" системи са рожба на същите хора, които мажат в по-горе споменатата организация. Конкретно там всичко им изглежда все едно го е правил десетокласник в свободното си време...
                      Това пък ми напомня на една песен: Азис - Автомонтьор. На практика всичко работещо е некадърно направено, а всичко което се говори - може да е перфектно. Може би, но надали.

                      ПП
                      Само логовете знаят какво се е случило
                      Biagini Passo Powered By VW Syncro

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

                        Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                        ...
                        QoS (quality of service) технологии - т.е. начин за приоритизиране на различният вид ресурси, бог дал, а за този вид "институции" потребителите не мисля, че са много важни и честно казано не очаквам друго освен съответният сайт да не работи само за потребителите, а при самите чиновници да се отваря добре.

                        //EDIT: например с QoS можеш да определиш, кой колко връзка може да получи. Също не е проблем да укажеш кои потребители с какво процесорно време разполагат или колко RAM могат да използват. Също можеш да укажеш колко дълго да им траят сесиите. Ако на чиновника му дават сесия от 30-40 минути, а на теб около 25 секунди познай какъв ще е резулата от подаването на документите ти при бавна Интернет връзка.

                        //EDIT2: Нека бъда напълно директен... хвърля ти по схема грешките, защото някой е решил, че твоето време не му струва нищо, но пък иска дебелите шефове да са доволни, за да не му мрънкат, нали?
                        Последно редактирано от господин никой; 30-06-12, 22:45. Причина: смислова добавка, смислова корекция, edit2...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сървъра на агенцията по вписванията brra.bg не работи?

                          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                          Я малко ще изместя темата. Гледам че има електронен подпис за физически лица и за фирми. Аз като имам 4 фирми, мога ли да си регистрирам един подпис на физическото лице и с него да си подавам заявленията или за всяка фирма си трябва специален подпис?
                          Вземи си електронен подпис като физическо лице и ще можеш да подписваш и подаваш документи за всички фирми, на които си управител.
                          С пълномощно ще можеш да подаваш и за други фирми.
                          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                          0898777327

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X