Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WLAN въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: WLAN въпроси

    Всички, без 7ма.
    Когато се занимавах с тези неща - никоя Просто ми е стара информацията.
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • #17
      От: WLAN въпроси

      Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
      Всички, без 7ма.
      Когато се занимавах с тези неща - никоя Просто ми е стара информацията.
      Ади пак 7.2 се поддържа от micro DD-WRT.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: WLAN въпроси

        Linksys WRT54G v7.0 not possible no
        От тук:
        http://dd-wrt.com/site/support/router-database


        Not possible пишеше преди на всички ревизии

        ПП: Все тая, важното е че това е правилният рутер.
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • #19
          От: WLAN въпроси

          Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
          От тук:
          http://dd-wrt.com/site/support/router-database


          Not possible пишеше преди на всички ревизии
          Мдааа, 7.0 не се поддържа.
          @Faca - да провериш ревизията на рутера преди да го купиш. Само ако е 7.0 не го вземай, макар, че едва ли ще е той. Като гледам и Linksys са го отсвирили.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #20
            От: WLAN въпроси

            За платките за компютър не съм много съгласен. Голяма, част от платките които се монтират са на GeoVision, които пък са едни от лидерите в бранша.
            Отделно голяма, част обекти ползват ПРОФЕСИОНАЛНО наблюдение, точно компютър+карта и няма никакви проблеми. Е ако хардуера ти не струва и забива е друг въпрос, но и DVR може да забие...

            300 лв за DVR + 200 лв за 1 TB диск

            Както и да е с IP камери щеше да си спестиш поне рутера...

            Иначе с тези камери, може да "наблюдаваш" обект до около 20-тина метра, през ноща и 10-15....

            Коментар


            • #21
              От: WLAN въпроси

              1. Платка на GeoVision струва повече от доста DVR-и (определено повече от 300лв).
              2. За безпроблемна работа се иска добър компютър -> колкото по-добър, толкова по-скъп.
              3. На компютъра също му трябва хард диск.
              4. 1 IP камера струва колкото 3 обикновени от същия клас + рутера.
              5. За 3-4 години работа стария ми DVR не е забил нито веднъж.

              Колкото до DVR-a на снимката ми се виждат много 300лв. Аз моя AverMedia го продадох миналата седмица с харддиска и 3 камери за 280лв. Освен това нов китайски е 200лв, а тоя като го гледам е в тая категория.

              ПС: Тъкмо погледнах цените - най-евтината GeoVision за 4 камери е 180лв, като е 25 кадъра/секунда за всички камери. Докато DVR-ите са 25 кадъра за всяка камера, освен ако не е някой тотално измислен.

              ПС 2: продължаваме с цените - GeoVision за 4 камери със 100 кадъра за всички камери (по 25/камера ако са закачени 4) е 465лв.

              И голяма част от платките, които се монтират не са GeoVision, а са ChinaVision. Както ги пише по някои ценови листи - "аналог на GeoVision". Китайски ментета хардуерно нагласени да лъжат софтуера на GeoVision да работи с тях и обикновено работещи с някоя стара версия на софтуера им, понякога създаващи приличен брой проблеми и винаги картина доста по-некачествена от първообраза.
              Последно редактирано от silverfox; 15-01-12, 08:36.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: WLAN въпроси

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                1. Платка на GeoVision струва повече от доста DVR-и (определено повече от 300лв).
                2. За безпроблемна работа се иска добър компютър -> колкото по-добър, толкова по-скъп.
                3. На компютъра също му трябва хард диск.
                4. 1 IP камера струва колкото 3 обикновени от същия клас + рутера.
                5. За 3-4 години работа стария ми DVR не е забил нито веднъж.

                Колкото до DVR-a на снимката ми се виждат много 300лв. Аз моя AverMedia го продадох миналата седмица с харддиска и 3 камери за 280лв. Освен това нов китайски е 200лв, а тоя като го гледам е в тая категория.

                ПС: Тъкмо погледнах цените - най-евтината GeoVision за 4 камери е 180лв, като е 25 кадъра/секунда за всички камери. Докато DVR-ите са 25 кадъра за всяка камера, освен ако не е някой тотално измислен.

                ПС 2: продължаваме с цените - GeoVision за 4 камери със 100 кадъра за всички камери (по 25/камера ако са закачени 4) е 465лв.

                И голяма част от платките, които се монтират не са GeoVision, а са ChinaVision. Както ги пише по някои ценови листи - "аналог на GeoVision". Китайски ментета хардуерно нагласени да лъжат софтуера на GeoVision да работи с тях и обикновено работещи с някоя стара версия на софтуера им, понякога създаващи приличен брой проблеми и винаги картина доста по-некачествена от първообраза.

                Платка на GeoVision успешно работи и продължава да работи на РС с процесор Р3 и 512 RAM, като си записва каквото му е настроено. Митът за "серьозен компютър" е силно преувеличен. Проблема е по-скоро като дойде ред да се гледа записаното, ама и това се решава, ако нистина кадрите са ценни...
                Хардисковете - лафа на Мечо Пух е в пълна сила - добре ще да е по-голям... Но и софтуера си прави сметка - трие старите записи. Тука всеки сам преценява - има ли нужда да пази безсмислени видеотеки или не. Друго - външни хардове (включени на USB) обикновенно не изтрайват повече от половин година...
                Обикновена, китайска камера, дето не я видях в горните снимки, доказано работяща, снимаща добре, с добра подсветка и най-важното - издържала бездрой удари с железа, с цел трошене.. е около 50-60 кинта... В ценовия диапазон 60 * 3 не мога да намеря аналог на IP-камера с подобни качества... Оставам с предпочетания китайчето за сега при монтаж "отвън", а IP-камерата пък си я сложих в помещението - на сухо, завет и т.н.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: WLAN въпроси

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Платка на GeoVision успешно работи и продължава да работи на РС с процесор Р3 и 512 RAM, като си записва каквото му е настроено. Митът за "серьозен компютър" е силно преувеличен. Проблема е по-скоро като дойде ред да се гледа записаното, ама и това се решава, ако нистина кадрите са ценни...
                  Затова съм писал "за безпроблемна работа"! Освен това съм писал за добър компютър. Според моите виждания - двуядрен процесор, 1GB RAM и видеокарта ATI HD + / nVidia 7xxx +, т.е. всяка конфигурация способна на възпроизведе HD видео, въпреки, че обикновено това не е нужно, гарантира безпроблемната работа като система за видеонаблюдение. А не компютър, който записва, ама ако трябва да се преглежда, още повече на бърз кадър, ще го чакаме да го измисли. Какво ти разбираш под "серьозен компютър" си нямам идея.
                  Освен това смяташ криво - написал съм 1:3 + рутера, това естесвено на око. Ти си сметнал 3 китайски боклука без рутера. Хубава вандалоустойчива IP камера е 400лв. Измислени не съм намирал. Хубава вандалоустойчива аналогова камера - 120лв.
                  3*120 + 50 = 410.

                  ПС: а как се решава проблема "като дойде ред да се гледа записаното"? Записите се прехвърлят на друг компютър?
                  Последно редактирано от silverfox; 15-01-12, 11:30.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #24
                    От: WLAN въпроси

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Затова съм писал "за безпроблемна работа"! Освен това съм писал за добър компютър. Според моите виждания - двуядрен процесор, 1GB RAM и видеокарта ATI HD + / nVidia 7xxx +. Какво ти разбираш под "серьозен компютър" си нямам идея.

                    "Безпроблемна работа" ми е критерия, когато системата си пише записите и не създава главоболия.. Ама това става с вехта машина, понеже до голяма степен платката върши черната работа... Гледането е бял кахър - стигне ли се до гледане поради нужда - станала беля... приказки много...
                    Има наистина "тенденции" всяка фирма да има "изисквания" към системата: видео, дъно(чипсет), памет, обеми... и чак тогава да свършат работа... Основно съм се научил да бягам от VIA чипсет... Всичко друго е желание и приемлив компромис. С кинти всеки може да бачка.
                    Обясних за китайския боклук, който не е вандалоустойчив на какви тестове бе подложен - ти преценявай...
                    Мога да закача най-коравата желязна маркова камера от 500 кинта, вандало, мега, про и прочие епитети.. ама не ми ли върши работа, счупят ли я за 2 дена, не мога ли да я сменя на другия ден със същата (понеже как ще сложа китаец)... губи се нещо смисъла...
                    Сметката е проста и целта е проста - да се държи нещо под око, като част от средствата един вид сме ги отписали - кемерите, понеже те "най-много боледуват" от "натъртвания" и чупене.....
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: WLAN въпроси

                      Колега, виж и това решение.
                      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                      Коментар


                      • #26
                        От: WLAN въпроси

                        Малко в страни, ама метална врата с добра ключалка, няма ли да свърши работа? Че и да ги видиш на записа кои са, каква ще е файдата?

                        Коментар


                        • #27
                          От: WLAN въпроси

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          .....
                          Ако платката може хардуерно да компресира видеото, да речем старите в MPEG2, а новите в H.264, минаваме на едни други цени
                          А принципно си прав - дори слаба система ще работи някак си. Аз започнах от сравнението на компютърните платки с DVR-ите. С DVR за 200лв си осигуряваш безпроблемна работа, докато с компютър и платка за 200лв това не може да се получи. Това ми беше идеята. Никъде не съм споменавал да се купуват скъпи камери, напротив - отговорих на noel, който каза, че с IP камера ще се спести рутера, че ценово не си заслужава. Сметките с камерите ги вкарах, защото сметна 3*60 набързо .
                          Последно редактирано от silverfox; 15-01-12, 11:44.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #28
                            От: WLAN въпроси

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Малко в страни, ама метална врата с добра ключалка, няма ли да свърши работа? Че и да ги видиш на записа кои са, каква ще е файдата?

                            Само да ти кажа, че време бе да се стигне го тови извод и го адмирирам със зелената звездичка....
                            Защото... дайте да не се заблуждаваме: всичко зависи от "съвестта" на злосторника - дали сърце ще му даде да счупи камерата или ще си сложи качулка.... Дайте да не се лъжем...
                            А за вратите... понеже може да се натъпче ключалката с лепило, с пластелин.. и после да играе флекса.. може да се измисли електрическа брава с подходяща система за дистанционно отключване/заключване...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #29
                              От: WLAN въпроси

                              За по-сериозна врата не може да става на върпос, понеже мазата НИ не е моя собственост, а на всички в сградата отделно , всичко трябва да е еднакво там долу в мазите , не можеш дори ток да си прекараш в ползвания от теб бокс , нищо , че си платил една чанта пари за апартамент!
                              Цените да не ги коментираме , това имам , това ще ползвам.
                              Това е комшииска работа и просто искам да спре. Камера и запис + обаждане в полицията в Австрия вършат чудеса повярвайте ми
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #30
                                От: WLAN въпроси

                                Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                                За по-сериозна врата не може да става на върпос,
                                Би трябвало да може. Тамошния хаускиипър, за какво си взима заплатата? Ако си заявил грабежите, полицията би трябвало да накара собственика да вземе мерки. Поне в първи бецирк беше така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X